Kérhet ilyet egy anya?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, futókaland által lettem várandós. 7 hónapban járok, boldog voltam vártam, a gyermek apjával mi után tudattam nem hitte el, nem kerestem nem beszéltünk. Most feltűnt a színen.

Nem akartam hogy eljöjjön a szüleimhez, nem akartam vele találkozni, azt mondta hogy akkor ő ügyvédhez fordul stb.

Mondtam neki nem tiltom a gyerektől de ezt hagyja abba a tapadást, eddig nem volt ránk kiváncsi akkor most ne zsaroljon és idegesítsen.


Most úgy érzem hogy a gyermekemre hat ki ez hogy ő megjelent. Szeretnék jó anya lenni, de úgy hogy ő békén hagy.

Félek hogy jogi útra tereli a dolgokat. Mit tehet??? Be tudja bizonyítani azt hogy én várandós vagyok? vagy ez hogy derül ki? Szerintem még a vezetéknevemre sem emlékszik, címem sem tudja. Szeretném ha eltünne az életemből.


2014. máj. 13. 20:39
1 2
 11/13 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
Nem lehet, hogy érdemes lenne jó viszonyt ápolni az apukával? Ő a gyereked apukája,szerintem inkább próbálj jó kapcsolatba lenni vele. Nem értem miért zárkózol el ennyiere tőle. Ha futókalandod volt vele, akkor valamelyest csak szimpatikus volt neked. Hidd el, még nagyon jól jöhet a segítség, főleg ha van nagymama is. Szerintem próbálj vele jó kapcsolatot tartani, bár nem tudom milyen ember. A gyerekednek előbb-utóbb úgyis el kell mondanod, hogy hogy ismerted meg az apukáját, ha békességben tartjátok a kapcsolatot még mindig jobb,mintha majd ő indul el megkeresni. Könnyen te leszel majd a hibás a szemében, főleg kamaszfejjel nehéz lesz neki megértenie. Tesség leülni vele beszélgetni, jogi útra csak akkor a dolgokat, ha muszáj. Mindjárt megszületik a baba, tudod mennyi kedved lesz ügyvédhez járkálni? Én a helyedben meghívnám egy kávéra és a gyerek érdekében már most megpróbálnék mindent tisztázni.A te lelked is megnyugodna és még talán valami nagyon jó is kisülhet a dologból.
2014. máj. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Amikor a gyereket vállaltad, az apát is vállaltad. Nem mondhatod neki, hogy kopjon le, mert nemcsakhogy jogai, hanem kötelezettségei is vannak. Továbbá ez a dolog, sajnos azt kell mondjam, nem rólad szól, hanem a gyerekről... Kicsit nézőpontot kellene váltani és a gyerek szempontjait mérlegelni, csak utána bárki másét, közte a sajátodat. A gyereknek apa is kell. Úgyhogy ne akard, hogy az apja eltűnjön az életedből.


"Szeretnék jó anya lenni, de úgy hogy ő békén hagy." A jó anya nem arra gondol, hogy neki kellemetlen-e az apa jelenléte, hanem hogy a gyereknek szüksége van rá. Így igyekszik fenntartani a kapcsolatot, még ha mindkét szülő új házasságban is él már, és örül neki, ha az apa nem elmebeteg, nem alkoholista és nem bűnöző.

2014. máj. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Teherbeestèl valakitol aki a nevedet se tudja? Gratulálok.
2014. máj. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!