Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyeses anyukák ti miket...

Gyeses anyukák ti miket főztök, hogyan vásároltok be?

Figyelt kérdés

Már csak gyest kapok és örülnék néhány jó tippnek,tanácsnak.

Hol vásároltok, miket(kész étel/fagyasztott..), naponta, hetente? Mennyiből jön ki nálatok egy vásárlás vagy havi szinten mennyit költötök bevásárlásra?


2014. jún. 4. 09:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendelünk, mert így időt nyerek másra, és jó áron is van. Hétvégén főzök csak. Heti 2x megyek boltba a kisétkezésekhez veszek dolgokat, főleg gyümölcsöt, zöldséget. Havonta 60 körül van a kajánk 3 főre, kötött diétát tartunk betegség miatt 2-en.
2014. jún. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
Miért vagy otthon gyesen? tartósan beteg a gyereked? nem értem.
2014. jún. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Miért ne lehetne otthon gyesen? Csak beteg gyerek igényli az anyját? Szerintem nem.
2014. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Pl. A héten

Hétfő, kedd sült oldalas burgonya pürével, savanyúsággal.

Szerda csütörtök tejfölös currys sült hús tésztával.

Péntek hurka kollbász káposztával töltött paprikával

Szombat vasárnap tejfölös karfiol leves, amiben van répa, zöldség, új burgonya, karfiol, karalábé, és tepsiben lesütött csirke, rizs mexikói zöldségkeverékkel.

Ez kerül kb. 7.000ft-ba.

Reggelire vacsira szendvics, megveszek 3 szeletelt kenyeret, lefagyasztom, s mindig annyit veszek elő, amennyit megeszünk. 1000ft

Vajkrém, sajt, tojás 1000ft. 3 csomag vákuumot felvágott 1000ft.

Tej, joghurtok, paprika, paradicsom, gyümölcs 5000.

Kb. 15.000ft/ hét.

2014. jún. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
.
2014. jún. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"Csak beteg gyerek igényli az anyját? Szerintem nem."


Szerintem meg nincs összefüggés a kettő között.

2014. jún. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%

csak megkérdeztem, hogy ha az ÉTELEN is spórolniuk kell (mivel a kérdésből én erre következtetek, hiszen azt írja "már csak gyest kapok"), akkor miért nem megy vissza dolgozni.


Az egyetlen logikus magyarázat erre, hogy tartósan beteg a gyereke, nem? vagy mi lehet még?

2014. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Az egyetlen logikus magyarázat erre, hogy tartósan beteg a gyereke, nem? vagy mi lehet még?


- megszűnt a cég ahol dolgozott

- közölték,hogy ha visszamegy amint lehet elbocsájtják

- nem volt férőhely a bölcsődében



és még biztos lehetne több logikus magyarázat is,de most rögtön így ennyi jutott az eszembe...

2014. jún. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ha már más témánál tartunk:

Munkahelyem felszámolás alatt áll. Jó fizetésem volt, a gyedem is maximum, de mivel eddig én vásároltam be és úgymond az én gyedemből fizettem az étkezést így jó lenne kijönni a gyes+családipótlékból is. Tudom ez nem nagyon fog menni, de megpróbálom.

KÖSZÖNÖM AZ ÉPÍTŐ JELLEGŰ VÁLASZOKAT!

2014. jún. 4. 20:13
 10/13 A kérdező kommentje:
4/9 Időpont ma 10:46 Válaszadó- köszönöm, ezek nagyon jó ötletek!
2014. jún. 4. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!