Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A leendő lányunk nevén gondolk...

A leendő lányunk nevén gondolkodunk: szerintetek a Lilla vagy a Krisztina volna jobb döntés?

Figyelt kérdés
Mindkét név tetszik mindkettőnknek, de én a Lilla felé húzok, párom viszont a Krisztina felé, mert szerinte a Lilla túl gyakori. A Krisztina a párom nővérének a neve.

2014. jún. 18. 18:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen, a Lilla most jóval gyakoribb, mint a Krisztina.. Adjatok neki 2 keresztnevet :)
2014. jún. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Lilla
2014. jún. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Lilla
2014. jún. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Lilla, a kettő közül ez a szebb. A Krisztina egyébként szerintem sokkal gyakoribb név. Vagy tényleg legyen mindkettő a neve, akkor egyikőtöknek sem kell lemondani és jól is hangzik.
2014. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Lilla
2014. jún. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ismerek egy Lilla Krisztinát. :)


Viszont én nem szeretem a Lilla nevet, úgyhogy ha csak egy neve lesz, a Krisztinát mondanám.

2014. jún. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mindenképpen egyet szeretnénk, nem vagyunk a dupla keresztnév hívei.

Egyébként a vezetéknév Szabó.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. jún. 18. 19:49
 8/16 anonim ***** válasza:
Közel áll egymáshoz a két név, igazából nincs semmi, ami az egyik ellen vagy a másik mellett szólna, a vezetéknévhez is jó mindkettő. Talán tényleg annyi csak, hogy a Lilla gyakoribb mostanában sokkal, és ilyen gyakori vezetéknévhez talán a kicsit ritkábbat választanám.
2014. jún. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szabó Lillára szavazok! :) Már csak azért is, mrrt nem szeretem, ha a családban több ugyanolyan név van..
2014. jún. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

A párodnak adok igazat, rengeteg a Lilla. Nem vagyok a fura, ritka nevek híve, sokkal inkább egy Lilla mint egy Cseresznye, de a Krisztina mégis jobb.


Külföldiek amúgy mindig csodálkoznak a Lilla néven, mert a lila színre gondolnak a név hallatán. Ugyanis multinál dolgozom és volt egy Lilla nevű kolléganőnk.

2014. jún. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!