Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyeses anyukák ti miket...

Gyeses anyukák ti miket főztök, hogyan vásároltok be?

Figyelt kérdés

Már csak gyest kapok és örülnék néhány jó tippnek,tanácsnak.

Hol vásároltok, miket(kész étel/fagyasztott..), naponta, hetente? Mennyiből jön ki nálatok egy vásárlás vagy havi szinten mennyit költötök bevásárlásra?


2014. jún. 4. 09:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mekkora idióták járnak ide. Az a baj, hogy ez a fórum is hozzásegíti őket, hogy azt higgyék, azért mert névtelenek beszólogathatnak, vagy bárkit érdekel egy ilyen kérdésnél a véleményük.


Csak pár kérdés: Akkor aki dolgozik annak nem kell spórolnia? Szórja a pénzt a nagyvilágba? Mi ketten millió fölött keresünk, de megnézem az árakat és nem szarrágóságból. A kaján lehet a legtöbbet spórolni. Nem éheznek, bár az sem tartozna rátok. Ha ezen múlt volna én is inkább még otthon maradtam volna egy évet, de spórolok a kaján, ami nem feltétlenül megy a mennyiség, vagy a minőség rovására.


Remélem jobb a lelkednek az ilyen beszólás. Igazán el vagyok keseredve, mert ezen a héten csupa ilyen rosszindulatú, rideg, nem törődöm emberekkel találkoztam. Nem bosszant, csak szomorú. Nehéz veletek együtt élni és nem azért mert más a véleményetek. :(


Bocsánat az offokért, akkor on:


Ne menj multiba, ha megteheted, vagy ha mész is, csakis listával. Egy hétre tervezd meg a menüt. Hetente 2szer vásárlásnál kevesebbet költ az ember talán, mert akkor az utolsó napokon feléli a maradékokat. Kenyeret szuperül lehet fagyasztani, vagy otthon sütni.

Marha húst nem sütni, hanem mondjuk gulyáslevesbe tenni, így kevesebb kell belőle. Húst pl. mi áron alul veszünk. Budapestiek vagyunk, de vidékről veszek nagyobb tételben csirkét, tyúkot. Azon kívül, hogy kapirgált is a fűben, még olcsóbb is. Sokat számít nagyobb mennyiségnél.


Kész ételt nem veszek, főzök 2 naponta. Van, hogy beülünk ebédelni. Havi vásárlás 80.000 körül jön ki, de abban benne van a heti egy marha hús, halak, rengeteg gyümölcs, sajtok, xilit. Szóval ezen is lehet spórolni.


Költségkímélő, finom, egészséges ételek:

gulyásleves palacsinta

borsópörkölt nokedlivel

zöldbab leves

minden főzelék, lencse, kel, brokkoli, zöldbab, bab, bármi. Erre pár szem kocakahús a pörköltből.


Heti 2 olcsóbb kaját főzöl és máris spórolsz.

2014. jún. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én sem GYES-t kapok, de leírom, mire figyelek.


Vásárlás: Nálunk is a nagy tétel megvásárlása jött be.

Jó minőségűt igyekszünk vásárolni, és nagyon figyeljük az akciókat. Pl. ha a Gyermelyi tészta 50-80 Ft-tal olcsóbb, akkor veszünk mindegyik fajtából 5-6 csomaggal legalább. Máris sok pénzt takarítottál meg. Vannak olcsó és jó minőségű fagyasztott zöldségek pl a LIDL, ALDI-ban, ebből is többet veszek, ha olcsó. Az elején nagyobb kiadás, de pár hét, hónap alatt visszajön, és akkor már észre sem veszed, viszont mindig van otthon minden. A férjem szokta mondani, ha 1 hónapig nem mennénk ki a házból sem halnánk éhen, sőt... Fagyasztó, kamra tele.


Nagy segítség még a befőzés, lekvárkészítés. Idén még csak eperlekvár készítettem, de lesz más is. Olcsóbb a gyümölcs, ha nagy tételben veszed, még alkudhatsz is, és ráadásul tudod, mit tartalmaz a kész dolog, ami nem hátrány.


A főzés: Minden nap főzök levest és másodikat is. A maradékot általában lefagyasztom, jól jön a zsúfoltabb napokon, ha csak elő kell venni. Ha csak kevés marad is pl. a levesből, akkor is elrakom, így kettőből választhat másnap a gyerek, és ennek mindig örül, vagy vacsorára elfogy. Milánói szószból ha marad, nagyszerű melegszendvics-feltét lehet.

Minden héten van egy édes nap (palacsinta, gombóc, nudli, derelye, stb.), és egy főzelékes nap ezek olcsó napok. (a főzelékhez virsli, tükörtojás vagy egy kevés maradék pörkölt a feltét). A tésztás napok is olcsónak számítanak, attól függ persze, mit teszel rá (sajt, túró, dió, mák, gríz+lekvár).

ha csirkét, tyúkot veszek, az több napra készül. A melléből főétel (pl brassói), az aprólékból (nyak, hát, láb+ belsőségek) nagy adag leves, ebből fagyasztok is, persze csak a levest, húst nem. A szárnya, combja pörkölt vagy sütni.


Sokszor sütök sütit, a pudingot is magam cinálom.


Minden költést írunk egy EXCEL táblázatba, így látom, mennyi ment el eddig, nagyon jó dolognak tartom, mert tudjuk, min lehet spórolni, ha valamit akarunk.


Most kb. ennyi jut eszembe.

A heti menü eddig: paradicsomleves paprikás krumpli; Zöldségleves császármorzsa; krumplileves milánói makaróni, ma nem főzök levest, mert van tegnapról, borsófőzelék virslivel. A nap kérdése mindig az, mit főzzek holnap, jó lenne egy fórum ötleteknek.:-)

2014. jún. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM SZÉPEN A KÉT UTOLSÓ HOZZÁSZÓLÁST! Nagyon jó ötleteket adtatok! Már írom is a mentüt és a listát a bevásárláshoz. Eddig nekünk is 20-25e Ft körül volt a bevásárlás(ami szerintem nagyon sok), ebből szeretnék vissza venni. Próbálok egészségesebb ételeket főzni,a kész ételekben én sem bízom.
2014. jún. 5. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!