Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nincs egy kissé...

Szerintetek nincs egy kissé túl lihegve ez az erős védekezés a nap káros sugarai ellen?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra,hogy màr nem is csak dél körül hanem màr 11-16h-ig nem ajànljàk a napon való tartozkodást. Aztàn màr az 50 faktoros naptej is kevés. Csak én vagyok ilyen maradi,hogy bizony azért sok jó dolog is hasznosul a napfényből pl a D-vitamin. Emlékszem gyerekként egész nap a strandon lógtunk és csokibarna színünk volt. Persze védeni kell a babàk bőrét valamilyen szinten,de azért egész nap a lakàsban? Például ha valakinek csak délig marad oviba a gyereke?
2014. jún. 9. 22:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Lehet, hogy mikor Te a strandon voltál gyermekként, akkor nem volt ennyire erős az UV sugárzás, mert nem tették tönkre az ózonréteget és mi egymást.. De tőlem aztán lehetsz bőrrákos, hisz nehogy már 5 órát otthon maradj. A gyermek meg gondolom alszik délután, így amikor felkel, akkor úgyis lesz vagy 4 óra, bár én nem tudom. Szerintem olyan sok kedve nincs is az embereknek a legnagyobb melegben kint lenni. Én is 6-7 fele mentem le párommal focizni, mert addig dög meleg volt. :D
2014. jún. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Igen, emlékszem, régen mi is kint voltunk egész nap a napon. Most 15 perc alatt égtem le. Szerintem nincs túllihegve, a saját bőrömön érzem, hogy jobban, gyorsabban éget a nap.
2014. jún. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ha ebéd utàn hozza el vki a gyereket oviból az fél egy ugyebár. Pont a kritikus idő. Köszi,de remélem nem leszek bőrrákos. Nem azt ìrtam,hogy mindennap délben alszok pár órát a napon,csak annyi,hogy kicsit túlzàsnak tartom ezt a fokú riadalmat,hogy ki se mozduljunk és kenjünk magunkra egy màsodik bőrréteget a fincsi összetételű 50+ naptejekkel.
2014. jún. 9. 23:21
 4/18 anonim ***** válasza:
32%
Elég sok minden túl van lihegve a mai világban. De leégni még mindig többen szoktak, mint ahányan bőrrákot kapnak a Naptól. Én ebben a kánikulában is szeretek kinn lenni, és nem szoktam naptejet használni... de egyébként az 50 faktoros hogy lenne már kevés? Még a 30-as is erős. Tény, hogy erősebben süt a Nap, mint 50 éve, de azért még nem fogunk rögtön felgyulladni. Jó pár országban ennél sokkal melegebb van az év nagy részében, mégis életben vannak. Csak ugye mindig kell valamivel paráztatni az embereket, nehogy ne tudjanak panaszkodni. Nyáron extrém meleg van, télen extrém hideg van, mind meghalunk, jajj.
2014. jún. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%
Az szerintem is túlzás, hogy közlekedésre bekenje magát az ember, meg a babát, én betartom a 11-16-ig dolgot annyiban, hogy akkor nem megyünk sétálni, és ha tudom, hogy pl 10-11-ig éri majd a nap a babát, akkor bekenem ilyenkor nyáron, de pl. tavasszal jókat napoztattam, meg délutáni órákban nem kenem. Ha menni kell valahova, akkor persze megyünk délben is, de csak autóval. A lényeg szerintem, hogy ne égjen le senki, azt mindenki maga tudja meddig mehet, míg nem ég le, a babát meg inkább félti túl az ember, mert még érzékeny a bőre és nem tudni mennyit bír, hogy ne égjen le.
2014. jún. 10. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nincs tul lihegve. Meg ha megis en inkabb vedem a gyerekem boret minth baj legyen. Sajatomon erzem h eget. Hat akkor egy kicsi. Pl nekem 16 honapos a lanyom. Jo bore van barnul, nem eg. De ha megyunk akar csaka. Boltba, barhova igenis bekenem a naptejjel. Ezen ne muljon semmi. Ha vkinek ez megerolteto az meg nem volt igazan leegve. Nalam ez olyan dolog h az ordog nem alszik, inkabb betartom ezeket a dolgokat minth baj legyen. Ezt nem ugy kell elkepzelni h egyaltalan nem megyunk ki, es ki se dugjuk az orrunkat, de fokozott ovatosaggal.

Regen teljesen mas volt a napnak a karos hatasai. Nem kell elhinni, lehet tul lihegesnek hinni, nyugodtan le is pontozhtasz ha tetszik, de attol h csukott szemmel jarsz attol a baj meg ott lehet.

2014. jún. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
az 50 faktoron naptej ha túlzás,akkor túlzás a 30-as is,mert a 30-as 95%-ban véd a káros uv sugaraktól, az 50-es pedig 97%-ban. én csak azóta tartom be ezt a 11-(nekem)15-ig dolgot,mióta gyerekem van. bár nem nevezném betartásnak,mert ha nem alszik, akkor úgy sem tudom bent tartani,de azért próbálom úgy időzíteni az alvását,h. jó legyen. tegnap pl. annyira akartam,h. ne 10-12-ig aludjon,h. még 14-kor is kint táncolt a tűző napon, nem aludt. jól bekentem, próbáltam felé pakolni a napernyőt, állandóan rakosgattam rá a kalapot,mert ugye leszedi. ő meg pancsolt vígan. konkrétan cigány színe van a gyereknek,annak ellenére,h. még szerencsére sosem égett le. magamat nem kenem soha. ha kell a napra is kimegyek, bár mivel nem esik jól,inkább bent filmezünk. és igen,szerintem is túl van lihegve,de azért óvatosnak kell lenni!!!
2014. jún. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos régen nem volt ilyen elővigyázatos senki, ezért lett a volt párom 25 évesen bőrrákos. Imádott leégni. Szerencséjére időben észrevették, de már soha nem lesz nyugodt az élete, évente, majd később több évente jár kontrollra és reménykedik, hogy nem jön vissza. Azt gondolom, hogy abból baj még nem lett, ha valaki óvatosabb, de abból igen, ha alábecsülte a veszélyt. Egyetlen gyerek sem hal bele, ha ebéd után alszik egyet és utána megy ki játszani. És igen, használom az elérhető legjobb krémeket is. A környezetünk változott az elmúlt évszázadokban és sajnos nem a jó irányba. Lehet azt mondani, hogy régen sem volt gond, most sem az, csak ez nem igaz.
2014. jún. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Én is hófehér bőrű vagyok, a kislányom még inkább az, így nem viszem ha nem muszáj napra vinni, 50 faktoros naptejjel kenem sőt, hogy még jobban kiakadj, még kalapot is adok rá. Te csinálj úgy, ahogy akarod, ne használj naptejet mert hülyeség, de nehogy te járd meg.
2014. jún. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

En nagyon feher boru vagyok es konnyen leegek, nehezen barnulok. Szerencsere a kisfiam picit barnabb boru. A nap barmelyik idoszakabamegyunk ki amikor sut a nap en be szoktam kenni a kisfiam meg magamat is. A kulombseg annyi, hogy ot 30-as faktoru gyerek naptejjel, magamat meg 15-os faktorral (nallam ez a faktorszam amitol nem egek le de azert lesz egy pici barnas szinem es nem maradok olyan hofeher).

Sajnos azt kell irnom, hogy az en szuleim nem figyeltek erre oda es gyerekkent bizony en emlekszem, hogy nem is egyszer leegetem. Hamlott is a borom es fajt. Emlekszem egy tengerparti nyaralasra 5-6 eves lehettem es ott is csunyan leegtem. Orulok, hogy ebbol adodolag nem lett semmi bajom. Tinikent mar megvettem magamnak a naptejet. Anyut a mai napig nem erdekli. Kerteszkedik, parszor leeg aztan barnul. Hiaba mondogatom neki, hogy kenje be magat, nehogy gond legyen. :( Persze szep barnas a szine de nehogy kesobb megbanja. EN ismerek borrakost sajnos. 33 eves 4 eves kislany edesanyja. :( Kiment 5 honapra Spanyolorszagba dolgozni. Feher boru, nem vigyazott, 5 honap intenziv nagsutes...

2014. jún. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!