Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekem most lesz elsős....

Gyerekem most lesz elsős. Milyen kiadásaim lesznek?

Figyelt kérdés
Az apjával elváltunk. 35000Ft gyerektartást fizet a kislányom után. Ezen felül is szokott vásárolni neki. Most mondta, hogy segít a beiskolázásban. Mennyi pénzt fizettessek vele?

2014. máj. 22. 06:55
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
100%

"Mennyi pénzt fizettessek vele" ...


Az lenne a legjobb ha megbeszélnétek, hogy fele-fele.

2014. máj. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fizettettem vele pénzt(gyt-t nem ad),hanem össze írtam neki,hogy miket vegyen meg,én az egyik gyerek beiskoláztatását őszi ruha bevásárlását fizettem,ő a másikét.
2014. máj. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Viszed a blokkokat és a felét fizeti.
2014. máj. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Lesz majd szülői, vagy iskolai tájékoztató, ahol megmondják, hogy mire lesz szükség, mennyibe fog kerülni. Tankönyvcsomag, füzetcsomag, ceruzák, tornafelszerelés, ezen felül nyáron úgyis kinő mindent, kell ünneplő ruha, ehhez cipő. Bejárós, őszi cipő, tornacipő...

Augusztusban úgyis nagyjából már láthatóak a költségek, akkor érdemes beszélni erről, hogy te megveszed a sulifelszerelést, ő megveszi a ruhákat. Fillérre pontosan úgysem tudtok elszámolni, hogy fele-fele, de a leírásod alapján nem úgy tűnik, hogy garasoskodna a kislány felé a volt férjed.

2014. máj. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
68%
"Mennyi pénzt fizettessek vele?" Neharagudj ez a megfogalmazás nekem nagyon böki a csőrömet.
2014. máj. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
17%

semennyit !!!!!


tess megoldani egyedül

ha mégis ad bele akkor annyi amennyit akar

NE te szabd már meg h mennyit kell adnia elvégre kapsz gyt-t nem ?


basszus úgy imádom ezeket a nőket .....

tess más most sportolni a tanévkezdésre és nem kell majd kérned pluszban ....

pff soha nem kértem egy fillért sem az extől a gyerekekre pluszban ....

2014. máj. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
88%

Ez a kerdes az előző alapján született, ez egyértelmű: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__56..


Amikor egyebkent en voltam gyerek, apám vette meg mindig az iskola felszerelést a táskát pl a ceruzaig mindent az adott evfolyamra.

O is ugy volt vele, mint a legtöbb elvált, tartasdijat fizető apuka es uj no, hogy az anya biztos magára akarja költeni az összes penzt.

2014. máj. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
53%

4-es, már miért ne tudnának fillére elszámolni(na nem fillérre, mert fillér az már nincs, de forintban).


Kijön, hogy - most csak hasamra csapok- 20460 az egyik gyerek költsége, a másik 19500. (megint hasra csaptam)

Ez két összeg. Az elsőnek a fele 10230.A másodiknak a fele 9750. A kettő összege 19980, az kerekítve(húsz forinton basszus tényleg ne garasoskodjunk) ~ 20.000 Ft. Ennyit fizet ő is, meg te is.


Max. annyiban lehetsz emberséges, hogy mondjuk mivel ez a gyt-vel együtt már nem kis összeg, hogy 2 részletben engedélyezed neki a fizetést, vagy ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor erre az egy hónapra lemondasz a gyt-ről. Amúgy nem értem, még nincs is szünet az iskolákban(még erős 3 hét, sok helyen most íratják a tz-ket, témazárókat), minek pörögsz a tankönyvtémán. Előre, év közben kellene félretenni rá minden hónapban - neked is, meg a volt férjednek is- és akkor nem lenne miből fizessem ki a tankönyveket, jézusom, úristen, jesszusuramatyám-hisztéria!!!

2014. máj. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
63%
Iskolatáska 15-20 körül kezdődik ami nem kinai. Fuzetcsomag, író lapok, stb 8-10. Iroszerek 5e, tornacipő, póló, sort vagy dressz 10e.
2014. máj. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:
53%
"Iskolatáska 15-20 körül kezdődik" Na az ilyenektől kapok hányingert. Lovagolni, vizilabdázni és egyéb drága sportokat űzni nem kell mindjárt a kicsinek, csak mert elváltatok. Egyébként hol láttál 25-30 ezer között "kezdődő" iskolatáskákat? Én márkás táskát vetten 6500-ért.
2014. máj. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!