Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldön miben tér el a...

Külföldön miben tér el a csecsemők-kisgyerekek nevelése, mint a Magyarországon megszokottak? Tudnátok írni ilyen dolgokat?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mindenfélére, kezdve a terhesgondozással, hozzátáplálással, öltöztetéssel, meddig maradnak otthon az anyukák a babával, bármi érdekelne! Nagyon izgalmasnak találom ezt a témát!
2014. jún. 12. 17:26
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Nem kritizáltam a kinti szokásokat, csupán azt írtam, hogy nekem Furcsa. Semmi több. Nem szaranyáztam, nem fujjogtam, nem értem miért kell ennyire felfújni a dolgot.

Én is hullafáradt voltam a szülést követő napokban, de eszembe nem jutott volna mással foglalkozni, de ez nyilván én vagyok (most már szívesen venném ha néha lepasszolhatnám a gyereket a nagyinak egy fél-1 órára :))

2014. jún. 13. 08:06
 22/33 anonim ***** válasza:
59%
28%os ahogy a százalékod is mutatja nem vagy sem egy észlény se empatikus.Igenis a bababarát kórházban éheztetik a babát egész addig amíg be nem sárgul csak mert az anyának nincs teje,lekezelőek,erőszakoskodnak veled,és mélyen lenéznek ha nem tudsz szoptatni valahogy nem jön össze,ha megutáltad a szoptatást.A gyerek érdeke az,hogy egyen,és az anyja egészsége,kiegyensúlyozott legyen, ha ez úgy jön össze,hogy tápszert eszik a baba akkor úgy nem lesz kevésbé egészséges,vagy kevésbé szeretve, az anyatej csak egy étel,nem valami csodaszer. A másik az,hogy 3 évig itthon lehet lenni a gyerekkel szerintem túlzás max 1,5-2 év lenne az ideális,de aki otthon akar maradjon otthon én senkit nem nézek le senkiért,de egy ilyen ostoba tyúk se szólja le azt ki nem egy "megszültem most már csak a gyerek érdekel semmi más,minden áron".
2014. jún. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

a bababarát, szoptatáspárti kórházi mentalitáshoz annyit fűznék hozzá, hogy számomra a kórházban eltöltött napok alatt inkább tűnt ez a módszer "csecsemősnővér-barátnak", mintsem bababarátnak... nekem nem indult meg a tejem 4 napig, és a babám semmi, de semmi pótlást nem kapott, be is sárgult nagyon, és majd' 500grammot fogyott. Számomra a fentiek nem tartoznak a bababarát kategóriába, engem nem érdekel, hogy a lányom anyatejes vagy tápszeres (végül mindkettőben volt része, eleinte csak anyatej, majd pótlással kiegészülve, végül pedig tápszeres lett), de ne éhezzen. Végigüvöltötte a kórházi napokat, mert még vizet sem kapott.

A következő gyermekemnél biztos, hogy ezt nem fogom hagyni, olyan kórházat választok, ahol van lehetőség pótlásra.

2014. jún. 13. 08:37
 24/33 anonim ***** válasza:

kedves 16. a hozzászólásod inkább a túláradó nemzeti érzelemről szól, mint a tényekről.


pelust, popsitörlőt, babaruhát, magadnak betétet úgy kell hozatni a rokonokkalv eleve viszed magaddal. végszükség esetén adnak, de szájhuzogatásban lesz részed és minden alkalommal sulykolják, h "kéne behozni". egyedül a popsikenőcsöt adták ők. se tápszert, se anyatejet nem adnak pótlásnak, ha nem megy a szoptatás, bizony hagyják, h éhes maradjon a babád. az én babám nem tudott szopni bimbókiemelő nélkül. kérdezték, h hoztam-e magammal. mondtam, h nem, nem tudtam, h kell majd, de a férjem jön be másnap reggel, addigra vetetek vele. mire a válasz: "jó, akkor addig éhes lesz a baba, mert a maga mellei alkalmatlanok a szoptatásra". mire én: nincs esetleg a kórháznak egy, amit fél napra megkaphatnék, ahogy bejön a férjem, visszaadom. mire ő: "addig sem adok, mert korábban eltünedeztek. akkor eszik a gyerek, ha magának lesz sajátja". lett. de szegénykémnek nem volt könnyű dolga azzal sem. kértem, h mutassanak pár pózt, meg technikát, mert nem tud rendesen rácuppani a kisfiam. a csecsemős reakciója: "nem fog tápszert kapni" mire én: "ki kért tápszert? szoptatási tanácsért jöttem. első baba és szeretném, ha segítenének egy kicsit".



ennyit a bababarát kórházakról :)

2014. jún. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, majdnem szóról-szóra hasonló volt az én esetem is,leszámítva, hogy nekem lányom van :)

ez melyik kórházban zajlott le?

2014. jún. 13. 15:05
 26/33 anonim ***** válasza:
ÁEK/MÁV, Budapest
2014. jún. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
:) akkor nem meglepő a hasonlóság, én is ott szültem.
2014. jún. 13. 15:23
 28/33 anonim ***** válasza:
kifogtuk :) egy túlélőtábor
2014. jún. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Hhu csajok. Tényleg ekkora mocskok otthon?
2014. jún. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
64%

"Vagy egy másik anyuka császármetszést kért bármiféle konkrét indoklás nélkül, holott Magyarországon nincs ilyen választási joga az anyukáknak."


Hogy a fenébe lenne. Minden második orvos megcsinálja, ha anya megfizeti, talál az indokot a császára. Nem véletlenül van annyi császár, itt is hány ilyen kérdés volt már.

2014. jún. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!