Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénz jogosultsági problémám...

Audry79 kérdése:

Táppénz jogosultsági problémám van. A második inszeminációra készülünk. Az orvosom új javaslatot adott, hogy tartsanak továbbra is táppénzen, de a háziorvosom nem akar. Vissza küldhet dolgozni a szakorvosi javaslat ellenére?

Figyelt kérdés

2014. jún. 24. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, vissza küldhet. Mióta dolgozol? Mióta vagy betegen?

A nőgyógyász adott írásos javaslatot?! A nőgyógyász is táppénzre ehet, nekem mindig ő adta a papírt, nem is voltam a háziorvosnál.

2014. jún. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
A szakorvos nem übereli a háziorvost? Azért SZAKorvos, nem?
2014. jún. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

A szakorvosi javaslat, mint a nevében is benne van, javaslat. Nem kötelezi a háziorvost a tappenzre vételre. Ha te nem értesz egyet, mehetsz tappenz felülvizsgálatra. De az inszeminacio nem okoz kereső képtelenség, úgyhogy nem érdemes belekezdeni a hercehurcaba.

Szabadna, szabadsag nem jöhet szoba a munkahelyen?

2014. jún. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Másfél éve dolgozom itt és 3 hete vagyok táppénzen. .. vagyis ugye ez még betegszabadság. De tulajdonképpen 10 éve állandó munkaviszonyom van és még sosem voltam táppénzen. :/ és igen, van szakorvosi javadlatom is. Sőt azt írta, kéri a folyamatos táppénzen tartást. A háziorvosom m

eg ki ugyan nem mondta, de le táppénzcsalózott....

2014. jún. 25. 02:09
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Hat, ha belegondolsz, igaza van a haziorvosnak.... Az inszeminacio nem ok a tappenzre....

Esetleg orvos váltás?

2014. jún. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel táppénzre jogosító papírt csak a klinika illetve a háziorvos adhat ki ezért csak a klinikai tartózkodás idejére illetve a háziorvos által elfogadott esetben tudsz táppénzt igényelni. Ezt kell beküldeni a fglalkoztatói igazolásodhoz táppénzigény esetén. A szakorvos csak javaslatot tehet, de nem őt terheli a felelpsség, ha esetlegesen felülvizsgálják a háziorvosodat, hogy miért írt ki táppénzre. Nekem volt 2 inszeminációm, mindkettőnél 2 napra kórházi igazolást kaptam (ami 50 % táppénzre jogosít, ha már a betegszabid letelt). Utána nem indokolt a táppénz. A lombikbeültetéskor a Kaális napokat szabadsággal, a beültetés utáni 2 hetet táppénzzel oldottam meg, amit a beültető orvos javaslatára a háziorvos írt ki, de a punktio pl. altatásban történik, utána napokog görcsölsz...és a beültetés után legalább 2 hétig kímélő életmód javasolt. (Elég drága eljárás az inszeminacióhoz képest, ezért inspirálják, hogy minél több sikeres legyen)


Bérügyes, társadalombiztosítási ügyintéző Anyuka, 21 hetes kismama:-)

2014. jún. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!