Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok-e pénzt az orvosnak,...

Adnátok-e pénzt az orvosnak, és ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés

Mandulaműtétje lesz a 4 éves kisfiamnak.A garat-és orrmanduláját is kiveszik.Nem fogadtunk orvost,az a doki fogja műteni,aki vizsgálta a fül-orr-gégészeten.Alapesetben nem adnék pénzt a dokinak,ha pl. rólam lenne szó,de mivel a gyermekemet fogják műteni,így úgy gondoljuk,hogy kellene adni.


Ti adnátok?És ha igen,mennyit?


2014. máj. 23. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. máj. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben szerintem nem adnék. Hacsak nincs valami komplikáció, amit orvosolni kell, vagy nincs valami extra odafigyelés, amiért te hálás vagy.

Én jártam már úgy, hogy a gyerekem nagyon beteg volt, nem is tudták kideríteni, hogy mi volt a baj. Egy doktornő kezelte a klinikán az osztályról, tényleg bevetette a tudását, odafigyelt rá. Egy fillért nem fogadott el. Vittem egy csomagot a nővéreknek és egyet neki. Szétosztotta a nővérek között.

2014. máj. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Amiatt kell műteni,mert gyakran van arcüreg gyulladása,illetve heveny bronchitis(hörghurut).Havonta legalább 1x az orvosnál kötünk ki,de van olyan,hogy 2x is.Oviba úgy járunk,hogy max.1 hetet járunk,2-3 hetet itthon vagyunk.

2014. máj. 23. 11:47
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Én 10 vagy 20 ezret biztos adnék nővéreknek meg egy egy bonbont.
2014. máj. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20 ezret adnék én is, a nővérnek csak akkor, ha gondoskodó, jóarc volt, hiszen az ő szakértelme nem nagyon kell egy mandulaműtéthez:D
2014. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

Miért gondolod, hogy adni kellene?

Mert már is ad? Vagy mert úgy érzed, hogy szüksége van rá az orvosnak, mert nem elegendő a fizuja? Vagy azért, hogy kicsit gondoskodóbb kedvesebb legyen a doki?

Vagy azért, mert félsz, hogy ha nem fizetsz, akkor esetleg nem figyel oda, és elrontja?

2014. máj. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

A hálapénzt hálából kell adni. A műtét után úgy érzed elégedett vagy minden téren az orvos munkájával, és jó szívvel adsz ezért neki hálád jeléül pénzt vagy ajándékot akkor adjál. Ha ezt az orvos elfogadja, és lelkiismeretes, akkor magához hív majd kontrollra, és a későbbiekben is szívesen fogad ha szükség lesz rá.

Ha nem adsz, akkor sem lesz semmilyen hátránya a kisfiadnak, csak ha legközelebb mentek lehet hogy más doki lesz, vagy ügyelet stb...

Én ha hálás lennék adnék, és tízezer forintot, vagy ilyesmi értékű ajándékot.

2014. máj. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zabmester ***** válasza:
40%
Nem. Mivel nem fogadott orvos, a rendes munkaidejében a rendes munkáját végzi, amiért a rendes fizetését meg is kapja. Szóval én nem adnék pénzt. Ha úgy végzi a munkáját, hogy azzal meg vagyok elégedve, akkor megköszönném szépen, esetleg ajándékként adnék valamit (pl. egy üveg italt, vagy kideríteném, hogy mit szeret, és azt), meg ha a nővérekkel is meg vagyok elégedve, akkor nekik is valami bonbont vagy ilyesmit, de pénzt biztosan nem.
2014. máj. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!