Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy ilyen helyzet...

Hogyan lehet egy ilyen helyzetből felállni? Járt valaki ennyire pórul a párjával? Hosszú

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, nem kérek olyan kommenteket, hogy minek vállaltam a gyerekeket és a többi. Magam is tudom mit nem kellett volna, utólag késő bánat. Nos, 24 éves vagyok a kedves párom 32. 6 éve vagyunk együtt, életem nagy és első szerelme volt, mindent megtettem érte és sajnos mindent el is néztem neki. Sokszor átvert, megcsalt de naivan mindig megbocsátottam neki és ment minden a maga útján, amíg újabb nőcske ki nem derült. De azt is kimagyarázta, mert marha voltam. Az első eset terhességem alatt derült ki, akkor anyukámmal laktam. Megbocsátottam, összeköltöztünk. Aztán az évek folyamán szépen a többi. Annyira szerelmes voltam, hogy ha bár nagyon fájt de megbocsátottam neki, saját magamnak is bemagyaráztam mi és miért történt. 2 éve viszont elhagyott egy nőért, teljesen összetörtem. Mire kezdtem magamat összeszedni és egyedül a semmiből talpra állni gyerekkel visszajött, tette a szépet, én pedig megint engedtem magam kihasználni. Ígért persze fűt fát, majd minden másképp lesz. És igen, elhittem mert el akartam hinni. Minden jó is volt, bizonyította, hogy tényleg nem érdekli senki csak a családja. Úgy nézett ki rendbe jövünk, lett rendes állása, törődött foglalkozott velünk. Én közben kicsi mellett egyetemre jártam, elvégeztem sikeresen, mire munkába álltam volna teherbe estem. Volt tesóról is szó, de nem mostanra és nem is így. Elvetetni nem akartuk, megélünk egy fizetésből, de tapasztalatot akartam szerezni, hátteret saját magamnak és a fiamnak. Nem így lett. Minden ment is a maga útján egészen mostanáig. A hétre vagyok kiírva, totálisan magamra hagyott. Távmunkában dolgozik, kértem ha megoldható legyen itthon. Itthon is volt két hetet, de feleslegesen csak idegesíteni. Közben változtak dolgok, maradhatott volna még, de kijelentette, ő megy vissza. Ezen persze összevesztünk. Itthon léte alatt feltűnt, hogy a pénztárcáját dugdossa. Takarítás alatt megtaláltam, belenéztem. Persze nem kellett volna, egy eldugott sim kártya tok volt benne, amiből hiányzott a sim. Akkor rájöttem, hogy ismét van egy dugitelefon amit nem velem használ természetesen. Felírtam a számot, nem szóltam egy szót sem. Ki volt kapcsolva. Nos, a héten visszament, a telefon is be lett kapcsolva. Rákérdeztem, persze mindent tagadott elsőre, régen vette, nem tudja hol van és a többi. Majd felvilágosítottam, hogy tudom hogy nála van, mert be van kapcsolva. Nem szólt semmit. Utána elkezdett beszélni, mintha mi sem történt volna. Már nem érdekel, de nagyon fáj hogy átvert megint, az még jobban hogy voltam olyan marha, hogy hittem is neki. De bíztam benne, hogy jobb lesz. Emellett, hogy ő elment és magamra hagyott most mindenkihez küldene, hogy kérjek segítséget ettől attól, főképp az anyjától akivel soha nem jöttünk ki és soha semmiben nem volt segítségemre. És azt hiszi, így mentesül a felelősség alól, hogy ő hagyott itt a gyerekkel. Fogalmam sincs mihez kezdjek, nincs semmim csak majdnem két gyerekem. Mivel hivatalosan nem dolgoztam, nincs pénzem arra, hogy elmenjek. Édesanyám van egyedül, akire bármikor számíthatok, de ő magát alig tudja fent tartani, pici zsúfolt házban él így oda sem tudok menni. Más nincs. Tudom, elszúrtam. Ami a legrosszabb, hogy nem csak a saját fiatalságomat pocsékoltam egy ilyen emberre, hanem a gyerekek életét is elrontottam. Napok óta csak sírok, kilátástalan minden. Ráadásul a pici is bármikor érkezhet, nem tudom vele is hogyan lesz. Csődtömegnek, megalázottnak érzem magam és az is vagyok.


Igazából csak tanácsot várok, mert a kioktatással mint 'szüljek még egy pár gyereket' nem vagyok kisegítve. Én nagyon szerettem őt, bíztam benne minden után is, hittem hogy megváltozik, sajnáltam hogy rossz példát hozott otthonról. Kár volt.


2014. jún. 25. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem költözz anyudhoz és válj el. Igényelj meg minden létező segélyt ami járhat nektek, plusz apuka csak perkálja a gyerektartást. Talán abból kijöttök addig, míg a kicsi 1-2 éves lesz és beadod bölcsibe, hogy elmehess dolgozni. Sajnállak, féreg az az ember.
2014. jún. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szerintem itt most az az út lehet járható, hogy csöndben maradsz és kihúzod pár hónapig, míg a kicsit bölcsibe tudod adni. majd elmész dolgozni és mész a gyerekekkel a saját életetekre.


vagy ha anyukád nem dolgozik akkor még jobb lenne ha ő vigyázna a kicsire, még előbb is el tudsz menni dolgozni.


vagy ha nem bírod ki azt a pár hónapot mellette amit mondjuk megértek akkor esetleg anyaotthonba el tudsz menni, 1 évre befogadnak!


sok sikert kívánok neked, remélem hamar helyre jön az életed!

2014. jún. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Anyud nem tudna oda költözni hozzátok?
2014. jún. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Anyukám dolgozik, egy városban lakunk, szokott jönni mindennap. Most viszont a családban több dolog is történt, ami miatt neki a nagyszüleimet kell ápolnia és ellátnia, így mivel szabadságon van reggeltől késő du-ig ott van náluk.
2014. jún. 25. 14:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Ahol laktok az kinek a lakása?
2014. jún. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Albérletben éltünk, aztán mivel a volt élettársával van egy közös háza fizetjük a hitel felét, megcsináltuk lakhatóvá és itt.
2014. jún. 25. 16:24
 7/12 anonim ***** válasza:
"nincs semmim csak majdnem két gyerekem". Most ez adhat csak erőt neked, erre kell koncentrálnod. Ha anyukáddal nem tudsz összeköltözni (szerintem az egyetlen jó megoldás), akkor nem tehetsz mást, mint tűröd, ameddig lehet, ha elég nagy lesz a kicsi, akkor elmész dolgozni, és elhagyod, vagy becsukod a szemed és a füled, és csinálod, ahogy eddig. Te is tudod, hogy megváltozni nem fog. Tapasztalatból írom, sajnos megéltem én is. Rossz döntések, túlzott optimizmus, de ami elmúlt, elmúlt. Előre nézz, fel a fejjel. Nálad nő fel 2 gyerek, csináld velük jobban. Én ezt teszem, nagyon igyekszem. :)
2014. jún. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Számold össze mennyi pénzed lenne ha egyedül élnél. Gyerektartás,családi, gyed, esetleg az önkormányzatnál érdeklődj milyen segítséget kaphatsz? A kormányablaknál lehet lakás támogatást igènyelni. Albérletre is adnak, rezsire.
2014. jún. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hidd el, csak a gyerekek adnak erőt semmi más. Miattuk próbálom a pozitív oldalt keresni, mert másért már nem is tudom. Ápolásin vagyok jelenleg, mivel ez több mint a gyes azt nem veszem igénybe. Ha összeszámolom, akkor a két gyerekre a családi 27e + 38 az ápolási az 65e. Ehhez jönne még a gyerektartás. Itt segély nincs, egyszeri van az is 2 ezer forint. Gyermekvédelmis vagyok, annak az utalványa jár egy évben 2x, illetve ami nagy segítség, hogy ingyen az ovi.
2014. jún. 25. 22:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Fú te szegény ez nem valami sok. Mert apuci is vagy fizeti a gyerektartást vagy nem. És attól még élnetek kell hogy ő nem akar fizetni.
2014. jún. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!