Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nincs egy kissé...

Szerintetek nincs egy kissé túl lihegve ez az erős védekezés a nap káros sugarai ellen?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra,hogy màr nem is csak dél körül hanem màr 11-16h-ig nem ajànljàk a napon való tartozkodást. Aztàn màr az 50 faktoros naptej is kevés. Csak én vagyok ilyen maradi,hogy bizony azért sok jó dolog is hasznosul a napfényből pl a D-vitamin. Emlékszem gyerekként egész nap a strandon lógtunk és csokibarna színünk volt. Persze védeni kell a babàk bőrét valamilyen szinten,de azért egész nap a lakàsban? Például ha valakinek csak délig marad oviba a gyereke?
2014. jún. 9. 22:40
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem akadok ki,természetes,hogy én is adok a gyerekekre sapit és bekenem őket,igaz csak 30 faktorossal,de fontos lenne azt is hangsúlyozi,hogy milyen jótékony hatása van a napfénynek a szervezetünkre. Mind közérzetileg mind a d-vitamin miatt,a bőrre,a hormonokra. Szerintem fele annyi depressziós ember lenne ha többet napfürdőznének. Persze ésszel és mértékkel. Sajnos csak a negatív dolgokat emelik ki a nappal kapcsolatban és azt is eltúlozva.
2014. jún. 10. 09:39
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Hófehér bőrű vagyok. Sajnos magamon tapasztaltam meg a nap káros hatásait, kisebb koromban sokszor leégtem, így lett 10 (!!) évesen kezdődő bőrrákom, amit szerencsére épen ki lehetett szedni. Azóta évente járok kontrollra, és ha valamelyik anyajegyem (van belőle többszáz sajnos) csak egy kicsit is nő vagy változik, rögtön le kell szedetnem... Így én magamat is 50+ -os naptejjel kenem (régebben a százassal kentem, ameddig lehetett kapni). Magamon érzem, hogy még a tavaszi napsütés is jobban éget, mint régebben, most meg kifejezetten nem szeretek kimenni 10-16 között, mert szabályosan éget. Nagyon jó a D-vitamin persze, de azt a kevésbé tűző napsütéstől is megtermeli a szervezet. Inkább legyek óvatos a nappal, mint hogy a gyerekemmel is át kelljen élnem azt a rettegést, hogy mi van, ha már gyerekként melanómája lesz...
2014. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Nincs gyerekem, 5 éve nem volt rajtam naptej- nem nagyon érint ez a téma .

Azt viszont bírom, mikor az ilyen sima mezei emberek állapítanak meg nagy okossagokat, amikert a szakemberek évekig dolgoznak..

2014. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

11-es.

Nem lehet felhasználni ezt az információt? Azért dolgoztak érte, hogy megtudjuk és használjuk, nem azért, hogy magasról tegyünk rá.

Kedves Kérdező!

Szerintem 16 óra után is süt a Nap, így betudod vinni a kellő D vitaminodat!

2014. jún. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Bocsi, 13-ast akartam írni.
2014. jún. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
14-es .nem is azt mondtam. Arra céloztam, hogy ő másikat "talál fel".
2014. jún. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
52%

Mi sokszor csak 10-12 között tudunk kimenni, későn kelők vagyunk. Árnyékos játszótérre megyünk, vagy ha boltba megyünk, akkor se kenem be őket (másfél és 3,5 évesek). Szerintem az alatt az összesen és legfeljebb 10 perc alatt nem lesz bajuk. Ha látnám, hogy picit megpirongatja őket (fehér bőrűek), akkor legközelebb bekenném. A férjem az árnyékban is bekenné őket, bár mióta meséltem neki a D vitaminról, kicsit kezd lazább lenni. Ő maga persze évente többször leég:-(

Ha olyan programunk van, ami tartós napon tartózkodással jár, akkor persze bekenem őket, nem kérdés. Ilyenből azonban nincs sok.

Délután, mivel mi mindent később csinálunk, legkorábban 5 felé tudunk kimenni. Akkor meg már nem kenem őket.

Amúgy szerintem nincs túllihegve a kérdés. Sokaknak tényleg érzékeny a bőre, okuk van félni. De ebben is, mint mindben, lehet egy egészséges egyensúlyt találni.

2014. jún. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
De a hófehér, leégésre és anyajegyekre, elváltozásokra hajlamos bőr genetikai defekt, gyengeség, arról nem a Nap tehet. Tény, hogy nekik nem tesz jót az erős sugárzás, de nem azért, mert olyan durva lenne az UV (a tiszta, barna bőrűeknek semmi bajuk nem lesz tőle), hanem azért, mert alapvetően nem alkalmasak a szélsőséges körülmények elviselésére. Tehát nem a napfénytől lesznek rákosak, hanem azért, mert genetikailag el vannak cseszve. Bocsi, szebben nem tudtam kifejezni. Ez persze nem az ő hibájuk, az emberi faj degeneráltsága, és szomorú, ha valaki megbetegszik, de akkor sem a Napon múlik.
2014. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!