Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem korai a babavállalás?...

Nem korai a babavállalás? Részletek lent

Figyelt kérdés
22 éves nő vagyok, a párom 25, 5éve vagyunk együtt, 3éve együtt is élünk. Nagyon szeretnénk egy babát, már hamarabb is gondoltunk rá, de eddig "nem mertünk" belevágni. A párom masszőr, elég jól keres, én egy multinál dolgozom (~120e egy hónapban). A szüleimhez hétvégente általában hazamegyünk, hússal, gyümölccsel tudnak segíteni, mert tartanak állatokat és gyümölcsöskert is van. Hitelünk van a lakásunkra (~55000 egy hónapban) kajára általában 40ezret költünk, mivel sok alapanyagot hozunk anyukáméktól. Elég érettnek érezzük magunkat egy babához. A nővérem 33évesen szült (most 35) és azt mondja, hamarabb is vállalhatták volna (19éve ugyanaz a párja). A szüleim elég idősek, ezért se szeretnénk sokat várni a babával. Na meg mi is "majd meg veszünk" érte, hogy legyen :) Szerintetek bevállaljuk? BÚÉK mindenkinek :)
2010. jan. 2. 18:47
 1/5 anonim válasza:
93%

Hát szerintem semmiképpen4

egy gyermek a legszebb dolog ami egy fiatal pár életében történhet ,ezért azt mondom hogy vágjatok bele!

elég ritka hogy az emberek gyereket vállalnak ezért szerintem csodálatos az ha valakinek gyereke születik!

Luca

2010. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem felesleges várni :)

Hajrá! :))

2010. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
hasonló körülmények között vagyunk, 25 vagyok, párom 24, életünk legjobb döntése az a kis szuszogós :) most 9 hónapos.
2010. jan. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Miért lenne korai? Én sajnos csak 29 évesen lehettem anya, pedig már 3 éve férjnél voltam. Elég sok baba nőtt fel a környezetemben kiskorom óta és én azt tapasztalom, hogy a fiatal szülők sokkal könnyebben és jobban veszik az akadályokat, mint az idősebbek. Saját magamon is érzem, hogy sokkal türelmetlenebb vagyok mint 10 éve.

Én csak támogatni tudlak benneteket a pozitív döntésbe. Ja, és ahogy a kommentárodból kiderül, a pénz miatt aggódsz! Ne tedd! Mindig lesz annyi pénzetek, amennyire szükségetek lesz. Megoldjátok, ahogy mindenki más is megoldja! Csak egészség legyen, az a fontos!

2010. jan. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a pozitív kommenteket, megerősítetek minket, hogy babát vállaljunk hamarosan! Már alig várjuk :)! A pénzről meg annyit, hogy egy 40éves is juthat olyan helyzetbe, hogy elveszíti a munkáját, de szerintem ha valaki nagyon akar valamit, akkor az csak sikeres lehet!
2010. jan. 4. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!