Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudom mi tévő legyek, nem...

Nem tudom mi tévő legyek, nem szeretnék senkit megbántani!?

Figyelt kérdés

Barátnőmék kisbabája tegnap elhunyt. 5 hónapos volt, valószínű bölcső halál, még folyik a vizsgálat.

3 héttel fiatalabb a mi kislányunk. Mindent felajánlottak nekünk, több csomag tápszer, pelenka, minden, ami csak van.

Én elfogadtam, mondtam, hogy ki is fizetjük, csak éppen a páromat nem kérdeztem meg róla. Mikor mondtam neki, ő mondta, hogy babonából nem szeretné, ha átvenném a baba holmijait.

Most nem tudom, mit tegyek. Nem szeretném megbántani a barátnőméket sem, de páromnak sem szeretnék kellemetlen helyzetet okozni. Ti mit tennétek a helyemben?


2011. júl. 22. 18:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadnám. A babona csak babona, butaság. De szegény barátnőnek ne kelljen a halott baba holmijait kerülgetni...
2011. júl. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Uhhh....((( Szegény kisbaba :(((

Nem szabad megbántanod a barátnődet! Vedd el tőle a cuccokat, legfeljebb nem használjátok.

A férjed meg ne nézzen annyi horrort...

2011. júl. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen, én is így vagyok vele. Szegények ma egész délután a kislány cuccait pakolgatták, totál oda vannak. Én is kivagyok, egész nap bőgök, nem tudtam nemet mondani. Még olyan cuccot is elfogadtam, amink már amúgy van. Gondoltam majd odaadom olyannak, akinek nincs.
2011. júl. 22. 18:29
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is teljesen biztosan elfogadnám, ez nagy sértés lenne ebben a helyzetben. Ezt vagy megérti a párod, vagy elajándékozzátok a cuccot. Egyébként mindenféle okoskodás nélkül: ez a gáz a babonában: megkötöz. Miért lenne bármi baja a ti babátoknak egy elhunyt gyermek holmijától??? A lakásban, ahol laktok, még soha senki nem halt meg? Ha nem, akkor az előző lakók mind élnek? (Ez csak akkor elképzelhető, ha újépítésűben lakotok.) És ez nem gond a férjednek?
2011. júl. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Csak a gyerekkel kapcsolatosan ilyen korlátolt. Problémás volt a terhességem és most mindentől fél. Most beszéltem vele (vidéken van, telefonon egyeztetünk), azt mondta, hogy akkor rám bízza, döntsek ahogy én gondolom. Hát úgy döntöttem, jöhet minden, és majd meglátjuk, minek mi lesz a sorsa. Olyan jó lenne valamit mondani szegény barátnőméknek, de egyszerűen felfogni sem tudjuk még egyelőre a történteket.
2011. júl. 22. 18:37
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én elfogadnék mindent és bedobozolnám.De!!!!

Neki elraknám és ha lesz következő, mert biztos lesz, visszaadnám.De azért egy két darabot ráadnék ne sértődjön meg.A férjed meg úgysem tudja melyik ruha az.

Nagyon sajnálom a szülőket:-(

Nem is tudom hogy lehet ezt túl élni.

2011. júl. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nagyrészt pelenka, tejpép, babaital, tápszer. Tápszeres volt, akár csak a mi babánk, úgyhogy sok minden tudnánk használni. Már van nagyobb gyerek, ez a kislány a véletlen műve volt, nem tudom, vállalnak e később újra.

Tök egészséges volt, nem volt vele semmi probléma. Ezzel a bölcsőhalállal kapcsolatban mindenki úgy van, hogy vele úgysem történhet ilyen...

Nekünk van légzésfigyelőnk, de még így is sokszor ránézek a babámra éjszaka, hogy mi a helyzet nála.

2011. júl. 22. 18:49
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha ők ajánlották mindenképp elfogadnám. A férjed, hogy érezné magát, ha az ő gyereke elhunyna felajánlaná valakinek a cuccait, majd az illető közölné, hogy nem kell, mert akkor az ővéké is meghal ezektől a dolgoktól. Én úgy érezném mintha "lereplásoznák" a gyerekem. Szerintem nagyon sértő, ha valaki ebben a helyzetben nem fogadja el a felajánlott dolgokat. Az más kérdés, hogy esetleg nem használjátok őket fel, akár babona miatt akár nem (aki babonás az babonás azzal nincs baj), de visszautasítani durva.
2011. júl. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom ami a babával történt! A barátnődéknek nem volt légzésfigyelőjük?

Én is nagyon féltem a bölcsőhaláltól, de volt/van légzésfigyelőnk, még mindig használjuk, 15 hónapos a kisfiam.

Előttem már mindenki leírta, hogy fogadjátok el a felajánlott dolgokat, én is csak ezt tudom javasolni.

2011. júl. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

Oszinte reszvetem a csaladnak!

Fogadd el es tedd el dobozba ha nem szeretned hasznalni.

En nem tudnam ra adni a lanyomra es nem babona miatt!

Mindig elszomorodnek ha a baratnom kisbabajara emlkeztetnenek a ruhak.

2011. júl. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!