Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen anyagi körülmények...

Ilyen anyagi körülmények mellett "belefér" három gyerek?

Figyelt kérdés

Párommal három gyereket tervezünk.

Anyagi helyzetünk a következő:

Hitelmentes kocsi és ház, én jelenleg dolgozom, de szülés után itthonmaradnék a gyerekekkel.

Párom itthon egy kisebb vállalkozást csinál (szarvasmarhákkal foglalkozik) plusz a munkahelyén nyáron havi 200-250 ezer forintot keres, télen pedig 100 ezer forint körül.

Mi a véleményetek?


2014. jún. 1. 17:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%

Legyél arrogáns! Az tényleg arra sarkall majd minket, hogy segítsünk!!! (nem)


mennyi a vállalkozásból befolyó zsé? az van télen is? mert ha mondjuk 200 ezer, akkor az nyáron: 450, télen 300. Az már elég szép.:)


és ez a vállalkozás egész évben van?

2014. jún. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
61%
Jó lenne tudni, mennyi a bevételetek ami a vállalkozásból befolyik. Nekünk 5 gyerekünk van, mezõgazdaságból élünk, egyikünk sem "dolgozik", vígan megélünk, szomszédnak van két tehene, a kettõt alig tudja eltartani. Nem mindegy mennyi az annyi
2014. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
A szarvasmarha tenyésztés egy igen jól jövedelmező vállalkozás. Ha elad három bikát az havi egymillió forint. A ház és a kocsi is ebből van.
2014. jún. 1. 18:00
 14/26 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Szerintem egy öt tagú család jólétéhez (hónap végén is van kaja, és belefér a váratlan gyógyszer kiadás)minimum havi nettó 400000 Ft kell. Nézd át egy éves bevételeteket, oszd le havi szintre. Ha megvan ennyi, akkor hajrá. Persze nem egyszerre lesz három gyerek, úgyhogy érdemes egy kis tartalékot felhalmozni, sose lehet tudni mit hoz a jövő.

2014. jún. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
72%
Biztos nem... Max 2-t...
2014. jún. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
94%

Számolgassatok!

Jogosult lennél GYED-re? Ha igen, mennyire?


Leírtad a férjed jövedelmét.

Azt is mennyi bevétel van a vállalkozásból, de gondolom, kiadás is van hozzá. Mennyit visznek el éves szinten az állatok, és mennyi a bevétel? Mert értem én, hogy van 1 milla bevétel, de gondolom nem havonta, és az is egyértelmű, hogy az állatoknak enni kell, állatorvos, stb.


Szóval ameddig nem írod le, hogy mennyi éves szinten ebből a bevétel és mennyi a te jövedelmed szülés után, addig ne várj más választ, mint azt, hogy max. 1 gyereket vállaljatok.

2014. jún. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Van földünk, párom megtermeli a takarmányt az állatoknak.
2014. jún. 1. 19:06
 18/26 anonim ***** válasza:
34%
szerintem belefér a három gyerek ebbe a költségvetésbe, még négy is. :) Nekünk is három gyermekünk van és míg kicsik, addig igazán nem sokba vannak, majd később lehet lesznek már különleges kívánságaik, de ha bízunk a legjobbakban és továbbra is megy majd a szarvasmarha biznisz, akkor egész szépen megélhettek és lesz minden, ami a gyerekeidnek kell. Nekünk 400 eFt körüli a bevételünk havonta, de mi már sok hülyeségre is költünk, olyan dolgokra, amikre egyáltalán nincs szüksége a gyerekeknek, ezen kívül még sokszor étteremben eszünk, szállodákban töltünk évente egyszer egy hétvégét, nyaralni megyünk, és mindhárom gyereknek gyűjtögetünk külön számlán. Én sem dolgozok, a férjem jól keres. De 250-300 ezer forintból is ugyanígy élnénk, mert még nekünk a 400 eFt-os bevételünkből 100 eFt-os hitelünk is van két évig. :) Szóval csak bátorság, vállalhatjátok erre az anyagi helyzetre a három babát, és különben is, szeretet legyen még mellette nagyon sok és türelem. Ez is nagyon fontos.
2014. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Oké, szerintem kérdezd meg azért erről a párodat, hogy tuti bizti-biztos egy fillért sem költött az állatokra? Gépek költségei, állatorvos, szállítási költségek, mindig minden ingyen?
2014. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Páromnak van traktorja és gépei.
2014. jún. 1. 19:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!