Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekvállalás előtt nem...

Gyermekvállalás előtt nem féltetek az anyagiaktól?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, 7 éve párommal,és már nagyon szeretnék babát, de úgy félek attól, hogy nem lesz elég pénz! Ha jelen pillanatban kiszámolom, akkor pedig nem állnánk olyan rosszul, csak.... Ti ezt hogy küzdöttétek le? (párom is szeretne)

2014. máj. 19. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is féltem, de muszáj volt leküzdeni az érzést. (Nekünk is van egy tartalékunk, szóval nem a semmire szültem volna)

Aztán 7,5 évbe telt, mire összejött a baba. Ennyi idő után már nem az volt a fő szempont, hogy mi lesz anyagilag :) (Persze azért nem elhanyagolható dolog.)

Főleg, hogy már nem is hittem benne, hogy valaha lesz saját gyerekünk.


Ha kiszámoltad és belefér nálatok anyagilag, akkor ne aggódj.

2014. máj. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy átgondoltuk és amíg nem tűnt megalapozottnak, addig nem vállaltuk.

Megkérdeztünk gyerekes barátokat, ismerősöket, hogy nagyjából mire mennyit költenek és abból próbáltuk leszűrni,hogy nagyon durván mennyi a minimum mondjuk egy hónapban.

2014. máj. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igazából a pénzből sosem elég, de. Nézd úgy, ha hónap végén marad még a pénztárcádban, akkor el tudod tartani a gyereket is. Azért nem kerül olyan sokba egy gyerek, persze amíg nem megy óvodába/iskolába. Akkor már nőnek a költségek, de ilyen alapon akkor soha senki ne vállaljon, mert nem tudja mi lesz. Ha van mire, akkor megéri a kockázatot, már amennyire ez annak számít :)
2014. máj. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem féltem.

Kevés pénzt is jól osztunk be.

2014. máj. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
30 éves vagyok, 8 éve vagyunk együtt a párommal és 23 hetes kismama vagyok. Mi addig vártunk míg lett egy saját lakásunk (ez már biztos pont az életünkben), plusz mindkettőnknek hosszú évek óta biztos munkahelye van (nem keresünk ugyan százezreket, de jól élünk), van spórolt pénzünk. Így már bele mertünk fogni a családalapításba. Váratlan dolgok mindig történhetnek (és történnek is mert a 8. hét óta táppénzen kell lennem), de ennél tökéletesebb soha sem lesz az időpont. Biztos pont kell a gyerekvállaláshoz, de a krah még akkor is beüthet ha milliókon csücsülsz otthon, szóval ha megvan a "kapaszkodó", van biztos hely ahol lakhattok, van munkahelyetek és valamennyi félretett pénzetek akkor ez az oldal ki van pipálva a gyerekvállaláshoz, már csak lelkileg kell felkészülnötök rá.
2014. máj. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokan mondják, hogy soha nem jó az idő de szerintem ez butaság.

Van mindkettőtöknek munkája, neked jár a tgyás gyed, van biztos lakhatásotok, félretett pénzetek az már elég jó helyzet.

2014. máj. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dehogyis nem, aggódtam a gyerekvállalás előtt is, és még most is gyakran aggódom az anyagiak miatt. 14 hónapos a fiam. Pedig jól élünk, mindenünk megvan, de komoly felelősségnek érzem a feladatot, hogy a fiunknak és persze nekünk is jó legyen. Én ilyen típus vagyok. Ettől még minden kerek. Ja, a pocakomban van már a kistesó, és tudom, hogy NEki is mindene meglesz. Mégis aggódom néha.:-)
2014. máj. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!