Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyanok, akik egy...

Vannak itt olyanok, akik egy éves kora előtt választották el cicitől a babájukat?

Figyelt kérdés
Hogyan kell kezdeni. Kislányom 8 hós, már 2 hónapja eszik főzeléket, gyümit, ki is váltottunk vele teljes étkezést, de azon kívül csak szopizik. Hogyan választhatom egy 1 éves korában végleg? Egy éven túl kell még tápszer?
2009. ápr. 30. 14:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is mielőbb akartam, de a baba másképp döntött. Miért szeretnéd leszoktatni?

Állítólag 3 éves korig 500 ml tej alapú ital kell a babának. Tehát anyatej, tehéntej, vagy valami hasonló. Gyártanak már babatejet 1 és 2 éves gyerekeknek is. Szerintem jobb mint a bolti tehenet nem látott kutyulék. De sajnos az én lányom nem issza meg, úgyhogy nekünk maradt a cici.

2009. ápr. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én lányom is nyolc hónapos, és mostanában már csak éjszaka cicizett vagy néha délután egyszer. Ő kezdte magát elválasztani fokozatosan a hozzátáplálás megkezdése után nem sokkal (fél évesen), én pedig megkönnyebbülten hagytam, mivel már 7 foga van, és a szoptatás kezdett rémálommá válni. Nekem olyan szempontból könnyebb volt a döntés, h' a kezdetektől vegyes táplálkozású, úgyh' nincs semmiféle averzióm a tápszerrel kapcsolatosan. Egy éves koráig a szoptatás helyett azt kap, mellette a korának megfelelő zöldségeket és gyümölcsöket. Mostanában kezdett érdeklődni a darabosabb ételek után, gondolom ez okozza, h' a cicimet is harpdálja, ezért pár napja már éjszaka is tápszert adok, ha felébred. A szoptatás után mindig nagyon hamar megéhezett már (akár fél-egy óra múlva), ezért úgy gondolom, a tejem tápértéke amúgy sem elégíti már ki az igényeit.
2009. ápr. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!