Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az apa akar kistesót, az anya...

Az apa akar kistesót, az anya nem. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Fiunk 3 éves, én egyáltalán nem szeretnék még egy gyereket ( legalábbis mostanában tuti nem), ő pedig nagyon és szerinte eljött az idő.

Napi szinten előkerül a téma.


Van arany középút ebben a kérdésben is?


2013. szept. 30. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint nincs középút. Gyereket csak és kizárólag akkor szabad vállalni, ha mindkét fél vágyik rá. Meggyőzésnek nincs helye, mert csak a gyerek issza meg a levét. Hangsúlyozom ez az én véleményem.

(Illetve az más kérdés, ha az egyik fél csak kicsit problémázik, aggódik valami miatt és azt megbeszélik, a másik fél erre a problémára megoldási lehetőségeket vet fel, de szerintem ez nem meggyőzés.)

2013. szept. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi.


Igazából mind a ketten megyünka falnak. Én nagyon nem akarok, millió okot fel tudnék sorolni, ő pedig nagyon akar.

Kapcsolatunk elején tisztáztuk ezt a kérdést, én nem is akartam gyereket, de nem is úgy indult ez az egész, hogy olyan nagyon komoly lesz.

Ő pedig családot tervezett akkor is.


Viszont a kapcsolat komolyra fordult, majd jött a fiunk.

2013. szept. 30. 18:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Az arany középút az lenne, ha te megígérnéd, hogy pár év múlva lesz kistesó, hiszen így te is „engedsz” és ő is.

De ha te nem szeretnél, akkor szerintem sem szabad erőltetni, mert utána belefuthatsz a mártírszerepbe, amit az egész család megszenved.

Nyilván megvan rá az indokod, miért nem szeretnéd, fura nekem, ha ezt valaki, aki a párod, nem tudja elfogadni…

2013. szept. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lányunk 2 éves. Férjem jelenleg elfogadta, hogy dolgozni akarok. Kíváncsi vagyok mi lesz 1-2 év múlva. Tudom hogy nagyon akar még egy gyermeket, én nem igazán.

Igazuk van az előttem szólóknak ha nem akarsz akkor meg kell vele értetni hogy nem lesz, mert ha akaratod ellenére az ő kedvéért vállalnál annak több hátránya lenne mint előnye.

2013. szept. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!