Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van összefüggés a terhesség...

Van összefüggés a terhesség alatt felszedett kilók és a fájásgyengeség között?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy aki sokat hízik terhesség alatt (15 kg felett), az azért nem jó, mert szülésnél gyengék lesznek a fájásai. Szerintem ez inkább hajlam kérdése, ugyanúgy, ahogy a menstruáció erőssége sem attól függ, ki hány kiló. Van olyan, aki keveset hízott terhesség alatt, mégsem voltak erős fájásai ill. fájásgyengeség miatt beavatkozásra volt szükség ?
2014. ápr. 11. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a felszedett kilók mennyisége annyira összefüggésben lenne ezzel. Szerintem, ami a legfontosabb, hogy terhesség alatt ne lustuljon el az ember, minél többet sétálni, mozogni, persze, ha problémamentes terhességről beszélünk. Én 21 kg-t híztam, de sokat mozogtam, nekem gyenge fájásaim voltak és nem nyíltam, ezért oxit kaptam. Így 2,5 órát vajúdtam csak. Míg egyik barátnőm majdnem 30 kg-t szedett fel, de olyan gyorsan tágult, hogy 2 óra alatt természetesen meglett a baba.
2014. ápr. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

14 kg-ot híztam,a sovány kategóriába tartoztam így lett egy normál súlyom.Olyan fájásaim voltak akkor már 11 órája,hogy röhögtem :D Miután oxitocinnal telenyomtak hát akkor már nem volt vicces,de a doki csak a fejét csóválta,hogy ez még mindig nem lesz jó nagyon gyenge,semmit nem ér és akkor már majdnem 3 órája kizárólag csak arra vártunk,hogy egy kicsi rész miatt teljesen eltűnjön a méhszáj mert mindig azt hajtogatta,hogy még egy kicsi van és próbálta kézzel is.Ekkor már jó pár orvos és az újszülött osztály kb fele ott állt körülöttem...Aztán a baba szívhangja kezdett kezdett rosszabb lenni, egyből "ráugrott" 2 doki a hasamra,hogy amint jön a fájás nyomjak mint állat.A 2. nyomásra kint is volt :D Hát utána közel 45 percig stoppoltak össze belül mert babócám aztán vitte azt ami nem tűnt el.

A másodiknál 15 kg-ot híztam és nála is soványként kezdtem.

2014. ápr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Közbe véletlen elküldtem....

szóval a másodiknál olyan fájásaim voltak,hogy az első érezhetőtől majdnem 45 perc múlva már kint is volt.

2014. ápr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!