Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A terhesség és a kóla kívánása...

A terhesség és a kóla kívánása között milyen összefüggés van?

Figyelt kérdés

Rengeteg kommentben olvasom, hogy a súlyos hányingert terhesség alatt a kóla elmulasztja, meg hogy kívánják nagyon.


Miért? Milyen anyag az amire ennyire szüksége van a szervezetnek és abban megtalálható?

Nekem a tippem a koffein és a szénsav. De ez csak tipp, semmi tudományos alapom nincs rá. Ötlet?


2014. jún. 13. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem semmi. Sokan szeretik a terhességi kívánósságra fogni egészségtelen vágyaikat, mert egyrészt nem bizonyítható a megléte, másrészt most terhes, senki nem szólhat bele. Ettől még a kólában nincs semmi, ami hasznos vagy egészséges lenne. De vízkőoldónak zseniális!
2014. jún. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Valami csak van benne, mert en sosem szerettem a kolat, kb. Ketevente ittam egy poharral, de terhesen nagyon kivantam, de kb hetente egy decit, vagy annyit sem ittam, mert nagyon egeszsegtelen. Kedves elozo, azert a kivanossag szerintem letezik, ugyanugy, mint az undor. regota kaveztam, de trhesen ugy megundorodtam, hogy azota sem iszom. A cseresznyet sosem ettem meg, trhesen ugy megkivantam, hogy azota imadom.ugyanigy jartam a kaposztaskockaval.
2014. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmilyen. Mindig is utáltam a kólát és mindent ami szénsavas, ugyanez volt mindkét terhességem alatt.
2014. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én még nem voltam terhes, szóval nem fogom igazából semmire.


De amennyire én tudom a kívánósság annak a jele, hogy a szervezetben valami hiány van és ezt igyekszik pótolni.


Pl. én extrém vashiányos vagyok, és folyton májra éhezem. Hasonlónak gondolom a várandósság kívánósságát is.


De persze nem vagyok orvos, csak érdekel a téma :)

2014. jún. 13. 13:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kóla a sima hányingert is csillapítja, fogalmam sincs, miért. Talán ezért kívánják sokan terhesen.
2014. jún. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Elmehetnék diagnosztának House mellé :)


[link]


Tehát tényleg a szénsavnak is van hozzá köze.

[link]


Ez is érdekes cikk.

2014. jún. 13. 15:19
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Én nem szerettem a kólát a terhességem előtt!! Terhesség alatt viszont minden nap kólát ittam,annyira kívántam mint soha semmit! 9hónapos fiú anyukája
2014. jún. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

En is iszonyúan kívántam a kólát a terhességem alatt (azóta is), es lehet hogy azert nem volt sosem hányingerem?

Amikor a lanyom elkapott egy hanyos hasmenéses vírust, akkor az orvos tanácsára egy kis kolaval kellett itatnunk, mert attól elmult a hányingere. A szénsavat ki kellett keverni belőle, mert úgy könnyebb kisgyereknek meginni.

2014. jún. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!