Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is féltetek a második baba...

Ti is féltetek a második baba előtt?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom, hogy mi-hogy lesz. Az első babám tényleg fantasztikus gyerek lett, alkalmazkodó, de lelkes, játékos. Összeszoktunk, ismerem már és végtelenül szeretem. Fantasztikus kis fickó. Jöhetne a kistesó. Párom végtelenül lelkes, heti szinten említi és alig várja, és egyszer még úgy is fogalmazott, hogy "csak pocsékoljuk a drága időt, már itt lehetne", tényleg nagyon-nagyon vágyik rá. Megtehetjük, anyagi gondok messziről sincsenek. Én mégis félek. Mi lesz a terhesség alatt, ha a picivel játszom, cipelem, hordozós anyuka vagyok, de akkor erről le kell mondanom, gondolom. Milyen lesz a terhesség vége (nagyon vizesedtem az elsővel, csoszogni alig tudtam), milyen lesz a gyermekem nélkül a kórházi négy nap, meg maga a szülés is, pfff... és utána egy újszülöttel újra kezdeni mindent, miközben a nagyobbnak természetesen igényei lesznek mellette. Félek, hogy oldom meg, úgy érzem, bepánikoltam. Szeretnék még gyereket, de mi lesz, ha nem tudom majd úgy szeretni, ha megbánom, ha nem mennek a dolgok, stb. Most izgulok, tartok tőle. Ti hogy éltétek meg ezt az időszakot? Mikor vágtatok bele? Milyen lett végül, hogy alakultak a dolgok? Meséljetek, kérlek!
2014. jún. 16. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez a dilemmám. Engem is érdekelnek a tapasztalatok. Bocsi Kérdező, hogy érdemben nem tudtam hozzászólni!
2014. jún. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes, sokan így érzik. Ez elmúlik idővel, mindkettőt ugyanannyira nagyon fogod szeretni. Nem kell a pici miatt semmi különösebb dologról lemondani, megfelelően hordozhatsz is. Minden terhesség más, nem biztos, hogy most is vizesedni fogsz. Az tény, hogy rosszabb a 2.terhesség mert nehezebb, kevesebbet tudsz pihenni, több a dolog, de minden nehéz után jön könnyebb, rossz után jó.
2014. jún. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt én is így éreztem. Nálunk meglepi baba van úton, a fiam 13 éves. Teljesen önálló, ügyes kamasz. Most jönne az a kor kb 3 év múlva, h simán itthon lehet hagyni 1-1 éjszakára is (segítség max bébiszitter van). Csecsemőkora óta nagyon igényli a foglalkozást, rossz alvó is volt (4 évesen aludta át először az éjszakát), tehát most lettem úgy ahogy "szabad" (tudom, csúnya szó rá). Erre kezdhetem az egészet előről.

Most ott tartok, h nagyon várom már. Várom, h mellettem szuszogjon, h megvígasztalhassam, h mosolyogni lássam...

Szóval, ha úgy érzitek, h pszichésen és anyagilag is belefér, a többit a hormonok intézik. :-)

2014. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én így voltam ahogy leírtad egészen 2 hónapig ezelőttig. akkor hagytuk el a szoptatást. végre tudtam aludni és vhogy elmúltak ezek a félelmek. tudom, hogy minden rendben lesz:-)

felesleges előre lefuttatni a filmet, mert úgyis lesz minden valahogy amihez alkalmazkodni kell.

várj amíg biztosabb leszel magadban. előbb utóbb meg fog benned is születni az elhatározás!

2014. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3,5 éves a kisfiam és 16 hetes kismama vagyok. Soha nem volt kételyem a tesót illetően. Akkor sem, amikor még csak elképzelés volt, hogy egyszer majd lesz. És akkor sem, amikor az első próbálkozós hónapban a kezemben volt a pozitív terhességi teszt.

Lehet, hogy nagyot fogok koppanni, ha meglesz a baba. :)

De nem félek, hogy elhanyagolom majd a nagyobbat, soha nem aggódtam azon, hogy majd nem szeretem úgy a kicsit, mint a nagyot. Nem gondolom, hogy megosztani kell a szeretetemet majd, úgy hiszem, hogy meg fog duplázódni. Úgy érzem, hogy nagyon szuper lesz nekünk 4-en, így lesz teljes a családunk.

Inkább sokkal magabiztosabb vagyok, mint az első babánál voltam. Nem aggódok, mert tudom, hogy az éjszakai kelések egyszer majd abbamaradnak, hogy a babasírást egyhamar kiismerem majd, tudni fogom mikor miért sír. Azt hiszem nyugodtabb leszek sokkal most.

Valóban nehezebb a második terhesség, főleg úgy, hogy az első sem volt zökkenőmentes. Most is szinte napra pontosan ugyanazokkal a gondokkal kell szembenéznek, mint az elsőnél. Nem akkor pihenek le, amikor kedvem tartja és ahhoz is vidáman kell állnom (pl. autózás a szőnyegen), ami épp kínszenvedés, mert embertelen álmos vagyok. De túl leszünk ezen is.

A kisfiam nagyon érdeklődő a tesó iránt és már most óvja, meg persze engem is.

2014. jún. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy egész más a helyzetem, mert sokkal több tapasztalatom van, de csak biztatni tudlak, hogy ne félj. Amiket itt leírtál, olyan semmiségek, elhanyagolható problémák egy új élet érkezéséhez képest, hogy meglátod, magától fog menni minden, amin most aggódsz.

Én a 7. babámat várom jelenleg, és mindezt úgy, hogy 7.5 évesek a legidősebbek. Sorra - sorra jöttek egymás után, és mindig mindent meg tudtam oldani, pedig semmi segítségem nincs. Csúnya ezt mondani, de ha én (és még sok nagycsaládos)szembeszáll a mindennapokkal, akkor ez a 2. gyerek esetében említésre sem méltó nehézség. Szóval bízz magadban, minden rendben lesz!

2014. jún. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én már túl vagyok a dilemmázáson, a kétkedésen, hogy vajon jó lesz-e. A kisfiam 22 hónapos lesz, amikor megérkezik a kistestvére. A terhesség eleje nagyon nehéz, valóban nincs akkor pihenés, amikor azt érzem, megőrülök, ha nem tehetem fel a lábam egy picit, vagy kikészít a kánikula. De a fizikai nehézségeket leszámítva nagy kaland, a félelmeim egyre halványodnak, látom, ahogy a kisfiam egyre társaságibb emberke lesz, tudom, hogy a legnagyobb ajándék, amit Neki adhatunk, egy testvér lesz. Persze a pici baba elsősorban nem a nagyobbik kistestvére lesz, hanem egy önálló ember, akivel kiteljesedik a családunk.
2014. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20 hónapos kisfiam van,14 hetes terhes vagyok :) ne pánikolj,teljesen felesleges. Minden menni fog!! Lesznek nehéz periódusok,ez tuti. Abban is biztos vagyok,hogy az első pár hét/hónap maga lesz a káosz,de aztán :) olyan hamar megnőnek,hogy észre sem vesszük. Nemrég a ,,nagy" is csak aludt,nézelődött,fogatlan volt :)) nekünk is hatalmas szerencsénk volt vele,mert pár apróságot leszámítva semmi gond nem volt vele,most meg már annyi sincs,csak a hiszti. Hordozásról biztos le kell majd mondani egy időre,de aztán válthatja a kicsi a nagyot :) hidd el,mindent meg lehet oldani,csak akarni kell. Pozitívan állok hozzá mindenhez,menni fog,mert mennie kell. Ha kibúvókat keresel,mindig fogsz találni,de csak akkor tudod meg,hogy milyen is lesz,ha belevágsz :) hajrá ;)
2014. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!