Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldön miben tér el a...

Külföldön miben tér el a csecsemők-kisgyerekek nevelése, mint a Magyarországon megszokottak? Tudnátok írni ilyen dolgokat?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mindenfélére, kezdve a terhesgondozással, hozzátáplálással, öltöztetéssel, meddig maradnak otthon az anyukák a babával, bármi érdekelne! Nagyon izgalmasnak találom ezt a témát!
2014. jún. 12. 17:26
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
43%

Németországban csak félévig maradhatnak otthon az anyukák. Náluk már lecsengett ez a "csak tápszert, semmi természetes ételt" divat. Visszatértek a régi módszerekre.

Ami még nagy különbség: hogy sem a terhesség alatt, sem utána csak orvosilag indokolt esetben szednek gyógyszert, vagy hasonló készítményeket. A kisgyerek is csak akkor kapnak antibiotikumot, ha a házi praktikák nem váltak be.

2014. jún. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
47%
Kismama sehol a világba nem maradhat otthon 3 évig. Táppénzre is pl úgy mehet, hogy attól már számít sok helyen az egy év. Tehát ha valaki 2-3 hónaposan elmegy táppénzre, akkor már, alig kap valamit amire a gyerek megszületik.
2014. jún. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Fel ev? En is itt elek de 1 ev, addig jar a gyes.


Kerdezo: itt nekunk peldaul mondtak hogy nyugodtan vigyuk a picit az elso perctol setalni.. nem kell hetekig otthon ulni. A hazaselet szex utan lehet ha mar nem verzel. En dokihoz a vegen 2 hetente jartam. Olyan mint egy magandoki de a biztosito fizet, viszont nem o lesz szulesnel.

2014. jún. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Elirtam..tehat lehet szex ha nem verzel
2014. jún. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz szoptatni nem döngöl érte senki a földbe
2014. jún. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Én is németben vagyok, itt 1 évig jár a gyed vagy a gyes.

Magyarországon még nem szültem, de itt a korházba nem kell egész túlélő csomagot vinni szülésnél, mert MINDENT adnak.Nálam a saját ruháimon, sampon, tusfürdőmön kívül más nem volt.

A szülésemet egy kb. 45 kg-os tanuló lány vezette le egyedül.Az orvos akkor ért oda, amikor már megszültem.

Sok rossz tapasztalatot hallottam otthoni korházakkal kapcsolatban, itt nekem csak jó élményeim vannak.

És ahogy előttem is írta valaki, itt már az 1-2 hetes babákat is kiviszik sétálni.

2014. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a korhazi ellatas fantasztikus :) minden nap takaritjak a furdot, es nem kell wc papirt vinned mint otthon sok helyen. A baba nagyon sok ajandekot kapott nem csak a korhazbol a biztositotol is :) a szuleszno nagyon rendes volt, a szivemhez nott, szeretnek kovetkezonek is nala szulni :)
2014. jún. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

6 vagyok.

Ja igen az ajándékot el is felejtettem.Mi is rengeteget kaptunk.

A szoptatást pedig nem erőltetik, egyszer megkérdezik az anyukákat, hogy szeretnének e szoptatni. Aki azt mondja hogy nem, annak visznek tápszert(úgy hallottam otthon némelyik korházba ezt is vinni kell).

2014. jún. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
77%
Itthon nem adhatsz neki tápszert a kórházban,legalábbis ahol én szültem cumit sem,csak miután 3 napig éhezik és besárgul akkor talán kap 10ml tápszert...
2014. jún. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
73%
Németország: Csecsemőket nem fürdeni meg szülés után, nem ajánlják a fürdetést míg nem esik le a köldökcsonk. Kiviszik pár nap után sétálni, ha nem akarsz szoptatni akkor adnak tablettát amitől nem lesz.tejbelövellés. Tápszert adnak a kórházban ha nem akarsz vagy.nem.tudsz.szoptatni. Antibiotikumot csak akkor adnak ha a gyerek már nagyon rosszul van.
2014. jún. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!