Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kutyának oda lehet adni a...

A kutyának oda lehet adni a megmaradt tejet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elég furcsa kérdés, csak elméletben kérdezem, még terhes vagyok. A megmaradt tejről sokfélét hallani, hogy fagyasztott tejet már nem eszi meg a baba stb. Az emberi anyatej károd lehet a kutyákra, vagy esetleg jótékony?

2014. jún. 2. 12:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
10%
Sehogy sem lehet káros hatással a kutyára.
2014. jún. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
39%

:) Szerintem nem káros, és szerintem nyugodtan odaadhatod neki.

Nekem egyszer egyik ismerősöm adott babatejet - ezt a dobozos junior italt, de kb 4kartonnal, és már nagyon hamar volt a lejártai ideje. MÉg vagy 15karton tejpépet is kaptunk, ami még kb 4hónapig volt szavatos. Fiammal itatgattam, és etetgettem őket, de nem fogyott el mind.

Ősszel kaptunk egy kiscicát, de olyan kis nyurga volt- nagyon hideg is volt a tél- végül én egész télen ezzel a vitaminos lejárt szavatosságú tejitallal itattam, meg kevertem neki tejpépet jó hígra, és full egészséges volt és szépen nőtt is!! :)) Nem lett semmi baja tőle! Sőt!! Hízott szépen :)

2014. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
35%
én is a kutyánkkal itattam meg a lefagyasztott,de végül el nem fogyasztott anyatejet,szép nagy boxer lett belőle...
2014. jún. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
6%

úristen, fujj. :D


Szerintem nem lesz gusztusod odaadni szegény kutyának, azért más ez, mint amit a többiek írnak a dobozos cuccokról, hogy azt simán odaadja az ember.


Most elképzeltem ránéztem a kutyánkra, és elképzeltem, ahogy issza a tejemet, szerintem megalázó ez a kutyának. Illetve ő nem érzi, de te azért vagy, hogy felelős légy érte, és ne itasd undorító dolgokkal:D

2014. jún. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Akkor téged is megalázott Édesanyád, mikor ezzel az "undorító dologgal" etetett?
2014. jún. 2. 14:16
 6/23 zabmester ***** válasza:
62%

Miért utolsó, ha tehéntejet adna neki, az is undorító lenne? Tej tej, ugyanúgy egy másik élőlény testnedve, nem tök mindegy? Azért morális kérdést ne csináljunk már ebből.


Engem inkább az aggasztana, hogy nem okoz-e a kutyának hasmenést a tej, mert még a sima (azaz tehén) tejet sem javasolják kutyáknak. Mondjuk afelől nincs kétségem, hogy jóízűen elfogyasztaná, csak nehogy menjen tőle a hasa.

2014. jún. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. jún. 2. 14:18
 8/23 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os válaszoló! Igen, a nem okoz kárt kifejezésemmel én is arra gondoltam, hogy nem-e okoz hasmenést a kutyusnak.
2014. jún. 2. 14:19
 9/23 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem jobban jársz, ha a kutyás topikban kérdezed ezt meg, ott biztos jobban tudják, bár előre merem borítékolni, hogy páran már csak az ötlet említése miatt is leszedik a fejed, de azért biztos lesz olyan, aki értelmes választ ír.
2014. jún. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
25%
Szegény kutya.. szerintem nem fogja megenni,felnőtt kutyának meg nem való tej pláne nem anyatej
2014. jún. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!