Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik barátot választottak...

Akik barátot választottak keresztszülőnek, jó döntés volt?

Figyelt kérdés
Most kértük fel a barátnőmet és a párját, nagyon örültek, örömmel vállalják a feladatot. Én nem is kételkedem bennük, tudom, hogy pont azokat az értékeket fogják átadni a gyermekünknek, amiket mi fontosnak tartunk, viszont volt sajnos aki megszólt, hogy miért barátot választottunk.
2014. jún. 4. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekunk is barat a keresztszuloje az elso gyereknek. A masodiknak rokon...

a barat tobbet torodik mindkettovel. A rokontol egy "hogy vagytok" sem jon

2014. jún. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi vallási alapon választottunk keresztszülőket, mert a keresztelő az még mindig egy vallási ceremónia... bár ez sokakat nem érdekel, mást látnak a keresztelőben sajnos.


A testvéreink, rokonaink közt nem volt olyan, aki velünk azonos felekezet (református) tanítása szerint él, így baráti házaspárokat választottunk mindhárom gyermekünknek, és nagyon jó döntés volt! A rokonok közt van, aki értetlenül áll ez előtt, de hát ez van, mi nem másoknak akarunk megfelelni.


A keresztkomaság a barátságunkat is megerősítette.

2014. jún. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
igen
2014. jún. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk (falun) megvan a szokás, hogy kit kell választani a rokonságból. Pl. aki engem keresztelt, annak a gyereke keresztelje az én gyerekemet, de az alkoholista keresztapámmal nem tartom a kapcsolatot és a mindenkit lenéző lányával sem. Mi a férjem gyerekkori barátját kérjük fel. A szüleim még nem tudnak róla, hogy milyen merényletre készülünk a falusi szokások ellen. Én jó döntésnek érzem.
2014. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi is baráti házaspárt választottunk. Nekem fontos volt hogy házasok legyenek, ők is meg legyenek keresztelve, áldozva, bérmálva. Máskülönben nem is lehet keresztszülő, s a családban nem is volt ilyen, meg aki alkalmas lett volna.

Pl. Aki nem házas, az nekem szóba sem jöhet.

Kereszt szülőt választok, ne kereszt apát, kereszt anyát

2014. jún. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A barát jobb lett mint a rokon.
2014. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a saját keresztszüleimről tudok mesélni. Keresztanyám anyám sulis barátnője, sose volt igazi keresztanya, 7 éves korom óta nem láttam, nem hallottam felőle. Az ő első férje apám legjobb barátja (9éves koruk óta még mindig) de nem ő lett a keresztapám. Mégis rá tekintek úgy. Ő vitt nyaralni, vett nekem zongorát, stb. Az igazi keresztapám apám öccse. Nem szeretem, bunkó, nem tud felelősséget vállalni, miatta viszi a bank a házunkat.. (Közös házban laktunk 9 évig) ő most németországban él, nem beszélek vele. Szóval nekem egyik sem jött be ;) se a rokon, se a barátnő. Anyukámnak rokonok a keresztszülei, még én is imádom őket :) 18L
2014. jún. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem anyaék barátai a keresztszüleim es nagyon orulok hogy igy van.

Szerintem egy "nem csaladtagnak" nagyon megtisztelő hogy őt választod ezért jobban rajong a szerepért, mint egy csaladtag aki amugy is nagynéni, nagybácsi, unokatesó meg miegymás lenne.

Ráadásul nekem ez olyan mintha több rokonom lenne, a kisebb gyerek is úgy éli meg h egyel több ajándékot kap karácsonykor stb (nagynenitol nagybacsitol akkor is kap ha nem keresztszulok)

Persze en mar 20 felett nem kapok ajandekot senkitol se de iden nyaron is megyek a keresztszuleimhez Balatonra nyaralni (ők ott laknak), szóval én személy szerint nagyon örülök hogy ez így van. Van az a mondás mi szerint az ember a családját nem tudja megválogatni.. a keresztszülő olyan családtag amit a gyerekednek megtudsz válogatni szóval érdemes ;)

2014. jún. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!