Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy egy 25 éves fiatalember gyereket akar? Nem korai még neki az apaság?

Figyelt kérdés
2013. aug. 26. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az életkorától függ, hanem a személyiségétől.
2013. aug. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő, de alapvetően szerintem bőven lehet érett ennyi idősen az apaságra.
2013. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül korai... Én párom is 25, majd valamikor ő is szeretne gyereket, de neki most még korai lenne.
2013. aug. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem csak kor függvénye, sőt. Nagyon sok ember ábrándozik ilyesmiről, miközben látszik rajta, hogy pocsék apa lenne, nincs se felelősségtudata, se türelme, se érzelmi háttere, se normális párja, és még az anyagiakat sem teremtette elő hozzá (a szeretet nem a gyomrot tölti meg.) Ezek mind szükségesek a felelősségteljes gyerekvállaláshoz, de legyünk őszinték, 25 évesen még ritka az, akinél ez mind ki van pipálva.


Általánosságban elmondható, hogy több ember szeretne gyereket, mint ahány alkalmas rá.


Ettől függetlenül van, akinek valóban nem korai.

2013. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Ahogy az előbbiek mondták, számít a személyiség is. Az én apám 27 éves volt a születésemkor, és köszönöm, élek, néha túlságosan is jó apa volt...
2013. aug. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Férjem 24 éves, és minden vágya, hogy végre összejöjjön a baba :) Mondjuk ő imádja a gyerekeket, nagyon jól bánik velük, simán rá volt hagyva a bátyja mindkét gyereke már babaként is, nagyon felelősségteljes. Szóval lehet rá egy férfi 25 évesen érett, abszolút egyénfüggő :)
2013. aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én még csak 19 éves vagyok, és nekem is minden vágyam, hogy hamarosan összejöjjön a baba. Én már akkor meghatódok, amikor csak látok egy kisgyermeket, egyszerűen letudnak venni a lábamról. Pedig egy éve még úgy voltam vele, hogy nekem soha nem kell gyerek. Hát a véleményem eléggé megváltozott :)

19/N

párom 26/F

2013. aug. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem korai.Párom 26 éves,én 24,rajta vagyunk a dolgon.

Kell hozzá normális egzisztencia(nálam minimum volt,hogy legyen házam,autóm,munkám,páromnál elmondása szerint neki elég lett volna egy jó és fizethető albérlet és "biztos" munka)

Alapvetően,ha mindketten úgy gondolják és nem a szülők nyakára vagy a segélyekre alapozva vállalják,akkor igenis követendő példa.(itt most a tudatosan tervezett gyermekről írok,akik véletlenkék,ott más a helyzet)

24/N

2013. aug. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

egyik osztálytársam 25 évesen lett apa, a felesége 26 éves. ismerem őket 10 éves koromtól kezdve, mindketten alkalmasak szülőnek.

igaz, hogy a háttér nem teljesen az ő érdemük, de nem kizárólagosan a nagyszülők nyakára szülték a gyereket, mindketten dolgoznak, becsületes emberek.


apám még 27 évesen sem volt kész arra, h apa legyen. pont ezért szeretnék majd akkor szülni, ha már mindketten betöltöttük a párommal a 30at.

2013. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Férjem-akkor még csak barátom kb egy éve-24 évesen már rágta a fülemet a gyerekért, 25 évesen már heti egyszer biztos emlegette, 26 éves korában elvett, 27 évesen pedig apja lett a fiunknak, akit mai napig a tenyerén hordoz. Előttem elég viharos tinédzserkort élt, maga sem gondolta vna ezt, hogy neki a család ilyen korán ennyire fontos lesz. Neki bejött. Személyfüggő, mindenesetre ne azonnal csapj rá, hogy na akkor gyerekproject, de nem is kell rögtön ledorongolni, hogy minek az neked ilyen korán, jól gondold meg stb...
2013. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!