Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 11 éves aranyos kisfiam még...

11 éves aranyos kisfiam még mindig szivja az ujját de az iskolában nem! Mit tegyek hogy szoktassam le? Ha szolok neki azt hiszi piszkálni akarom!

Figyelt kérdés
2014. jún. 16. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy 11 eves gyereknek lehet nem adtana egy szakorvos, aki elbeszelgetne vele par alkalommal errol-arrol, hogy kideruljon, tenylegesen miert csinalja ezt.
2014. jún. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
egyrészt szakorvos, másrészt az önérzetére hass. mondd el, h egy ilyen nagyfiúnak már nincs rá szüksége, stb. én nagyon sokáig szoptam az ujjam, a rokonság mindent bevetett, de nem törődtem velük. mikor suliba kerültem, akkor is szoptam otthon. egyszer a pad alatt a suliban is. a hátam mögötti padból meglátták és kicsúfoltak. akkor átgondoltam, h ehhez én már tényleg túl nagy vagyok és igazuk van, ha csúfolnak, mert tök cikis. onnantól kezdve egyáltalán nem szoptam az ujjam, otthon sem... ezért mondom, h a korával és a "cikiséggel" operálj. persze, úgy, h nem előttetek ciki, hiszen ti szeretitek és olyannak fogadjátok el, amilyen - hanem a többi gyerek előtt
2014. jún. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen általában (99%-ban) lelki probléma áll az ujjszopás mögött. Ezt kéne feltárni és megoldani. Én 8 éves koromig szoptam az ujjam, családi problémák miatt: borzalmas feszültség volt a családban, engem elhanyagoltak és lekileg terrorizáltak.

Örömbefogadott, problémás ismerős kisgyerek szintén 8 éves koráig szopta az ujját.

Egyik munkatársamat fanatikusan vallásos szülei elnyomták, verték, ő 14 éves koráig szopta az ujját.

Kívülről idilli családnak tűnő ismerőseimről derült ki nemrég hogy gyermekmolesztálás, súlyos elhanyagolás történt. Itt az egyik gyerek 18 (!) éves koráig szopta az ujját.

Lehet hogy nektek is változtatni kell pár dolgon, de magától nem múlnak el a problémák ami miatt szopja az ujját.

2014. jún. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm,,,szeretném kérdezni milyen szakorvost javasolnak ???? és ha nem akar eljönni mert hallani sem akar ilyenröl ??,
2014. jún. 23. 09:57
 5/6 anonim ***** válasza:
gyermekpszichológus. ne azt mond neki, h "baj van veled, ezért megnéz egy orvos" :). mond azt, h elmentek egy nagyon okos bácsihoz/nénihez és beszélgettek vele. ha jól vezeted fel, akkor nem fog ellenállni. tedd azért hozzá, h lehet,h a bácsi egyedül is akar vele beszélgetni, de nincs ezzel semmi baj, ettől nem kell félni
2014. jún. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kend be a ujjat nekem a papam belenyomta a marac kakiba
2014. aug. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!