Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Párom még egy gyereket akar,...

Párom még egy gyereket akar, kislányunk öt hónapos. Nem korai ez még?

Figyelt kérdés
Kapcsolatunk elején csak egy gyereket akart. Lassan beletörődtem a dologba. Most meg azzal jön elő, hogy szüljek.
2014. jún. 29. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Hogy neked már semmi sem jó... :D Gondolom nem azt akarja, hogy most azonnal szülj neki még egy gyereket, hanem hogy a jövőben valamikor szeretne még egy gyereket. De komolyan, miért nem beszéled meg vele?
2014. jún. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Még akkor se lenne korai, ha most rögtön összehoznátok, akkor is több mint egy év lenne a két gyerek között. De ezt nektek kell megbeszélnetek. Én örülnék neki, ha így látná a párom, mert gyerekkoromban sokszor nagyon jó lett volna, ha a húgom nem 3, csak 1-2 évvel fiatalabb nálam. De a nagyobb korkülönbségnek is megvannak az előnyei.
2014. jún. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

AZ ilyent ti nem közösen beszélitek meg?????


Jézusom!!!!

2014. jún. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
56%
Ha korainak érzed, akkor az. De nagyon sok testvérpár el 1-2 év korkülönbséggel, és az ő szmpontjukbol nézve jobb is a kisebb korkülönbség. Valószínűleg a szoptatas miatt nem is olyan könnyen fogansz meg, ugyhogy kb. másfél év korkülönbségrol beszelunk.
2014. jún. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Èn két évet terveztem a gyerekek között. Meg azért jó lenne, ha eldöntené mit akar. Mi vagyok én?
2014. jún. 29. 09:48
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

"Mi vagyok én?"


Aminek engeded magadat látni.


Düh és indulat nélkül közöld a pároddal, hogy 1-2 év múlva jöhet a következő baba. Vagy megszüli helyetted ? :))

2014. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
bocs, láttatni, akartam írni.
2014. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak annyi történt, hogy megtapasztalta, hogy milyen jó dolog apának lenni. Ha úgy látod, hogy nem csak a levegőbe beszél, de felelősséget vállal és a feladatokból is kiveszi a részét, akkor örülj neki. Tudom, hogy most fáradt vagy ráadásul egy új helyzettel kell megbirkóznod, de tudni fogod mikor jött el az ideje még egy kisbabának. Akkor nem fogod úgy érezni, hogy korai, addig pedig ne foglalkozz azzal, hogy más szerint mennyi időnek kell eltelnie a két gyerek között. Ez semmivel sem másabb, mint az első. Akkor van itt az ideje, amikor úgy érzed, hogy akarod, semmivel sem korábban. Mondd el neki is, hogy mit érzel, meg kell értenie, hogy időre van szükséged.
2014. jún. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Èn két évet terveztem a gyerekek között. Meg azért jó lenne, ha eldöntené mit akar. Mi vagyok én?"

Miért, az nem számít, hogy te mit akarsz? Ha ennyire nem tudtok semmit megbeszélni, pláne egy ilyen fontos dolgot, akkor mégis minek vagytok együtt???...

Egy gyereket akkor kell vállalni, amikor mindkét fél akarja és adott minden körülmény. Ha te 2 év múlva szeretnéd, akkor gondolom a párodnak sem lesz kifogása ellene, mert amit mondott, azt totál úgy is lehet értelmezni, hogy nem most rögtön akar még egy gyereket, csak eddig megelégedett volna egy gyerekkel is, most meg szeretne még egyet. De mondta egy szóval is, hogy most rögtön álljatok neki? Mert nem hiszem. Legalább is az elmondásodban ilyenről szó nem volt.

És mi az, hogy mi vagy te? Miért mi vagy? Egy önálló döntésekkel rendelkező, egyenrangú fél egy kapcsolatban, nem? Vagy mégsem?

Le kell ülni és meg kell beszélni, hogy ha szeretnétek mindketten, akkor mikor lesz alkalmas neked is, ami neki is jó. És ennyi. Normális kapcsolatban ez teljesen természetes és nem kellene, hogy gondot jelentsen...

2014. jún. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez közös döntés,szerintem ez egy fellángolás nagyon megszerette az apaságot. Szerintem várjatok még beszéld meg vele,hogy nem mindig ilyen könnyű lesz és egyszerű amilyen egy 5 hónapos babával pláne ha jön a dackorszak.
2014. jún. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!