Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Biztos munkahely, vagy egy...

Biztos munkahely, vagy egy ÉDES KISBABA? Nem vagyok karrierista!

Figyelt kérdés

3 éve dolgozom egy textilipari cégnél irodai alkalmazottként. Jelenleg úgy állunk, hogy határozott időre kapok szerződést, 6 havonta. Most van rá egy csöppnyi esély, hogy év végén - mikor a jelenlegi szerződésem lejár - talán kapnék végleges, határozatlan idejű szerződést, amire már nagyon régóta várok.

De most egyre jobban úgy érzem, hogy mindaz amire eddig vágytam, az a szerződés, amiért 3 éve gürcölök, nem is olyan fontos. Már más érdekel, másra vágyom...mindennél jobban szeretnék már egy kisbabát. Megbeszéltük a férjemmel, hogy megvárjuk, még engem levéglegesítenek, és utána jön a pici. De mi van, ha még 2-3 évig nem akar levéglegesíteni? Imádom a gyerekeket, már legalább 7-8 éve szeretnék sajátot - 24 éves vagyok, nyilván korai lett volna még 7-8 éve.

Imádom a gyerekeket, nagyon régóta vágyom rá, de így még soha nem éreztem. Mindig csak arra gondolok, milyen jó lenne már Anyának lenni.

A körülmények adottak, férjnél vagyok, van lakás, és vannak nagyszerű mamikák és papikák!

Kicsit hosszúra nyúlt, bocsi!

Ki mit tenne a helyemben?



2014. jún. 2. 18:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%
Pár hónap múlva vágjatok bele. Egyrészt nem biztos, hogy egyből összejön, másrészt még akkor sem leszel elkésve semmivel, megvárhatod a bejelentéssel a véglegesítést. Viszont ha kibírod, akkor várd meg az év végét mi lesz, utána vágjatok bele.
2014. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Én a helyedben megvárnám az év végét. Azért a biztos anyagi háttér is kell a kicsinek. Ha mégsem véglegesítenek le év végén, akkor rástartolnék a témára , ha még mindig akarnád. Még fiatal vagy. Semmivel nem vagy elkésve.
2014. jún. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
46%
Én nem vállalnék határozott idejű munkaviszony mellett gyereket, csak akkor, ha már olyan idős lennék, hogy nem lehet már halogatni (mondjuk 35 körül). Nem kapnál TGYÁS-t, GYED-et és nem lenne hova visszamenni. Gyerekkel nem könnyű új munkát találni.
2014. jún. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
42%
Honnan veszed, hogy év végén már véglegesítenek? Hány százalék rá az esély??? Pont abban a korban vagy, hogy babát vállalj, és ezt tudják a munkahelyeden, szóval szerintem lehet csak ígérgetik a véglegesítést, hogy nehogy eszedbe jusson szülni menni. Én a babát választanám, mert úgysincs semmi garancia arra, hogy marad a munkahelyed. És amúgy is, ki tudja mikor sikerül be a baba... A család minden munkahelynél fontosabb, ha a férjed jól keres és van segítséged is, akkor szülj fiatalon, amikor vágysz rá. Én 24 voltam az első baba születésekor. Már 3 gyermekem van :)
2014. jún. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Én meg pont az ellenkezőjét gondolom mint az utolsó. Év vége már semmi azt bőven kivárhatód és akármennyit keres a férj azért gyerek mellett nem mindegy hogy havi 25 ezres gyest vagy a fizetésed 70%-kát kapod tgyás-ként.

Ha kis korkülönbséget akartok kistestvér akkor meg még inkább igaz.

Szeretem gyerekvállalásnál sokkal fontosabb az,hogy észnél legyen az ember,minthogy mire vágyik. Nálatok meg félév márt ényleg nem sok várakozási idő.

2014. jún. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%
Megvárnám az év végét,majd belevágnék a babaprojectbe.Azért az nagyon sokat jelent ha a 25000 gyes helyett gyedet fogsz kapni.Ha meg nagyon nem akarnak határozatlan idejű szerződést akkor is belevágnék,kár húzni-vonni,ha egyébként anyagilag megengedhetitek,és tényleg annyira akarod.Mert gondolom apuka fizetése meg a gyes elég lenne.
2014. jún. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos ma már egy határozatlan idejű szerződés se garancia semmire. Én 8 évet voltam ugyanannál a cégnél, amikor bejelentettem, hogy tehes vagyok, szóban megmondták, hogy nem valószínű, hogy visszavesznek.

Úgyhogy ha biztos az anyagi háttér, én a helyetekben nem várnék, egyáltalán nem biztos, hogy elsőre összejön az a picur, és amint ő veled lesz, már nem fog érdekelni, hogy megmarad-e a munkád (persze, ha egy keresetből is el tudtok lenni).

2014. jún. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%

Oké utolsó nem vettek vissza.

De ne mond, hogy neked mindegy volt hogy 25 ezres gyest vagy kb 70 ezres tgyás/gyet-et kaptál 2 évig?

Ja és a felgyűlt szabik kifizetéséről nem is beszélve.

Egy dolog, ha nem vesznek vissza de nem is segélyen fog tengődni 2 évig gyerek mellett mert a gyes csak annyi.

2014. jún. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a karrierizmusról, hanem a realizmusról szól! Ha nem lesz munkaviszonyod, mikor szülsz, nem kapsz TGYÁSt, Gyedet sem, csak GYES-t. Bármilyen jól keres a férjed, hidd el jól fog jönni az a pénz a babának. Ha ennyire sietsz ne várj év végéig, akkor kezdjetek el szeptemberben próbálkozni, mert ha elsőre sikerül még akkor is csak első trimeszteres leszel, azaz nem fog látszani, nem fogja esetleg befolyásolni a főnökeidet a döntésben. De hozzáteszem, szerintem az égvilágon nem vagy elkésve, én 28 évesen most vagyok 39 hetes, 8 éves munkaviszonnyal, határozatlan idejű szerződéssel estem teherbe, sokat jelent ha nem kell a pénz és egyebek miatt végigstresszelni a terhességet, az otthon töltött időt.
2014. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%
Ez baromi nehéz kérdés. Én talán úgy határoznék, hogy összeszorítom a fogam, megvárom az év végét, ha véglegesít, akkor hurrá, mehet a dolog, ha nem véglegesít akkor beszélek vele a jövőről, és annak fényében döntök. De tudom, könnyen beszélek. Mi éppen ezen dilemma miatt egyetem mellett vállaltuk, de nem fogok nagyot hazudni: ehhez kellett az,hogy a férjem átlagon felül keressen, és az is, hogy "alánk toljanak" hitelmentes lakást és autót.
2014. jún. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!