Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok egy 18-19...

Ti mit gondoltok egy 18-19 éves végzős gimnazistával kapcsolatban az ideális "nevelési" módnak?

Figyelt kérdés
Mennyire fognátok szigorúan az ilyen korú gyereketeket? Mennyiben változna ez egy otthonlakó fiatal egyetemista esetében?

2014. máj. 24. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miről van szó??? Egyébként már felnőtt, nagyon nem kellene nevelni,azt eddig kellett volna.
2014. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Otthon lakó fiatal egyetemista simán eltartja magát. Szóval nem kell szerintem keményen fogni. A végzős gimnazistánál még azért nem árt kiharcolni, hogy érettségit szeretten.
2014. máj. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha 18-19 éven át neveltek/nevelted, akkor már nincs rá szükség.
2014. máj. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én a 19 éves érettségiző vagyok. Annak ellenére, hogy jól megvagyok itthon, nega
2014. máj. 24. 14:42
 5/14 A kérdező kommentje:

Néha úgy érzem, hogy szüleim túlságosan uralni szeretnék az életemet. Ha elmegyek itthonról sokszor lelkiismeret furdalást érzek, hogy ők azt szeretnék, hogy itthon maradjak és tanuljak. Pedig akkor sem tanulnék. (Ne értsétek félre, tanulok, csak szeretem magam beosztani az időmet). Félek, hogy ez jövőre sem fog változni.

Bocsi, csak telefonról vagyok.

2014. máj. 24. 14:45
 6/14 anonim válasza:
100%

Ha szigorúbbak, semmit se fognak változni.

Nálam is ez volt. 19 voltam, de 14 évesként kezeltek, mert az ő házuk, az ő szabályaik. Nyári szünetben este tízig lehettem kint, úgy, hogy a barátomnak kellett hazahoznia. (Egy falu méretű kisvárosban. Nonszensz)

2014. máj. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 55 éves vagyok! Mindig megdöbbenve olvasom ezeket az "én házam" szövegeket!

Sem nekem a szüleim, sem én a gyermekeimnek soha nem mondtam ilyet!

Az ilyen szülő nem neveli a gyermekét, hanem csak felnő mellette!!!

2014. máj. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Mostanában lettem 20 éves, elsőéves egyetemista.

Amikor gimnazista voltam, akkor eléggé szigorúak voltak, eléggé kiakadtak, amikor a szalagavató utáni after partyra el akartam menni (de elmentem, azzal, hogy max. hajnali 2-kor felhívom őket és értem jönnek kocsival).

Most, egyetemistaként már jobban tűrik, most is megkérdezik hogy hova megyek és kivel, de nem akadnak ki, ha este 10kor megyek el és csak másnap este felé jövök haza (közben bementem az óráimra).

Az első két alkalommal veszekedtek velem, de azóta már szinte ők küldenek, hogy éljem ki magam :)

2014. máj. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Engem külön háztartásban, (házasság, gyerek után) 33 évesen is elszámoltatni próbál édesanyám, hogy hová megyek, és miért, és kivel. Ha ilyen a természete, akkor soha nem fog megváltozni. Csinálj egy jó érettségit, és bizonyítsd, hogy felelősségteljes vagy. Be tudod osztani az idődet, és megbízhatnak benned.
2014. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Wnnyi idős "gyereket" már nem lehet, és nem is kell nevelni.

Az eddigi nevelés kb beérikm tartani magunkat a sajat szabalyokhoz, elvileg, ha megfelelően neveltük a gyereket ő is tartani fogja magát hozzá.

Nálunk legalábbis ez vált be, én is 19 évesen érettségiztem..

23 évesen az egyetem vegeztevel elköltöztem, nem azert, mert menekültem, vagy rossz volt otthon, hanem mert megtaláltam a promat, akivel önállő életet kezdtünk.

Szerintem, ha még nevelgetni prőbálnak 19 évesen akkor ez nem valősult volna meg.

Amíg pénzeltek, addg evidens volt, hogy nem vertem a pénzt, ha menni akartam valahova kéretkeztem..nem úgy hogy mehetek-e, hanem mennék, és mit szólnak hozzá, remélem érezhető a különbség..

2014. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!