Kérhet ilyet egy anya?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, futókaland által lettem várandós. 7 hónapban járok, boldog voltam vártam, a gyermek apjával mi után tudattam nem hitte el, nem kerestem nem beszéltünk. Most feltűnt a színen.

Nem akartam hogy eljöjjön a szüleimhez, nem akartam vele találkozni, azt mondta hogy akkor ő ügyvédhez fordul stb.

Mondtam neki nem tiltom a gyerektől de ezt hagyja abba a tapadást, eddig nem volt ránk kiváncsi akkor most ne zsaroljon és idegesítsen.


Most úgy érzem hogy a gyermekemre hat ki ez hogy ő megjelent. Szeretnék jó anya lenni, de úgy hogy ő békén hagy.

Félek hogy jogi útra tereli a dolgokat. Mit tehet??? Be tudja bizonyítani azt hogy én várandós vagyok? vagy ez hogy derül ki? Szerintem még a vezetéknevemre sem emlékszik, címem sem tudja. Szeretném ha eltünne az életemből.


2014. máj. 13. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát jogai vannak de ha nem tudja ki avgy nem tudom utol tud-e érni. Most hol ekrült elö? telefonon jelentkezett? mit akar?
2014. máj. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

a számom azt tudja. a keresztnevem, és facebookon keresett meg. Ott is csak a keresztnevem van kiírva.



Most még rémesebbet mondott, hogy a gyerek itt lesz 3 napot nála is 3-4 napot. Ha ő dolgozik majd vagy az anyja vagy a nője vigyázz rá. Mit képzel ez úristen.

2014. máj. 13. 20:50
 3/13 anonim ***** válasza:
53%
Na hát ez nem így működik :) Először is, ha akarja a nevére veheti a gyereket, akkor lesznek jogai illetve kötelességei. Ha te nem engeded indíthat ellened DNS vizsgálatot és apasági pert, amit ha bebizonyosodik az apasága neked kell állni, nem olcsó mulatság. Ha a nevére vette és külön vagytok, akkor kérhetsz tőle gyerektartást, illetve indíthatod el a gyermekelhelyezési pert mindkettőt ha megszületett a kicsi. Ezen felül x idős koráig nem viheti el a gyereket, de ezt pontosan nem tudom mennyi, félévig biztos.
2014. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mond azt,hogy bíróághoz fordulsz,hogy állapítsanak meg gyerektartást.Úgy fog menekülni,hogy szerintem sose látod többet.
2014. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

ha nincs gyerekelhelyezés, akkor bizony pont ugyan annyi joga van a gyerekhez mint neked. így megteheti, hogy magánál tartja. már ha meg tudja szerezni.


ha gyerekelhelyezés van és neked ítélik, akkor kap láthatást, konkrétan meghatározza a bíróság, hogy melyik héten, melyik nap, hány órát lehet a gyerekével.


nyilván azzal nem kell még bíróságra mennie, hogy várandós vagy. majd ha megszületik a baba, akkor mehet, csináltatnak dns tesztet, így kiderül, hogy az övé és akkor kap majd láthatási jogot.

egyébként a bíróság nem úgy áll hozzá, hogy a terhes nőre nem volt kíváncsi, ők csak a gyerek érdekeit nézik és a gyerek érdeke az, hogy 2 szülője legyen. szóval ne olyan hevesen azzal az eltűnéssel, mert azzal csak magadnak ártasz, neked nem jó pont a bíróságon ha akadályozod a láthatást majd

2014. máj. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
16%

Eszembe jutott valami bár jogilag nem tudom,hogy van,de ha megkérnéd egy barátodat,hogy ismerje el papíron a gyereket akkor is indíthat a pasi bírósági pert az apaság vélelmére?

Nem hiszem,hogy a bíróságnak pont erre lenne kapacitása,hogy bemondásra minden pasinak DNS-vizsgálatot engedélyez meg pereskedést!Akárki fizeti is!

Mert ugye ha férjnél lennél hiába más a gyerek apja,annak a nevére kerül aki a fogantatás idején a férjed volt!

Mindenesetre engem tuti megőrjítene a tudat,hogy oda kelljen adnom a gyerekemet egy kvázi vadidegen pasinak meg a nőjének meg az anyjának meg mittudomén kijének!Értem én,hogy ő az apja,de akkor is!

2014. máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Épeszű ember nem tesz csak ugy apasagi nyilatkozatot , ha nem a sajat gyerekerol van szó. Onnantol ugyanis ot kezelik apaként, tehat pl koteles tartasdijat fizetni. De pl az is előfordulhat, hogy ugy dont, kell nekem az a gyerek es gyermekelhelyezesi pert indít,milyen hulyeseget ne javasoljuk mar.

A kerdezo meg amit tehet, az az, hogy amint a gyerek megszületik, gyermekelhelyezesi pert indít.m

2014. máj. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ez nem így működik.Igen bonyolult helyzet, ha annyira akarja agyereket vegye a nevére ismerjen meg téged is, fizesse a gyerektartást,és talán láthatja a te felügyeleted alatt két hetente.Szabd meg neki a feltételeket,oké,hogy az apja,de szerintem fogalma sincs az egészről,valószínűleg az anyja buzdította erre.
2014. máj. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Lehet, hogy fogalma sincs az egészről, de nem biztos, hogy menekülne, ha megtudná a kötelességeit. Ha az anyja biztatja, az is érthető, az unokája. Jogi útra terelheti, persze. Én is ezt tenném, ha az anya nem engedné, hogy lássam a gyerekemet. A gyermek születése után bebizonyosodik, kinek a gyermeke. Valószínűleg nálad helyeznék el, 3 éves korig általában mindig az anyánál helyezik el a gyermeket, kivéve, ha az anya valami nagy butaságot csinál, vagy nem beszámítható stb. De láthatási joga mindenképpen van, ha a nevére veszi.


Ez nem az ő hibája, hogy nem tudja a vezetéknevedet, vagy a címedet, hiszen a futó kalandnak nem a megismerés a lényege, legalábbis nem ilyen téren. Megértem, hogy szeretnéd, hogy eltűnjön az életetekből, de kicsit képzeld magad a helyébe. (Írom ezt úgy, hogy feltételezem tényleg komolyan venné az apaságot.)

Nem kell nektek összejönnötök, szó sincs erről, de a gyermekétől nem tilthatod el. Nem, azért mert nem tudod, hanem mert nem tehetsz vele ilyet és a családjával sem.


Így alakult a dolog, bátor vagy, hogy megtartottad a babát és minden jót kívánok nektek!


Az még jusson eszedbe, hogy sok családapa, tervezett babával is nehezen birkózik meg a gondolattal, hogy édesapa lesz és még nehezebben az első hónapokkal, évekkel. Nem mondom, hogy helyesen reagált az elején, de valahol megértem, hiába gáz.

2014. máj. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az apasági nyilatkozatról annyit, hogy biztos kötelez a tartásdíj fizetésre, DE ha nem kéred, és nem mész a bíróságra érte, akkor nem is kell fizetni. Értem ezt úgy, hogy az én gyerekem apjának esze ágában sincs fizetni, az anyagi körülményeire hivatkozva.... én nem erősködöm (egyenlőre) és senki nem macerálja hogy fizessen.

az egész helyzetől. én biztos nem hagynám, hogy belekerüljön az életembe.... ha idáig nem volt kíváncsi a gyerekére és rád. Persze joga lehet, ha végigjárja a bírósági utat... ám ha lesz olyan kitartó, ki tudja :O lehet fogy nagyot fordul a föld. Kivételek vannak mindig...

2014. máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!