Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Segítséget kérek!

Mit tegyek? Segítséget kérek!

Figyelt kérdés
Én 28 éves vagyok a vőlegényem 37. Ő már szeretne gyereket, de én nem érzem késznek magam(unkat). 1,5 éve vagyunk együtt, tavaly vásároltunk egy lakást részben hitelre, amit még 6 évig fizetünk. Megvolt a lánykérés, nagyon szeretjük egymást. Mostánában téma közöttünk a gyerekvállalás, ő már nagyon szeretné, ill. Nem akarja h biológiailag kifussunk az időből. Én is szeretnék gyereket csak úgy érzem, h nem vagyok még kész anyának, anyagilag is jobb lenne, ha hitel nem lenne. Ráadásul nemrég végeztem az egyetemen, ősszel nyelvvizsgázom, szeretnénk a szakmámban dolgozni. Mert félek, ha most babát vállalunk 31 évesen a gyes után tapasztalat nélkül sehova nem fognak felvenni, már így is úgy érzem ki vagyok csúszva az időből. Nem tudom mi legyen...
2014. jún. 20. 06:49
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Meddig akarsz várni a babával? Minél később akarsz teherbe esni, annál nehezebb lesz. Döntsd el, hogy akarsz gyereket vagy a karrier a fontosabb? Mikor fogtok összeházasodni, mert az sem mindegy.
2014. jún. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kommunikáció!! Beszéljétek meg. Ha nem érzed késznek magad, akkor mindenképp várjatok még vele. Ész érveid vannak, teljesen érthető. Viszont itt kimutatkozik a 9 év korkülönbség, te még várnál, megteheted, ő viszont már nem. Nyelvizsgázz le, házasodjatok össze, dolgozz egy kicsit és 2-3 éven belül jöhet a baba is. Az még neki sem akkora idő. Tökéletes alkalom nem feltétlen lesz. Persze hitel nélkül sokkal könnyebb, de 6 év múlva te is 34 leszel, ő meg bőven 40-es, az azért már kicsit sok. Arról nem beszélve, hogy semmi garancia, hogy elsőre összejön a baba.
2014. jún. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én megértem a kérdezőt. Egy baba elég nagy kötöttség, és főleg a nő részéről, mert ő van vele 0-24-ben. Ha úgy érzi, hogy még nem érett meg rá, akkor fölösleges siettetni és az életkorára hivatlkozni. Ha beleerőltetik egy olyan szerepbe, amire (még) nem vágyik, az nagyon megbosszulhatja magát. És az egész a gyereken fog csattanni. Szóval én azt mondom, hogy egy gyerek a világ legjobb dolga, de csak akkor, ha te is úgy érzed! Amíg nem, addig én nem vágnék bele.
2014. jún. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Itt nem karrierrol van szo, egesz egyszeruen arrol, h manapsag egy fizetesbol nem lehet megelni. Es a gyes utan rogton munkaba kell allnom anyagi megfontolas miatt, de kerdes hova fogok menni dolgozni?! En ettol felek igazan, mert a nyugdijkorhatar igen messze van... Jelenleg is dolgozom, de baba utan nagyon pici az esely, hogy ugyanide visszavesznek. Igen o idosebb, de kinezetre, egeszsegugyileg siman a huszas eveiben jar :) De teny ahogy latom a kornyezetemben, sokan szenvednek es nem esnek teherbe, de ez csak akkor derul ki, ha raallunk a babaprojektre. Szoktunk kommunikalni, ugyh tudja a felelmeim, de mondja sose lesz idealis alkalom. En amugy egy pici haladekot kernek. Masfel evet, ha rogton sikerul a baba akkor en 30, o 39 lesz amikor megszuletik. Ez a kor meg nem olyan veszes igaz?
2014. jún. 20. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!