Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak! Nektek ki a peldakepe...

Anyukak! Nektek ki a peldakepetek az anyasag teren? Fel tudtok nezni anyukatokra?

Figyelt kérdés
En inkabb anyosomat tekintem peldakepnek tobb szempontbol is. Anyukamra nem tudok igy tekinteni sem mint anya sem mint feleseg sem mint no. Nem haragszom ra, kapcsolatunk jo, egyszeruen csakugy erzem nem kovetendo pelda. Vannak masok is hasonlo helyzetben?
2014. máj. 23. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Én szerencsés vagyok, mert anyukám egy szuperanyu, és anyósom is egy rendes asszony.

Felnézek anyukámra, minden téren. Remek ember!


Amúgy anyukám az anyósát tartotta példaképnek. A ő anyukája verte őt, szigorú volt és sokszor igazságtalan. Anyósa (az én drága anyai nagymamám) pedig egy kincs volt. Anyukám szerintem miatta lett ilyen jó ember.


Úgyhogy simán lehet anyósod a követendő példa, sőt még jó, hogy ilyen anyósod van. Sokaknak nem hogy nem követendő, hanem elrettentő példa. :D

2014. máj. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Anyukám és anyósom is remek anyuka/feleség/asszony, de nincs példaképem a gyereknevelés terén.

Elsőként anyukám, majd anyósom véleményét/tanácsát kérem ki. Utána a védőnőjét és a gyerekorvosét, ha még mindig nem találtam problémára megoldást.

A nővérem gondolatait is végig hallgatom, bár a gyermeknevelési elveink ég és föld. Ő a mindent megmagyarázó anyuka, aki (részemről) nem neveli a gyermekét. Ez meg is látszik az unokaöcsémen. Felesel, belesz.rik mindenbe és nem bír 3 percig sem megülni a popsiján közel 8 évesen. Rengeteg probléma van vel. Az oviból sem akarták iskolába engedni, de a nővérem erőszakoskodott. Most megitták ennek a levét, mert rengeteg kivizsgálásra mentek és úgy néz ki, hogy a következő évet már speciális iskolában kell kezdenie. De ez más tészta.


Egyébként én gyakran kérdezem meg apukám és apósom véleményét/tapasztalatát is a gyermeknevelésről. Illetve abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy a párom részéről 3 déd szülő is él még, akik tiszta tudattal rendelkeznek. Tehát nagyon sok tapasztalatot osztanak meg velem.


Én mindegyiknél előbb helyezem az anyai megérzésem és a férjemmel együtt "kidolgozott" gyermeknevelési stratégiánkat.

pl. hiába akarnak csokit és édességet adni a lányunknak, ha ebéd előtt mi ezt tiltjuk.

Bár ugye ezekhez a szabályokhoz "kompatibilis" család is kell, amiben szerencsére mi élünk. :))


Egyfelől mindenkit meghallgatok, átgondolom, amit mondanak, majd megpróbálok a legcélravezetőbben cselekedni.

Nálam a "Nem" az "Nemet" is jelent!

2014. máj. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Plusz a férjem egyik szakmája fejlesztő pedagógus, így nyilván az ő szavára 100%-ban adok. :)

Szakmája miatt nagyon sok szülő "keresi fel" a játszótéren őt és kér tanácsot.

2014. máj. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze nekem is a sajat megerzeseim a legfontosabbak es a ferjemmel is mindent megvitatunk. Es tobb ember is van akiktol szivesen kérek tanacsot ha kell. Csak neha rossz erzes hogy pont az anyukammal nem tudok megbeszelni dolgokat. Persze tudom a legjobb hogy a ferjemmel meg tudom.
2014. máj. 23. 10:59
 5/6 anonim ***** válasza:
sajnos se nem anyukám,se nem anyósom. egyetlen idilli családot ismerek,az ottani szülők a példaképek. bár a mindennapjaikba,módszereikbe nem látok bele sajnos,így követni nem tudom őket,de nagy vágyam,h. olyan harmóniában,békében éljünk,mint ők.
2014. máj. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyukám a példaképem, egyértelműen. Anyósomról sok mindent el lehet mondani, de hogy jó anya lett volna azt nem.
2014. máj. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!