Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek nem volt anyatejük és...

Akiknek nem volt anyatejük és nem tudták szoptatni a babájukat, melyiket választották? Tápszer vagy vettek anyatejet.

Figyelt kérdés

Nem szeretnék vitát szítani, mert tudom, hogy ez olyan kérdés, amiben nincs egyetértés, csak kiváncsi vagyok.


Nekem minimális tejem volt csak, kislányom tápszeres volt és őszintén szólva fel sem merült, hogy anyatejet vegyünk. Én is tápszeres voltam, és nem lettem beteges, ahogy a kislányom sem az.


Köszönöm a válaszokat és mindenki zöld kezet kap!


2014. máj. 29. 09:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Bennem rengeteg ellenérzés volt, sokáig gyötrődtem, végül úgy döntöttem, hogy kipróbáljuk a női tejet. Amikor adtam a babámnak, akkor már semmilyen rossz érzés nem volt bennem. Sajnos nagyon nem vált be. A babám úgy viselkedett, mintha vízzel itatnám. Soha nem lakott tőle jól, pedig nagyon kis étkű volt már akkor is. Talán egy hétig kapta, utána átálltunk a tápszerre.

Feketén, bevizsgálatlan anyatejet viszont soha nem vennék. Még ismerőstől sem.

2014. máj. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

Tápszer. Én nem adnám idegen nő tejét. Soha nem tudhatom, hogy dohányzik-e, mennyire tiszta stb. Azt nem szűrik.

Meg azt se tudhatom mekkora babája van. Egy 1 éves baba anyukájának a teje, egészen más összetételü mint mondjuk egy újszülötté.

2014. máj. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Mi az elején hoztunk a kórházból tejet, de egy hét alatt elhagytuk, mert iszonyat hasfájást kapott tőle a fiam. Ahogy csak tápszert kapott a hasfájás megszűnt. Nekem is volt ellenérzésem amúgy, de úgy voltam vele, adok egy esélyt, hogy kapjon tejet a fiam. Nem vált be. Ma már 2 éves, eddig kb. háromszor volt náthás és ennyi.
2014. máj. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is felvetődött a női tej adásának gondolata. Nagyon idegennek ereztem. Hogy én a babamnak egy idegen nő tejet adjam????

Kezdettől ellenérzést váltott ki belőlem, de azért gondolkoztam rajta pár napot, de a véleményem nem változott.

6 hetes korától tapszeres a babám.

2014. máj. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Kedves 2! Én is úgy gondolom/gondoltam mint Te, de azt is megértem, ha anyatej mellett döntenek ilyen helyzetben.

2014. máj. 29. 09:31
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Sose venném meg más anyatejét,a tápszerben jobban bízom,amúgy is az anyatej egy étel nem valami csodaszer ha nincs ott van a tápszer ami ugyanolyan jó.Tápszert vettem miután elapadt a tejem.
2014. máj. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Anyukámnak annyi teje volt, hogy nekem volt tejtestvérem, akkoriban még működött egy ilyen rendszer (és nem volt annyi putris sem, főleg a mi környékünkön egyáltalán, aki miatt félni kellett volna, hogy cigis/koszos/undorító tejhez jut az ember).


Én tápszereztem a babámat, sose adtam volna neki más anya tejét, tök undorító.

2014. máj. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
amíg volt rá lehetőség, saját minimális tej, ismerős teje, tápszer trióval oldottuk meg. Amint nem kaptunk több tejet, és már saját sem volt, átváltottunk a sima tápszeres megoldásra. Idegentől én sem szívesen fogadtam volna el a tejet.
2014. máj. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
3 hétig volt csak tejem,fel sem merült bennem,hogy más anyatejét adjam a babámnak.Most 1,5 éves,nem beteges (kop-kop.)
2014. máj. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
nálunk nem is kap női tejet csak akinek koraszülött a babaája vagy extrém kis súlyú. de anyukám jó helyen dolgozik,így hozott jópár üveggel. végül ki kellett öntenem,mert fosdott tőle a gyerek. aztán utána olvastam,h. amit én a 1,5 hónaposomnak adok,azt egy 10 vagy 22 hónapos anyukája is fejhette. és egy 1,5 és 22 hónapos táplálékigénye közel sem azonos. így nyugodt szívvel maradtam a táépszernél.
2014. máj. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!