Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kóbor és szabadon engedett...

Kóbor és szabadon engedett kutyák ellen hatásos védekezés terepen?

Figyelt kérdés
Vegyek gázspray-t? Sprintelés szerintem szóba nem jöhet terepen, meg azzal csak azt érem el, hogy támad. Az ordítás és farkasszemet nézés eddig működött, csak erre inkább nem alapoznék. Mehetnék ugyan főúton is, de sokkal kellemesebb mezők és fasorok mentén biciklizni.

2014. febr. 3. 00:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Gázpisztoly. Talán ez a leghatékonyabb.
2014. febr. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Igen pisztoly, meg spré is. Amíg farkasszemet nézel a kisfarkassal, addig van időd előhúzni a vegyi fegyvereidet.


Kapszaicinra érzékenyek az emlősök!

2014. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%

ha rendszeresen jársz arra és ugyanazok a kutyák, akkor össze kell haberkodni velük, vigyél nekik kaját, szórd szét ha jönnek, így idõ után jó dologként fognak azonosítani, akkor már lehet simogatással próbálkozni...

Ha lefújod gázsprével, akkor csak jobban fognak utálni, nagyobb esélyed lesz meghalni általuk...

ha menekûlsz elõlûk, akkor préda vagy...

tehát ha jót akarsz, haberkodsz vagy kerûlsz...

2014. febr. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nekem eddig nagyon sokszor bevált az, hogy ha bicajozok, és elkezd egy kutya őrülten ugatni meg rohanni utánam, hogy fogom a használt összegyűrt zsebkendőmet és elejtem úgy, hogy lássa a kutya, és ez általában érdekli őket, és megáll megszagolgatni, addig meg simán el tudok menni, utána meg már nem jön utánam. Ha meg mégis, akkor megállok, leszállok a bicajt magam elé tartva védekezek, és lassan hátrálok. Ha esetleg többen vannak, akkor nem tudom, ilyen még nem volt, bár lehet akkor is bejön az hogy megáll mind zsebkendőt szagolni :)
2014. febr. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 kovpet ***** válasza:
Ez a zsebkendős ötlet érdekes :) de azért én inkább bíznám a testi épségem egy jó kis gázpisztolyra mint egy zsepire. A kettőt amúgy is lehet kombinálni adott esetben. Ha bejön a zsepi, akkor nem kell fogyasztani a töltényt (vagy kifújkálni a sprayt). De ha nem jön be a zsepi és menekülni sincs mód, akkor jó, ha van az ember kezében valami.
2014. febr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
amúgy nekem eddig mindig bevállt, hogy leszálltam a bringáról és engedtem odajönni körbeszaglászni, majd megsímogattam megvakargattam. gázpisztojjal szembeszélben elvakítod magad, zárt térben hatásos, de kutyák ellen idõjárás függõ de húzhatod a rövidebbet könnyen.
2014. febr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 kovpet ***** válasza:
Pfff, hogy lenne biztonságosabb egy idegen, támadó kutya simogatása mint egy lövés a gázpisztollyal? :)
2014. febr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
46%

Egy dolog a lenyeg: sose hasznalj macska szagu dezodort :)


Amugy pedig: meg kell tanulni bekeben egyutt elni a kornyezettel. A kutya az ember legjobb baratja. Orulj, hogy csatlakozik hozzad egy edzotars, aki nem hagyja, hogy lazits :)


Komolyra forditva a szot: jol mondta az a valaszolo, aki a baratkozast javasolta. Nem kell felfegyverkezni, nem kell uvoltozni, nem kell csapkodni ... a nyugodt es baratsagos viselkedes a leghatasosabb, komoly gond eseten valoban ott a bicikli mint vedelmi eszkoz, amit pajzskent hasznalhatsz.


De tapasztalatom szerint a nyugodt es baratsagos viselkedes a leghatasosabb.

2014. febr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én is a barátkozás, etetés, vagy ha gyáva vagy és félsz a kutyától a jó messziről elkerülés mellett kell hogy voksoljak, én, volt, hogy rottweilert lőttem gázpisztollyal, egy közeli telephelyen átdöntötte a kerítést éjszaka, 2 lövéstől egyszerűen prüszkölt kettőt hármat, a maradék 3 skuló pedig egyszerűen besült a tárba, arról nem is beszélve, hogy a szembe széltől én is kaptam a permetből, és nekem észrevehetően kellemetlenebbül esett mint a rotinak, majd csak felhergelődött a dologtól, ha nincs ott egy fa, amire alig bírtam felmászni, mivel levegőt alig kaptam és a szemem is egy küzdelem volt nyitva tartani, szerintem már nem élek... később megtudtam, hogy már párszor lőttek rá gázpisztollyal és már nem nagyon izgatja...
2014. febr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Tetovaltasd a homlokodra a "sinter" emblemajat ... attol felnek a kutyak :)))
2014. febr. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!