Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnál is kért a háziorvos...

Másnál is kért a háziorvos pénzt a H1N1 oltás beadásáért?

Figyelt kérdés

Kismamaként 2000 Ft kellett fizetnem, és persze a 22 hónapos lányom után is.

Jogos volt?

Itt mindenhol azt olvastam, hogy a beadás is ingyenes.


2009. dec. 29. 08:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én tegnap oltattam és nem kellett érte fizetnem. Viszont ha egy sima oltópontra mentem volna, akkor nekem is ugyanúgy kellett volna fizetnem, mint másoknak.
2009. dec. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jogszabály szerint kérhet pénzt az oltásra. Annyit legfeljebb, amennyibe az oltás maga került.


Nekem szerencsére ingyen adta be midnenkienk a házi orvos. (illetve nekem pontosan az asszisztense)

2009. dec. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a beadás ingyenes, a vakcina nem.
2009. dec. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem a házidokim felirta receptre amit én nem voltam hajlandó kifizetni mert INGYENES!!nem azért mert nem telene rá de ami jár az jár!! tanácsadáson a dokim beadta ingyen és még vakcináért se fizettem!!miskolcon igy müködik 34hetes mam
2009. dec. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem volt jogos, hogy pénzt kért!

Hívd fel az ANTSZ-t és tégy panaszt!

Akinek ingyen jár, az az oltás beadásáért sem fizet!

Én jelenteném! Ha sima oltópontra mész, ott kellett volna fizetni, de a háziorvosnál nem.

2009. dec. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
oltó pontokon is ingyenes a kismamák oltása.
2010. jan. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ebben nincs igazad! Tőlem is kértek pénzt, pedig már elég nagy pocakom volt!
2010. jan. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor úgy látszik ez sem egységes.A Szent Imrében ingyenes a kismamák oltása.Engem a házi doki nem akart beoltani,ezért maradt az oltópont.
2010. jan. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Engem sem akart a házidoki beoltani, én is ezért mentem oltópontra (ráadásul kerületen belül, az sztk-ba, ahová amúgyis hetente jártam, mégsem adták ingyen...)

Lehet, hogy a kórház kapott rá támogatást, ezért adták ingyen. Egyébként a férjemtől is pénzt kért a háziorvos, ő akkor adatta be, miután megszületett a fiúnk, neki is ingyen járt volna. Nem a pénzről van szó, de akkor ha hoznak egy döntést, amit a tv-ben hangoztattak minden percben, akkor legyen már egységes az egész országban. Mert bizony sokan nem azért nem adatták be, mert nem akarták, hanem mert ki akarták velük fizettetni az amúgy ingyenes oltásukat, és el kell dönteni, hogy oltást vegyen v. kenyeret, sajnos!!!

A húgom például ingyen kapta, se gyereke, se betegsége. Megkérdeztem, hogy jutott hozzá? A válasz: "Jók a kapcsolataim..." Na ezért fizet az, akinek pedig nem kéne! Erről ennyit!

Bocs az off-ért


elötted válaszoló

2010. jan. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!