Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén: mennyit és mit...

Őszintén: mennyit és mit nassol 1 és 3 év közötti babátok?

Figyelt kérdés
2014. jún. 6. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Lassan 3 éves a lányom, heti 1-2x kap chipset, ő valahogy nem igényli az édeset, inkább a sósat szereti. Nem tud megenni egy egész zacsival, így másnapra is marad, tehát 4 nap (chio) eszik, de ebéd vagy uzsi után.
2014. jún. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel elég hízékony fajta,így minimális édességet kap,heti kb 2 alkalommal,és akkor is próbálok egészségesebbet adni.
2014. jún. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
1,5 éves, még nem kap ilyeneket
2014. jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sütit szokott néha enni (havi 1-2 alkalommal), gyümölcsjoghurtot eszik müzlivel minden reggel és ezen kívül minden nap szokott lenni még valami nasi (1 tejszelet, vagy csoki, keksz, nagyon ritkán cukor, ha a nővére kap és ő is kikönyörgi). Szereti a pudingot, ezt 1-2 hetente főzünk. Chipset nem veszek, így azt nem eszik egyik gyerek sem. Pár hete persze a fagyi, jégkrém a nagy sláger, így ezt esznek legtöbbször nasi gyanánt. Szerencsére szereti a gyümölcsöket, zöldségeket is, így eper, cseresznye, borsó szezonban sokszor ezekkel van letudva a nasi. :) 3 éves.
2014. jún. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A lányom már 6, de amikor kisebb volt is, mindig nagyon oda kellett figyelnem, mit és mikor eszik, mivel rettentő édesszájú. Ezzel tulajdonképpen nem is lenne különösebben baj, de ő hajlamos volt rá, hogyha valami nasit evett ,az teljesen eltelítette és akkor a főtt étel nem csúszott. Úgyhogy hamar be kellett látnom, hogy csakis főétkezés után, és némileg minimalizálva evett nasikat. De pl a túró rudi/krémtúró/kinderpingi benne volt a napirendben tízórai záróakkordjaként kb heti 3x, de pl csokit legfeljebb ebéd után egy kockát kapott és max heti 1-2x. Chipset elvétve, kb héthavonta pár falatot, ha vendégségben voltunk. Bolti sütiket nem nagyon ettünk/eszünk, én sütök mindig, kb minden nap kapott egy szelet sütit ebéd vagy vacsi után.

Heti 1x a nagyiéknál kap pár szem gumicukit, vagy franciadrazsét, de azt is ebéd után...


A fiam már 4, ő nem szereti különösebben az édességeket, heti 1 túrórudi vagy kinderpingi az adagja, illetve házi sütit is csak néha eszik (kb heti 2 szelet). A gyümölcsfélékkel viszont nem tud eltelni, rengeteget eszik, illetve a sósat is szereti, pl pattogatott kukoricát szoktam csinálni heti 2-3x.


A legkisebb 1 éves fiú, ő bármit megeszik, csak sok legyen :) uzsira szokott édesebb dolgot kapni pl gyümijoghurt kekszdarálékkal, vagy túrókrém, hasonlók. Sütik tésztájából is előszeretettel csipeget. Ezen kívül nem nagyon nassol.


Legfeljebb gyümölcsöt kapnak az enyémek két főkajálás között, vagy ha pl ovi után lemegyünk a játszótérre és tudom, hogy sokáig maradunk, akkor szoktam vinni hármójuknak egy csomag kekszet mondjuk. Édes lötyik nálunk kizárva, meg nagyjából a bolti száraz sütik, chipszek stb is. Szerencsére nem is hiányzik az életünkből az ilyesmi, én se voltam ilyeneken élő a gyerekek előtti időkben sem, meg a férjem sem, így nem volt nehéz ezt tovább vinni a kölkökkel.

2014. jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Másfél éves és semmi nassolni valót nem kap.

Illetve nasinak számít, ha 2 étkezés közt kap néha gyümölcsöt, vagy bulátát.

2014. jún. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Hamarosan 2 éves lesz a fiam, kb másfél éves kora óta kap túrórudit, vagy Kinder tejszeletet, ha a nagyszülőknél van süti akkor azt. Most gyümölcsszezon van, nem eszik sok édességet, vagy csak ritkán, inkább odacsalom a ribizlibokorhoz, arról legel.
2014. jún. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

(Ó, de irigylem most azokat, akik kertes házban laknak, és mindig kéznél van nekik a friss gyümölcs!!! :) )

Nálunk májusban múlt el egy éves a fiam, a szülinapi tortája volt az első édesség, amit hagytunk neki megkóstolni. Kb. egy hónap telt el, azóta NÉHA kap egy-egy túrórudit (de annak is felét az apja eszi meg), vagy egy tejszeletet, viszont a puffasztott kukoricát/kukacot nagyon szereti (azt evett már korábban is), abból majdnem napi szinten megeszik valamennyit, illetve néha kap 1-1 kemény babapiskótát, azzal küzd, amíg én pl. elmosogatok, és szerintem az ínyének is jót tesz (még csak 6 foga van kint), illetve ha fagyizunk ő is kap egy tölcsért, vagy rolettit. (Sütit nem szoktunk adni neki, gyümölcsöt viszont ő is sokat eszik, szerencsére.)

Viszont anyósom szerint nagyon sokat hízott az elmúlt hetekben a gyerek, és most elbizonytalanodtam, hogy vajon sok édességgel tömjük-e....... :|

2014. jún. 6. 11:56
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
1 éves korági semmi édességet nem kapott, addig tudtuk tartani a rokonságot, meg magunkat is. Most 2,5 éves, naponta kap valami édességet, régebben ez krémtúró-joghurtban kimerült, ma már mindig van valami nasi, egy kis chips, mézes puszedli, 1-1 gumicukor, nápolyi. Nem eszi kilószám, de nassol, mondjuk hogy minden étkezés után kap egy szem akármit. Most próbáljuk átszoktatni a gyümölcsökre, mazsolára, egyéb aszalt gyümölcsökre. Egész jól megy.
2014. jún. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tejerzekeny, ezert a kovetkezoket:

Mig otthon voltam, hazi cookie, muffin mandula vagy kokusztejbol, miota nem , azota ritkabban sutok ilyet (=nem ketnaponta, inkabb heente)azota neha etcsoki, muzliszelet, es van egy macifej alaku aldis chips, azt kap kb. Kethetente. De legeslegjobban a gyumiket es a paradicsomot szereti. 4-5 koktelparit siman lenyom uzsira vagy sak ugy, nasinak... :))

2014. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!