Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor szoktattad le az ujjszop...

Mikor szoktattad le az ujjszopásról a gyerekedet?

Figyelt kérdés

1 hónap múlva tölti lányom a 4. évet, de még szopja az ujját. Nem mindig, csak konfortnak kell neki. Ha álmoskás kezd lenni, vagy ha vígasztalás kell neki.

Te mikor szoktattad le. Nem tudom eldönteni, hogy hagyjam e még rá, vagy próbálkozzak valamivel. Leszoktattad, vagy magától szokott le? Mikor? Hogyan?


2014. jún. 27. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Jaja, nálunk 4-5 évesen. Egyszerűen szóltak hogy "ne szopd az ujjad", és kezdetben finoman ki is húzták a szájból.
2014. jún. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lányom 2 éves korában szokott rá az ujjszopásra, addig cumizott, de akkor cserélt inkább. :) Kiscsoportban még sokat szopta az ujját, aztán fokozatosan kevesebbet, 4 éves kora körül már csak alváskor, majd elhagyta a délutáni alvásnál, 6 évesen pedig teljesen leszokott. Néha mondogattam, hogy már nagylány és nincs erre szüksége, de igazából nem szoktattam le, magától hagyta el. A fiam 3,5 éves ő 7 hónaposan kapott rá az ujjszopásra. Ő alváskor és nyűgösségkor még szopja az ujját, meg ha épp nagyon nincs semmi dolga, de lényegesen kevesebbet van az ujja most a szájában, mint akár 2-3 hónapja. Szerintem ő is el fogja hagyni fokozatosan magától. Remélem. :)
2014. jún. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim nem ujjszopósak, de mi a tesómmal mindketten azok voltunk. Én valamikor oviban szoktam le róla fokozatosan, de az öcsém 6 évesen, iskola előtt nem sokkal még mindig nagy ujjszopós volt. Emlékszem, megbeszélték vele a szüleim, hogy egy iskolás azért ne szopja már az ujját, ezért úgy aludt el, hogy a párnája alá tette a kezét.

Akkorra már ő is belátta, hogy ezt nem kéne, abba is hagyta, de elég nehéz volt szegénynek.

2014. jún. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam, hogy kábé akkor úgy gondolkoztok, mint én:D Én igazából nem akarom nagyon erőszakkal elvenni ezt tőle még 4 évesen. Mikor baba volt, arra gondoltam, majd 4 éves korában elkezdem leszoktatni, ha addig nem szokik le magától, de még olyan kicsi. 6 évesen már én is azt gondolom, hogy ész érvekkel le lehet szoktatni róla, de egy 4 évesnek hiába mondom, hogy már nagy lány, meg hogy kinevetik az oviban. Annyit mondtam neki, hogy oviban ne szopja, csak itthon, mert oviban kineveti a többi gyerek.

Akkor még meghagyon neki és majd leszokik. Én iskolakezdés előtt lettem leszoktatva, zoknit húztak a kezemre:D Nem emlékszem, hogy annyira megsínylettem volna.

De lehet egy 4 évestől még nem kéne elvenni ezt a pluszt. Ugye mindig a fogakra hivatkoznak, de millió egy ellenpélda van rá. Nem hiszem, hogy ettől ferdülnének el a fogai.

2014. jún. 28. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!