Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » UK-ban született magyar...

UK-ban született magyar nemzetiségü baba Mo-i anyakönyveztetése automatikus, vagy a szülöknek kell felvenni a kapcsolatot a konzulátussal? Mindent nekünk kell intézni?

Figyelt kérdés
Nekünk kell lefordítattni hivatalosan az angol anyakönyvet? Nekünk kell levelezni minden kis apróságért?
2010. jan. 2. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:

En ezt az oldalt talatam neked, nem tudom mennyire lesz segitsegedre de itt azt irja, hogy a nagykovetsegen kell intezni. Gondolom a ti esetetekben Londonban a Magyar nagykovetsegen vagy Irorszagban a Magyar nagykovetsegen. Kell a kulfoldi szuletesi anyakonyvi kivonat magyar nyelvu forditasa amelyet a konzul hitelesit. A te/ti allampolgarsagotokat igazolo okmany ami az utlevel vagy szemelyi. Szerintem amikor bejelntettek UK-ban a baba szuleteset es megkapjatok az anyakonyvi kivonatot akkor irany a nagykovetseg.

[link]

Remelem, hogy szemelyes tapasztalatbol is megosztja valaki veled a velemenyet. En Angliaban elek de nallunk kicsit mas a helyzet mert angol allampolgar lesz a baba en meg szeretnem neki kerni a Magyar allampolgarsagot is. Egyelore meg en is csak keresgellek, hogy hogyan. Ekkor taltam ra erre az oldalra.

33 hetes kismama

2010. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az en fiam UK-ban szuletett, mi a ferjemmel magyarok vagyunk, igy o is magyar allampolgar lett. Nem automatikus a folyamat, hanem neked kell elinditanod a magyar anyakonyveztetest, valamint az utlevel igenylest a gyereknek, ha vinni szeretned Magyarorszagra. Erdemes minel hamarabb elinditani a folyamatot, mert iszonyat hosszu idon keresztul kepesek rajta ulni, valamint egy idoben eloszeretettel kertek hianypotlasokat minden aprosag miatt, mindenbe belekotottek. Ma is azt mondjak, hogy egy anyakonyveztetesre es utlevelkeszitesre 2-3 honapot mindenkeppen ra kell szamolni a hazautazas megszervezese elott...

Ez azert elegge bosszanto szerintem foleg ahhoz kepest, hogy mennyibe kerul es mennyi ideig tart egy MO-on szuletett magyar babaehoz kepest. (MO-i szuletesnel egy het alatt el lehet intezni az anyakonyvezest es az utleveligenyles is kb ennyi, egyedul az utlevelert kell fizetni 2ezer forintot, szoval osszehasonlitva a nagykovetsegen keresztul ugyanez bosszantoan sokba kerul es irrealisan sokaig tart.)


A lenyeg: az angol full birth certificate-t te is lefordithatod, szo szerint tukorforditas kell, hogy `legye

2010. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

bocsi, a fiam leenterezte, amit irtam.

Szoval tukorforditas kell, hogy legyen. Nem bonyolult, ugyanakkor megis ajanlott megkeresni ezzel egy forditot, akit a nagykovetseg ajanl es fizetni ezert a rem egyszeru feladatert, mert bar nem kotelezo szakforditot alkalmazni, de megis ajanlott. A sajat forditasokat szeretik visszadobni es akkor futhatod a koroket elolrol.

Minden papirt vigyetek magatokkal, amit a nagykovetseg honlapjan kernek, minden igenylolap legyen tokeletesen kitoltve! A valaszboritekot se felejtsetek el elore beszerezni a postan, bar asszem ez nem fontos, ok is szivesen postaznak, de akkor arra is tobbet szamolnak, mint a postakoltseg (tavaly legalabbis igy volt).

Mindket szulonek ott kell lennie az igenyleskor. Ha nem tudtok szemelyesen menni, akkor keresnetek kell egy kozjegyzot, aki elott mindketten hivatalosan alairjatok a papirokat. Es ez esetben minden egyebet mellekelve kuldheted postan is a papirokat. Viszont ilyenkor a kozjegyzoi dijon kivul meg a konzulatus is felarat ker amiatt, hogy nem szemelyesen jartatok ott, hanem hitelesitett alairast kuldtetek.

Oszinte leszek: nekem nagyon tetszett ott, hogy a hivatalos ugyek intezese rendkivul gordulekenyen megy. Marmint az angol szerveknel. Minden olyan egyertelmuen benyujthato, igenyelheto volt. Ehhez hozza lehet szokni. Epp emiatt nekem az osszes hajamszala az egnek allt, amikor megtudtam, hogy a konzulatusi ugyintezes a jol bevalt hagyomanyos draga es bonyolult format koveti. :-S


Masik modszer: nekem nem volt harom honapom arra, hogy az anyakonyvezesre es az utlevelre varjak, mert a babam megszuletese utan ket honappal tudott a ferjem ugy elszabadulni munkabol, hogy epp a nagykovetsegre is ugyfelszolgalati idoben sikeruljon beerni. Nekem akkor mar nagyon utazhatnekom volt. Epp emiatt mi az alabbi megoldast valasztottuk: kiallitottunk egy meghatalmazast anyosom nevere, ami arrol szolt,hogy megbizzuk ot a fiunk mo-i anyakonyvezesevel kapcsolatos osszes ugyintezessel kulonbozo szerveknel. Ezt es az osszes fontos eredeti okmanyt (angol szul-i kivonat, hazassagi anyakonyvi kivonat), az utleveleink, lakcimkartyaink fenymasolatat hazakuldtuk neki. A kozponti fordito irodaban fordiottak le az angol papirt par ezer forintert, ezzel ment be a keruleti onkormanyzatra. Elfogadtak a meghatalmazast es meg is kezdodott a Magyar anyakonyvezes ugy, hogy nekunk meg sem kellett mozdulnunk, raadasul a forditason kivul semmi masert nem fizettunk.

A ferjemmel bementunk Londonban a nagykovetsegre es kertunk a gyereknek egy egyszeri hazautazasi engedelyt, amit bo husz fontert egy heten belul kiallitottak mindenfele kotekedes nelkul. Utazhattunk is haza. Mire mi hazaertunk mar anyosomnal volt a gyerek Magyar anyakonyvi kivonata. Bementunk az okmanyirodaba a ferjemmel, megigenyeltuk az utlevelet, a babarol csak fotot vittunk. 2000 forint illeteket fizettunk es masfel het mulva, a visszautazasunk elott meg is kaptuk az utlevelet.

Osszessegeben nekem ez a megoldas volt a legkenyelmesebb, leggyorsabb, legolcsobb.

2010. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Meg valami, ami talan erdekelhet, bar nem kerdezted: amikor az utlevelet igenyeltuk az onkormanyzatnal, akkor kertunk lakcimkartyat is a babanak. Azt egybol kiallitottak. Ezzel egyutt bementem az OEP kozpontba, hogy a biztositasat is elintezzem. OK, rajtunk keresztul o is biztositott, mar volt akkor eu-s tb kartyaja az angolok altal kiallitva, de mivel magyar kiskoru allampolgarkent neki joga van teljeskoru magyar biztositasra, igy jobbnak lattam ezt is elintezni. Netrol toltottem le igenylest a tb kartyahoz, vittem a lakcimkartyajat, az en papirjaimat es a magyar szul-i anyakonyvi kivonatat. Kb ot perces ugyintezes utan azonnal megkaptam a tb kartyajat. En ezek utan tudtam teljesen leulni a fenekemre, mert nyugtatott a tudat, hogy minden olyan papirja a kezemben van, amit egy magyarorszagon szuletett magyar baba is megkaphat.


A linkek:

anyakonyvezesrol tudnivalok: [link]

ehhez az adatlapot is letoltheted, amit majd ki kell tolteni, de ez az: [link]

Utlevel igenylesrol tudnivalok:

[link]

ehhez adatlapot nem tudsz letolteni, mivel ez egy kulon formanyomtatvany. kitoltod szemelyesen a konzulatoson, vagy pedig levelben kersz toluk egyet, de kuldened kell hozza boritekot megcimezve, amiben majd eljuttatjak hozzad.

Ha erdekel, akkor az egyszeri hazautazasirol itt vannak infok, ideiglenes maganutlevelnek hivjak:

[link]

Ugy latom, hogy dragult, mar harminc fontba kerul.

Es ez hozza az igenylolap: [link]


Most mar befejeztem, ne haragudj, hogy ennyit irtam.

2010. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Még annyit, hogy én Skóciában, pontosabban Shetlandon fogok szülni. Itt van a közelben külképviselet? Mert a Londoni innen kb olyan messze van, mint Mo-ról! Köszi
2010. jan. 3. 18:03
 6/7 anonim válasza:

Sziasztok!

Most hogy ezt igy vegig olvastam felmerult bennem hogy ha a pici apukajaval nem vagyunk hazasok csak egyutt elunk es hogy ez okozhat problemat?elore is koszonom a valaszokat

2012. ápr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Hali,

Ha nem vagytok hazasok akkor ki kell tolteni egy apai elismero nyilatkozatot. Azt ne irjatok ala otthon! A nagykovetsegen kell alairni az ugyintezo szeme lattara. Szemelyazonossagi igazolvany kell hozza.

A szuletesi anyakonyvi kivonatot mi hivatalos forditoirodaval fordittattuk le.

Feltoltottem a netre a masolatat. Ezt elfogadtak 2010-ben amikor a fiam szuletett illetve 2011-ben en modositottam amikor a lanyom szuletett es ismet gond nelkul elfogadtak.

Figyeljetek arra hogy minden nev, foglalkozas es minden szam egyezzen beleertve a lap tetejen es legaljan levo szamokat. Termeszetesen amit feltettem netre az nem valos neveket es szamokat tartalmaz.

[link]

2012. júl. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!