Ikreknek jó név?

Figyelt kérdés

Ikreink lesznek, egy kisfiú és egy kislány. Különleges nevet szeretnék nekik, mivel 1. átlagos a vezetéknevük 2. nekem is úgymond átlagos nevem volt, és nem volt valami jó.

A vezetéknév: Szabó

A két név pedig Antigon és Antigoné lenne.


2014. máj. 26. 16:17
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
57%

Antigon név nincs is, legalábbis én nem találom, hogy volna.

de egyébként sok szempontból rettenetes névválasztás.

egyrészt a Szabóhoz aztán igazán nem illik görög név, aztán a 2 név ugyanaz, hogy különbözteted meg őket egymástól?

mivel a vezetéknév magánhangzóra végződik, nem is hangzik jó, de mint írtam hangzásra sem illik össze.


válasszatok inkább valami magyarosabb "különleges" nevet, ne csináljatok viccet a gyerekeitekből

2014. máj. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

Neked nagyon tetszik, és a férjednek?

Miért nem volt jó, hogy átlagos neved volt, milyen hátrány ért ezért?

2014. máj. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Én is ismerek egy ilyen iker párt csak nekik a nevük Alex és Alexa mindig csúfolták őket az általános iskolába, Alex mindig Alexa volt Alexa mindig Alex, mindaddig ment míg az anyukája Alexet át nem íratta egy másik suliba. Egyetemre Alexával járok és még a mai napig ki röhögik ha megkérdezik tőle, hogy van-e tesója és hogy hívják.
2014. máj. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

Az Antigon gorog nevkent nem letezik.Ha a gorog eredet a lenyeg akkor mar inkabb Andreas es Adriana/Ariana,bar szerintem eleve furan hangzik a Szabo vezeteknevvel barmilyen kulfoldi keresztnev.

Inkabb gondolkodjatok meg rajta, biztos van sok ritka,de magyaros hangzasu nev is.Az Antigon-Antigone parositasnal rosszabbat biztos nem talaltok:)

2014. máj. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Nekem még ugyanennek az ötletnek a visszafogottabb verzióival szemben is vannak fenntartásaim. Nem szeretem, ha ugyanannak a névnek fiú-lány párját kapják testvérek, ikrek pláne, például Viktor-Viktória, Tamás-Tamara... Olyan, mintha nem önálló emberek lennének, hanem egyik a másik csatolmánya. Nem lehet jó érzés így élni, legalábbis én nem szeretnék.
2014. máj. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
78%
Buta, proli szokás ilyen feltűnősködő nevet adni a gyereknek. Egy fokkal se jobb a Kolompár Szméagolnál.
2014. máj. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
57%

12-es


A férj véleménye? Hát az ilyenkor nem számít, hisz anyuka önmegvalósít, alkot! :)

2014. máj. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
79%
Borzalom...
2014. máj. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
79%
Omg...
2014. máj. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nagyon nem jó név.

Ez olyan mint a Dominik és Dominika. Mind a kettőt Dominak szólítják...

fúúú.. nem azért mondom, de kinevetnének az emberek. Jó az egy dolog, hogy a szülők döntik el, hogy fogják hívni a gyerekeket de... ez tényleg kicseszés lenne velük szemben

2014. máj. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!