Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Németországban mennyibe kerül...

Németországban mennyibe kerül egy olyan lakásbérlés ahova egy kis gyereket szívesen visz az ember? 1 éves kisgyerekkel mennénk ki. Egy 2 szobás, szép házikó?

Figyelt kérdés
2014. máj. 27. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha házikót szeretnétek kössétek fel a gatyát, mert drágák. Mi egy 20 ezer fős kisvárosban lakunk, 3 szobás lakásunk van, mindennek együtt havi 600 at fizetünk. De arra figyeljetek,hogy a fűtés ne villany legyen,mert januárba fizethetitek a többletet.
2014. máj. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


És a kaja mennyiből jön ki? Mennyi az a fizetés kint amire azt mondod hogy ott közepes életszínvonalhoz elég és egy kicsit félre lehet tenni???

2014. máj. 27. 11:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia'Mi 2 szobás lakást bérlünk.600 eur net és tv adó(3 havonta) nélkül.A párom 2500 nettót keres, én 1300-at kapok és 3 hónapos a gyerek.A bevásárlásra átlagban havi 800 megy el, de van hogy több.

Az áramos fűtésű lakásokkal tényleg vigyázz, mert nekem 900 euro többletem volt idén.

A lakások ára helyenként változó.Kisebb falvakban községekben olcsóbb, városban drága.

Minimálbérből itt is nehezen lehet megélni (1000 eur), mert több mint fele elmegy a lakásra.

2014. máj. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Hát nem kevés!


És ha én kimegyek kisgyerekkel milyen juttatást kapnék mivel én ott ügye nem dolgoztam? Van olyan ami alanyi jogon kap az ember ha kinn él? Ha bérlek ott házat akkor oda be is tudok jelentkezni?


Bocsi sok kérdésem van, sokat olvastam is utána, de jobban hiszek olyannak aki ott van! Mint vmi írásnak amit ki tudja ki írt!

2014. máj. 27. 17:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Alanyi jogon a kindergeld(családi) jár (184 euro 1 hónapra).

A lakásba be kell jelentkezni, egyanis lakcím nélkül semmit nem tudsz csinálni. Amúgy azzal tisztában vagy, hogy milyen nehéz itt lakást kivenni?

Itt lakáscégek vannak, akik 3 hónap kauciót, bérpapírt kérnek.

2014. máj. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lakásbérléshez ki kell kérned egy Schufa auskunft-ot(bar lista) is.Ezt nagyon kevés cég nem kéri.

Nekem sok negatív tapasztalatom van lakás ügyben, mert másfél évet kellett várnom egy lakáscserére.

2014. máj. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!


Sajnos csak annyit tudok amit a neten írnak... na és ilyet nem írtak h lakáscégek vannak és hogy mennyi kaukció van! Ezért is írtam ki a kérdést, mert ahány oldalt találtam szinte mindegyiken mást írtak! Ráadásul nehezíti a dolgot hogy nem is tudok németül! Így a német oldalakat nem nagyon tudom értelmezni mert a fordító nem a legjobb!


Azért is írtam mert jobb olyan vkitől informálódni aki kint van és tudja, csinálta... mint azok az oldalak amit bárki megírhat!


Kedves 6-os!


Bár listát kérnek?! Vagyis megnézik hogy Magyaro.-on vagyunk e listázok?

2014. máj. 28. 11:14
 8/9 ivilicious ***** válasza:
Mi München mellé fogunk költözni, fillérekből palotát bérelsz.
2014. máj. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia természetesen nem M.o-i bár lista, hanem az itteni.
2014. máj. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!