Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet így megbántani...

Hogy lehet így megbántani valakit?

Figyelt kérdés
Első babánkat várjuk,tegnap bejelentettük a nagypapának. Kb. úgy fogadta,mintha valakinek a halálhírét közöltük volna.Olyan rosszul esett,de nem mondtam semmit,még páromnak se.Viszont ő sem hülye,annyira megbántotta az öreg,reggel még sírt is.Az én családom és a barátaim nagyon örülnek és mi is nagyon örülünk.Nagy szerelemben élünk és tervezett gyerek.Anyagi gondjaink ugyan vannak,de majd megoldjuk.Az öreg szerintem ezért akadt ki.
2014. jún. 19. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%

Anyagi gondok altalaban mindenkinek vannak, nem kell arra varni, hogy jobb legyen mert akkor lehet, hogy mar keso lesz babat vallalni. Gratula es boldog babavarast

8 hetes kisfiu anyukaja

2014. jún. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,mi is ezen a véleményen vagyunk.
2014. jún. 19. 14:11
 3/13 anonim ***** válasza:
23%

Lehet ő kívülről másképp látja a dolgokat!

Ha eddig nem sikerült megoldani a problémákat, eztán hogy fogjátok, hisz kevesebb lesz a bevétel, mert te nem fogsz dolgozni, s több a kiadás.

Egy baba havi 20.000ft-ba van minimum, s ez csak a tápszer meg a pelenka! Ruha, játékok, gyógyszer ha kell, arra honnét lesz?!

Ha elkezdődik a hozzátáplálás az még + 10.000 havonta!

Na meg ott van hogy 100-200 ezer a baba kelengye!

2014. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De ez nem az ő gondja!A miénk!Egy "gratulálok" nem kerül volna neki semmibe!!!
2014. jún. 19. 14:17
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk még anyagi gondok sem voltak, sógorom mégis annyit mondott, mikor megtudta, hogy jön a baba, hogy "öcsi, az óvszert feltalálták ám". Szóval nem mindenki örül annak, ha gyarapszik a család. :( sajnálom, de meg kell tanulni másoktól függetlenül örülni a magunk boldogságának, mert negatív tényezők a környezetünkben mindig voltak és mindig lesznek.
2014. jún. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Két verzióra tudok gondolni. Vagy rossz a viszonya a fiával, és egy megkeseredett ember, aki nem örül mások boldogságának, vagy pedig attól tart, hogy rá fogtok támaszkodni az anyagi gondok megoldásában (amennyiben ilyesmi korábban is előfordult már), és nem szívesen segítene.
2014. jún. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Soha nem kértünk tőle semmit és bizony nem volt egy mintaapa.Már van egy unokája,annak nagyon örült,azt hittük a miénknek is fog.De nem baj,fehér ember nem felejt.Ha megszületik se legyen rá majd kiváncsi!
2014. jún. 19. 14:40
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Szia,nálunk a dédimama volt ilyen. Sem akkor nem mondott semmi kedveset vagy legalább udvariasat,amikor megmondtuk hogy babát várunk,sem amikor megszületett. Amikor elvittük hozzá a kislányunkat,annyit mondott neki,legalább szebb vagy mint az apád...van még egy dédunokája,ő sem érdekli különösebben. Én nagy ívben teszek rá ezek után,egyszerűen nem foglalkozunk vele.Tudom,hogy rosszul esik az ilyen,de jobb nem törődni vele. Másik ami zavar kicsit,hogy apósom eddig egyszer látogatta meg az unokáját,aki most 9 hónapos. Azért,mert fiú unokának jobban örült volna. Hát ez is csak őt minősíti szerintem.

Másrészt,amint valaki megemlíti,hogy anyagilag nem pont milliomosok,rögtön jön valaki okoskodni,hogy ő kiszámolta,ennyibe meg annyiba kerül egy baba havonta,évente stb. Nem tudom,mért csak full gazdagok vállalhatnának gyereket,attól,hogy valakinek vannak gondjai,még eltarthatja a gyerekét. Nem attól lesz boldog egy gyerek,hogy méregdrága cuccokat vesznek meg neki a szülei. Ilyen alapon már régen kihaltunk volna,elég sok embernek meg kell gondolnia,mire költ,mégis normálisan nevelik a gyerekeiket.

Szóval nektek boldog babavárást,lehet hogy idővel a nagypapa is helyrezökken :-)

2014. jún. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Nehéz az ilyesmit feldolgozni, mikor az ember épp repked :) De a többiek ilyenkor is ugyanolyan hétköznapiak, mint máskor.


Anyagiakról: manapság sokkal többet számít az, hogy mennyire megbízható, kiszámítható az ember jövedelme, mint hogy mennire sok, illetve ami még fontos, hogy mekkorák a fix költségeid. Ha egészséges a gyerek, nem muszáj rá havi szinten vagyonokat költeni. Jól ellesztek kevesebb pénzből is.

2014. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérző válaszokat!Még most is le vagyok döbbenve az öregen,de páromat még jobban bántja.Erre nem számítottunk!
2014. jún. 19. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!