Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldön miben tér el a...

Külföldön miben tér el a csecsemők-kisgyerekek nevelése, mint a Magyarországon megszokottak? Tudnátok írni ilyen dolgokat?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mindenfélére, kezdve a terhesgondozással, hozzátáplálással, öltöztetéssel, meddig maradnak otthon az anyukák a babával, bármi érdekelne! Nagyon izgalmasnak találom ezt a témát!
2014. jún. 12. 17:26
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

2-es, rosszul tudod, Ausztriában pl. van 36 hónapos gyes lehetőség. Ez persze csak azoknak jó, akik előtte nem dolgoztak vagy nagyon keveset kerestek, mert nem sokat fizet.


Egyébként itt is ugyanaz, mint amit korábban írtak. A kórházba semmit sem kell vinni. Én kaptam hálóinget, neccbugyit,óriásbetétet, csak papucsot és fogkefét vittem. A baba mindent kap, pampers, krém, ruha, tápszert is adtak egyszer, amikor nagyon üvöltött és hiába próbáltam szoptatni. Sőt, cumit is kapott.

Szülés előtt kaptam homeós szert, egy labellót, mert száraz volt a szám, szülés után gátsebre lézerkezelést és homeót, hogy jobban gyógyuljon.


A babát nem kell szellőztetni, viheted rögtön sétálni (a fiam februári), a hozzátáplálás itt zöldséggel kezdődik (répa, krumpli), nem ítélik el a tápszert, igaz, nem is támogatja a biztosítás, szóval nem lehet feliratni. Megveszed rendes áron a boltban.


Nőgyógyászhoz 4 hetente jártam, szintén úgymond privát (biztosító fizeti), de nem ő lesz veled a kórházban. Nekem nem volt fogadott szülésznőm, de teljesen meg voltam elégedve az ügyeletessel. Vajúdhattam kádban, foglalkoztak velem, ha jól rémlik, én voltam egyedül a szülőszobában. Orvos csak időnként benézett, hogy mi a helyzet.


A bölcsi és az ovi egyben van, kiscsoport 1-3év, nagy csoport 2-6év. Nincsenek szétszedve kor szerint.


A gyerek 6 éves koráig köteles a cég részidőben alkalmazni, te választod meg, mennyit akarsz dolgozni.


Szülés előtt-után kötelező 8-8 hétig otthon lenni.


Ennyi jutott eszembe. Mi egyelőre itt tartunk, hogy a fiunk megy szeptembertől bölcsibe, a továbbiakról még nem tudok nyilatkozni.

2014. jún. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
90%
Irorszag: szules, terhesgondozas ingyenes, semmi halapenz. Korhazat kell valasztani. Gyed 36 hetig jar utana meg jar 16 het fizetetlen szabi aki akar. Aki szoptat maximalisan tamogatjak, tanacsadas, kozossegi segito csoportokkal. Aki nem szoptat annak adnak tapszert a korhazban. 2 nap utan hazaengednek szules utan ha nincs semmi gond. Az ujszulott az anya agya mellett van, de segitenek a noverek. Heti max 2-3 szori furdetest ajanlanak. Setalni par naposan ki lehet vinni. Iskolaelokeszito 3,5 eves kortol van, erdemes evekkel elore feliratkozni a valasztott intezmeny varolistajara. Egyebkent ingyenes vagy olcso az iskola. Viszont a bolcsi nagyon draga. Gyerekeket lengen oltoztetik 12 fok felett. Ja es a fogyatekos gyerekeket ugyanabba az iskolaba jaratjak mint az egeszsegeseket csak meg foglalkoznak veluk kulon is plusz oraban. Kotelezo az egyenruha es felso osztalytol kulon lany es fiu iskolak vannak. Az abortusz torvenytelen es gyakoriak a sok gyermekesek.
2014. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, tényleg elég sok dolog van, ami merőben eltér a Magyarországi protokolltól.

A kérdésemet azok a dokufilmsorozatok ihlették, amelyekben brit vagy amerikai kismamák, anyukák vannak, és számomra teljesen szokatlan dolgokat mutatnak be. Pl. az egyik anyuka már a terhessége alatt babysittereket interjúztatott, mert a szülés után 6 héttel már vissza is akart menni dolgozni. Nekem ez nagyon furcsa, de úgy láttam, hogy ott ez teljesen természetes.

Vagy egy másik anyuka császármetszést kért bármiféle konkrét indoklás nélkül, holott Magyarországon nincs ilyen választási joga az anyukáknak. Hasonlókat láttam a szoptatással kapcsolatban is.


Nem tudom eldönteni, hogy ez pozitív vagy negatív-e, de mintha azt vettem észre, hogy anya és baba közt sokkal kevésbé szoros a kötődés, az anyukák egy része simán lepasszolta a szülés másnapján a gyereket a nagyinak, és ő átaludta a napot, vagy egy másik nő amint hazaértek, átadta a férjének a babát, és kiment a 2 napja nem látott kutyájához hemperegni.

Nekem ezek olyan szokatlan dolgok, de nyilván nekik ez a természetes.

2014. jún. 12. 21:54
 14/33 A kérdező kommentje:
A sétáltatással kapcsolatban is észrevettem ezt a lazaságot egyébként, az egyik szülőpár elvitte 2 naposan Istentiszteletre a babájukat.
2014. jún. 12. 21:56
 15/33 anonim ***** válasza:
70%
Mi a film címe?
2014. jún. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
8%
Lehet hogy kilógok a sorból, de egyetértek veled kérdező, azt vettem észre, vhogy végig azon van a hangsúly az ANYÁNAK mi jó és kevésbé, mi a gyereknek!!!!Nem akarok szoptatni, kapok rá gyógyszert, hogy elapadjon a tejem??!!!Nekem jó, mert nem nyúlik meg a mellem, nem kell csöpögéstől tartani, egyszerűbb tápszert dugni a baba orra alá.Elnézést, de sokakból a tudatlanság is beszél, úgyhogy mondom: kishazánkban csak a BABABARÁT kórházakban kötelező szoptatni, normál kórházakban NEM!!!!!!!A gyereket nem ÉHEZTETIK itthon sem, sehol, mikor nem tud az anya szoptatni, addig anyatej gyűjtő állomásról hoznak tejet a picinek a csecsemősök, nem PÉNZÉRT!!! Oep alapon.Itthon is jár alanyi jogon pelus, popsikrém, törlőkendő stb. még mama-betét is vérzés esetén, de db-szám van, mert hajlamosak LOPNI az emberek, meg lenyúlni a másikét!!!!Ilyen szempontból biztosan más kint a mentalitás, de azt jól látod, hogy EGOCENTRIKUSabbak az anyák - tisztelet a kivételnek - és nem túl CSALÁD-centrikusak.A gáz ott van, hogy mindezt követendő példának tartod, te, kint élő MAGYAR!!!!
2014. jún. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
77%
Hat igen az irek pl eleg lazak, siman mennek bulizni, gyereket lepasszoljak, etterembe jarnak pici babaval, csak a szajaba nyomjak a tapszeres uveget es kesz. De ez valasztas kerdese. Attol hogy en kulfoldon elek a sajat ertekeim szerint nevelem a gyereket es erre is van lehetoseg. A szules es a terhesgondozas pedig abszolut profi illetve barmilyen gyerekkel kapcsolatos ugy intezese.
2014. jún. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
87%
Ja es nem neznek rad ferde szemmel SEHOL ha a gyerek hangoskodik vagy nem tud viselkedni. Ennek persze meg van a pozitiv es negativ oldala is.
2014. jún. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
65%
Miért? Lelkisérült lesz a gyerek attól, ha anya fél órára odaadja az apjának? Vagy ha x óra vajúdás után végre tud aludni egyhuzamban 8 órát? Úgy veszem észre, csak kishazánkban divat az, hogy az anyát szinte nem is kell emberként kezelni, mintha azzal, hogy szült egy gyereket, megszűnik embernek lenni, ő már csak ANYA, egy gép, aki nem törődik saját magával, vagy apával, csak a gyerek vélt, vagy valós igényeivel. Ez elég szomorú, és káros hozzáállás. A hab a tortán már csak az, hogy aki nem így csinálja, az ki van nézve/közösítve/beszélve, hogy milyen szaranya, és szar a gyerekének is, az ilyennek minek gyerek, aki 18 éves kora előtt lepasszolja a gyereket nagyinak, pfhöjjj!!!!
2014. jún. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

16. Mi csak leírtuk, hogy itt miben más a korházi ellátás és hogy viszonyulnak az anyukákhoz. DE ez nem azt jelenti, hogy követendő példának is tartjuk.

Én kint élő magyar

2014. jún. 13. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!