Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Depresszió ellen gyermekvállalás?

Depresszió ellen gyermekvállalás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már több, mint 2 éve depressziós vagyok, és úgy érzem, hogy csak egy baba tudná helyretenni az életem. Már 3 éve minden vágyam egy gyermek. Lassan 7 éves, stabil kapcsolatban élek, nem vagyok tinédzser. Ti mit gondoltok erről? Megoldaná a problémámat?

2013. júl. 31. 11:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Ha te úgy érzed, hogy igen, hát te tudod.

Én éppen emiatt lettem depressziós. Nem könnyű dolog az anyaság. Viszont nem vagyunk egyformák, nem tudjuk a helyes választ erre szerintem.

2013. júl. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Én nem voltam előtte depressziós, csak egy kicsit labilis.

A gyerek olyan fokú kötöttséget, és lemondást jelent az első hónapokban, ami még egy egészséges embert is megboríthat, nemhogy egy depresszióst.

Én is hosszú évekig vágytam gyerekre, végül inszeminációval fogant a fiunk, aki egy csodálatos kisgyerek, mégis 6 hónapos koráig csak nagyon sok külső segítséggel tudtam ellátni, pszichiáter kezelt gyermekágyi depresszióval.

2013. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
NEM! Egy baba soha de soha nem javít a helyzeten, csak ront! Kezeltesd magad, és utána gondolkozz a gyermekvállaláson. Egy jó orvossal a depresszió gyógyítható mindenféle gyógyszer nélkül.
2013. júl. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy a te problémádat megoldaná-e azt nem tudom, de a rokonságban történt ez az eset. Nagynénéméknek nem lehetett gyerekük, már teljesen depressziós volt, még gyógyszert is szedett be sajnos (azt nem tudom, hogy csak a gyerek hiánya miatt volt-e a depresszió). Aztán elkezdték kezelni, ezzel párhuzamosan elindították az örökbefogadási procedúrát, és kaptak is egy kisfiút. Utána mintha kicserélték volna, azóta sincs semmi baja. Nekik segített. Persze ez nagyban függ attól is, hogy mi az oka ennek a lelkiállapotnak.
2013. júl. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, nem oldaná meg. A depresszió betegség, előbb meg kell gyógyulni, és utána gyereket vállalni. A terhesség is kiválthat depressziót (a hormonok miatt), nagyon gyakori is, csak sokan nem ismerik fel. A meglévő depresszión pedig rengeteget ronthat.
2013. júl. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát ha a depresszió nem amiatt van hogy nincs gyerek akkor csak rontana rajta szerintem. Tényleg a kiegyensúlyozott embereket si meg tudja ingatni nem csak a felelösség miatt hanme a hormonális változások miatt. Egyébként azt tudod mi az oka a depressziódnak? Inkább először azt kéen kezelni aztán jöhet a gyerek.
2013. júl. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az oka eléggé nevetségesnek tűnhet, de amiatt alakult ki ez a szorongásos-depresszív zavar, hogy kénytelenek voltunk eladni a lakásunkat, amit imádtam és nagyon ragaszkodtam hozzá, ráadásul a párom, akihez szintén borzasztóan ragaszkodom, pont akkor elment egy évre külföldre dolgozni és minden biztos pontot elveszítettem az életemben és sajnos nem tudtam ezt kezelni és teljesen összeomlottam. Azóta mintha kisiklott volna az életem.
2013. júl. 31. 11:40
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én semmiképp nem vállanék depressziósan gyereket..egy kisbaba teljesen felforgatja az ember életét, én is majdnem összeroppantam az első fél évben, totálkár voltam. Ha gyenge vagy, nem kiránt belőle, hanem még mélyebbre taszítana, és akkor még lelkifurdalásod lenne amiatt is, hogy nem tudsz rendes szülője lenni...

jársz pszichológushoz? dolgozol?

2013. júl. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A depresszió csak rosszabb lehet gyerekszületése után,sajnos 11 éves korom óta rengetegszer voltam depressziós teherbeesésem előtti évben végre újra boldog voltam,akkor terhes lettem és már a terhesség alatt depis lettem fiam születése után meg maga volt a pokol,kb 1 éves korára álltak nagyjából helyre a dolgok,de lassan 2,5 éves teljesen még nem másztam ki belőle.Mi nem terveztük,szóval nem a gyereket akartam használni gyógyszerként,de hidd el nem lesz jobb egy gyerektől.
2013. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Pszichiáterhez járok, dolgozom, de nem teljes munkaidőben.
2013. júl. 31. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!