Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki szülés után gyed alatt végezte el a mérlegképes könyvelői képzést?

Figyelt kérdés
Mennyire volt nehéz gyerkőc mellett? Melyik sulinál csináltátok? Sikerült ebben a szakmában elhelyezkedni?
2014. máj. 17. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen,bár már nem mostanában. 2006.októberi a lányom, 7 hónapos volt,mikor indult a tanfolyam. A Perfektnél végeztem, nem volt könnyű, kellett tanulni eleget, pedig előtte pár évvel végeztem pszf-en. Volt segítségem, meg sokat éjszakáztam, így azért levizsgáztam 5-ösre. :) Aki elkezdte, szinte mindenki megcsinálta. A végén már dolgoztam is, így az utolsó pár hónap extra húzós volt. A szakmámban dolgoztam, akkor egy középvállalathoz helyezkedtem el, most már családi vállalkozásban dolgozok.
2014. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gratulálok :) a tanulás részétől nem tartok annyira, inkább attól, hogy jelenleg nem ebben a szakmában dolgozok és vajon hol tudok majd gyakorlatot szerezni kezdő könyvelőként...
2014. máj. 17. 19:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a mérlegképes könyvelői képzés és a Tb ügyintéző- bérügyintéző képzés között vacillálok. Gyerek mellett a kresz sem volt egyszerű,de ha sikerül a tanfolyamra eljutnom,akkora már valószínű már dolgozni fogok,mert eddig nem volt rá keret. Félek is,,hogy így még nehezebb lesz. Munka+gyerekek+háztartás mellett hulla leszek :)
2014. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én ahogy nézegettem kis eltéréssel egy árban van a kettő, így én inkább egy mérlegképesre ruháznék be :)
2014. máj. 17. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:

A TB+bér szakelőadói sokkal könnyebb. Ezt munkahely mellett csináltam (vagyis kezdtem el), mikor a lányom kb 3,5 éves volt, és a munkahely elküldött erre a tanfolyamra. A befejezésekor pedig 3 hónapos volt a fiam, a végén be sem tudtam így járni az órákra, mégis simán levizsgáztam.

Könyvelőként nekem könnyű volt elhelyezkedni (előtte más területen dolgoztam, de megszűnt a cég gyed alatt), azért is fejeztem be munka mellett a sulit, mert túl gyorsan sikerült állást találnom. :) (1-es voltam)

Én szeretem amúgy mindkét területet, a könyvelés talán kicsit közelebb áll hozzám, de a bérszámfejtés is jó.

2014. máj. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és még annyi, hogy ha ezen gondolkodsz, akkor a legjobb ilyenkor, gyed alatt elvégezni. Ilyenkor sem a legkönnyebb (a fránya számvitel miatt :)), de később, munka+gyerek mellett 100szor nehezebb lenne. Szóval hajrá, vágj bele bátran! Én örülök, hogy akkor megcsináltam! :)
2014. máj. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen elakarom végezni, csak kicsit félek, hogy mindenhova legalább 2-3 éves gyakorlatot kérnek, arra meg, hogy fizetés nélküli gyakornoknak elmenjek, arra nincs lehetőségem.
2014. máj. 17. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!