Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miért baj ha...

Szerintetek miért baj ha valaki főállású anya akar lenni?

Figyelt kérdés

Olvasom itt az oldalon hogy sokan a pénzért vállal gyereket...

Én 16 éves korom óta 12-14 órákat dolgoztam szültem 2 gyereket a kettővel 3 évet voltam otthon. De most vissza mentem dolgozni egy éve nem büdös a munka. De szeretnék inkább még egy gyermeket és az otthoni dolgokkal foglalkozni...miért olyan nagy baj ez?

A világ legkeményebb munkája és nincs megfizetve.

Én szivesebben csinálnám az tuti.



2014. jún. 23. 19:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%

Nem baj, csak tudod a legtöbb nő meg kell hogy oldja az "otthoni dolgokat" és a melót is. Fárasztó bizony, megfizetve sincs, de ez van.

Egyébként meg ha kijöttök annyi pénzből és a férjedet sem zavarja akkor miért ne?!

2014. jún. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
45%

Mert az nem egy munka. Másrészt az összege minimális amit kapsz.

Azt a munkát az is elvégzi aki dolgozik mellette.

2014. jún. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%
Az nem munka. Más nő munka mellett is ellátja a családot, háztartást. Mellesleg csak 8 évig "fizet". És jó lenne nyugdíjas korban ha nem a gyerekeim tartanának el. Az öregkorra is jó gondolni és arra is, hogy a férj esetleg előbb meghal. Akkor ki tart el? 34 hkm.
2014. jún. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

Jaj azért a gyerekek reggel 8-16- ig iskolában óvodában vannak az év nagy részén, annyira nem kell megerőltetnie magát egy háztartásbelinek mint aki 8 órát lehúz addig a gyárban. Ennyire nem kell túlmisztifikálnod az anyaságodat, na ez ami nekem sokszor ellenszenves.


Másrészt szerintem férfire sem lehet ekkora terhet rakni, hogy csak rajta múljon a család megélhetése mert a 25 ezres gyetből, az óvodai étkezést nem fizeted ki a gyerekeknek ami azért jár.


Ennek ellenére ha te akarsz és a párod is hajlandó ekkora áldoztatót hozni akkor a ti dolgotok.

2014. jún. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
55%
Mellesleg szerintem baromi megalázott helyzet egy nő számára eltartottnak lenni. Semmit nem csinálsz csak otthon ülsz, aztán majd egyszer a fejedhez vágja.
2014. jún. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%
Na, gondolom a kérdező nem ilyen válaszokat várt. Hanem azt hogy milyen magasztos és semmivel össze nem hasonlítható dolog főállású anyának lenni.
2014. jún. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Kemény munka a gyereknevelés és 3 gyereké pláne az lehet, de ők ovi, iskolába vannak, míg te dolgoznál vagy otthon lennél. Az otthoni dolgokat sokan munkájuk mellett is ellátják, na meg a gyerekkel is foglalkoznak.

Nem nézek le senkit ezért, mert szerintem is jó lehet, mert talán sokkal kipihentebb, nem kell ovi után rohanni a munkahelyre, aztán rohanni haza, közben sok utazás. Így biztos több a türelem, jobban van idő főzni, takarítani stb. De a gyerekek amúgyis esznek a suliba, oviba, így már annyit nem kell hétköznap főzni.

Szerintem nem lenézik ezt, csak furán jön ki, hogy van aki ezt választja más meg a 8 órás munkája mellett megcsinálja ezeket a dolgokat.

Na meg anyagilag nem túl jól fizető állás az anyaság. Ha megtehetitek akkor jó.

2014. jún. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
32%
azért baj, mert azok adójából fizetik neked a háztartásbeli juttatásokat, akik keményen dolgoznak, mellette ugyanúgy gyereket nevelnek, háztartást vezetnek, vagy épp azért nem vállalnak gyereket, mert nem tehetik meg az anyagi helyzetüknél fogva. Ne érts félre, szép dolog az anyaság, de sajnos az állam nem támogatja hogy otthon ülj, ha így teszel, csak nagyobb a teher azokon akik a gyereknevelés mellett dolgoznak (több eltartani való=több adó)
2014. jún. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
70%
Nos ha a párod jól keres,téged kielégít az,hogy csak a gyerekekkel foglalkozol,és csak erre vágysz ezért szülsz 3-4et is,majd ha iskolások lesznek mész csak dolgoznia te dolgod. De csak azért szülni 3.at mert nem akarsz dolgozni,mert inkább otthon lennél az nem értem. Ismerek egy nőt csak azért szült 4 gyereket,mert akkor otthon maradhat és jó pénz, és még ki is mondta.
2014. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
97%
Mégis ki mondta, hogy probléma? Ha te ezt szeretnéd csinálni, akkor csináld, nem értem, hogy miért veszed fel mások véleményét, amelyek ráadásul - a kérdésed alapján - itteni vadidegen emberektől származnak. És mégis kit érdekel? Ha te ezzel lennél boldog, ez tesz teljessé, akkor nincs mit megkérdőjelezni. El kell fogadni, hogy az emberek különbözőek, s mindenki mást szeret csinálni.
2014. jún. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!