Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » ROACCUTAN gyógyszer szedése...

ROACCUTAN gyógyszer szedése utáni terhességről tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Minden tapasztalat érdekel,aki érintett írjon!

2014. jún. 18. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Ki írt ki fogamzóképes nőnek Roaccutant?!?!?!?!?!
2014. jún. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mikor szedted a gyógyszert?
2014. jún. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jelenleg szedem a gyógyszert,de egy éven belül nincs tervben a terhesség. A doki mondta hogy a gyógyszer után egy hónappal már lehetne. Csak a tapasztalatokra vagyok kíváncsi,hogy aki szedte,és lett és később terhessége az hogy alakult.
2014. jún. 18. 14:13
 4/11 anonim ***** válasza:

Jaj, ez így más...


Elvileg semmit nem okoz, ha kivárjátok a megfelelő időt, nekem mondjuk a férjem (orvos) nem engedte beszedni, másik bőrgyógyászt kerestünk, aki írt másféle gyógyszert.

2014. jún. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én szedtem. Az abbahagyása után kb. 1 évvel estem teherbe. Minden abszolút rendben volt, azóta még 2 gyerekem született. Nekem amúgy 3 hóapot mondtak, hogy annyit kell várni a gyógyszer abbahagyása után.
2014. jún. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Miért nem engedte beszedni a férjed? Megkérdezhetem,hogy melyik gyógyszert szedted helyette? :)

Én már egyszer 13 évesen szedtem a Roát, de most 29 évesen megint rossz a bőröm,bár nem annyira mint gyerekként,de azért eléggé. Sajnos nincs mit tenni,ez egy betegség,kipróbáltam rá már én is mindent...

2014. jún. 18. 15:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Differinnel kentem magam, és valamit még szedtem mellé, aminek gőzöm nincs már a nevéről (majdnem 3 éve volt... :)). Nem engedte, mert azt mondta, hogy badarság acne miatt ilyen szintű szisztémás hatású szert szedni, pláne ha az ember lánya ugyebár nőből van, és szeretne még gyermeket (nyilván érthető - a petesejtjeink születésétől vannak meg, ezért minden szisztémás hatás halmozódik bennük, míg a hímivarsejtek 2-3-4 naponta totál újratermelődnek, cserélődnek). Ennek megfelelően ő, és a bőrgyógyász, akit felkeresett nekem egyértelműen azon az állásponton voltak, hogy fogamzóképes nőt nem kezelnek vele (kivéve extrán indokolt esetben, de protokoll szerint azon a klinikán, ahol én jártam, ilyenkor min. 2 féle foggátló módszert kell együttesen alkalmazni, és havonta kell végezni a laborok mellett hcg tesztet is.


Plusz egy érv volt, hogy egy adott körülmény rendeződése esetén azonnal bele akartunk vágni a babaprojektbe, és ezért nem akartam magunkat lekorlátozni ilyenekkel. Meg is fogant a lányunk nagyon hamar.


Amúgy a differin+ valamitől 2 hónap alatt lett bababőröm, és soha nem is tért vissza a probléma. :)

2014. jún. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm.


A további tapasztalatokat,válaszokat is szívesen várom!


Furi,hogy mindenki mást tud,hogy mennyit kell várni a terhességgel a szedése után.A doki és a betegtájékoztató is 1 hónapot ír,de hallottam már 1 évet, 5 évet?

2014. jún. 18. 18:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is szedtem fiatalabb koromban a pattanásokra...

Nekem fél évet mondott a bőrgyógyász. Bár nem vállaltunk még akkor gyermeket(13 éve), de inkább várj vele mert hagyd rendesen kiürülni a szervezetedből!!

2014. jún. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én egy évről tudok, hogy sejtszinten is kiürüljön.
2014. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!