Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy ne két gyereket vállaljunk, hanem hármat?

Figyelt kérdés
Mindeki akivel erről beszélgettem azt mondja, hogy ne kettő hanem 3 gyerkőcünk legyen, de miért? Mi a különbség? Nem értem...
2014. jún. 17. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
ezt majd ti eldöntitek egyes emberek szeretnek mindenbe beleszólni azért mondják
2014. jún. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hát mert nagyon szeretik heccelni a másikat

annyit vállaljatok amennyit tisztességesen fel tudtok nevelni és nem kell emiatt nélkülözni

2014. jún. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az előzőekkel egyetértek, de ezt azért szokták mondani, hogy szaporítsák az embereket...

Egyet szülni az anyáért, egyet az apáért, és így csak ti lesztek pótolva, ha meghaltok majd, viszont ha mégegyet szültök, az egy plusz embert jelent...de természetesen annyi gyereket vállaljatok, amennyit Ti akartok, és el tudtok tartani...:)

2014. jún. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Azt szokták mondani, hogy anyagilag 1 vagy 3 gyereket "érdemes" vállalni, mert egy gyereket eltartani még nem olyan nagy megterhelés, háromnál pedig már rengeteg nagycsaládos kedvezmény és támogatás jár. Két gyereknél viszont duplázódnak a költségek, de lényegében nem nőnek a támogatások. Lehet, hogy erre értették, nem?
2014. jún. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekünk kettő van, egy fiú, egy lány, én mindenkitől azt hallom, hogy milyen jó, nem kell harmadik gyerek. De val.szeg a családi kedvezményekre gondolhatnak, hogy jobban "megéri".
2014. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most miért lettem lepontozva? Tényleg ezt hallom tök sokszor!
2014. jún. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Amióta az eszemet tudom,mindig anya akartam lenni.Ha anyagilag megtehetnénk egy rakat gyerekünk lenne:)!Viszont megelégszem a két egészséges fiammal.

Sokan azért akarnak három vagy több gyermeket,mert több a kedvezmény,és nincs munkahely,ahova vissza lehetne menni.

De épp ésszel belegondolva ennek a 2 gyereknek sem biztos,hogy meg tudok majd adni mindent,nem biztos ,hogy a felsőfokú sulit ki tudom majd nekik fizetni.

Persze amíg kicsik,addig mindegy,hogy hányan vannak,de ha nagyobbak,akkor nagyobbak lesznek az igények is.

(Jelen pillanatban,ha 3 gyerekünk lenne,akkor 100 ezer forinttal kapnánk több fizetést,mert 3 gyerek után nem adóznánk)

2014. jún. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!