Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan valósítjátok meg a...

Hogyan valósítjátok meg a gyerek (ek) pénzügyi nevelését? Mennyire fektettek rá hangsúlyt?

Figyelt kérdés
A gyakorlatban hogy néz ez ki? Melyik életkorban mit tanítatok?
2014. júl. 4. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Én egy dolgot tartok fontosnak: ne többezer forinttal kezdje senki, és lehetőleg iskola előtt már legyen nála, pénz,legyen neki megmondva(ott már a büfébe ugyis minden pénzért van), neki, hogy ennyi van és ezt most x napra be kell osztani, ha elveri, akkor az az ő baja, nem fog kapni többet x ideig(és ne is kapjon, akármilyen gazdag is a szülő, ha következetes akar maradni, akkor akkor se adjon neki, ha egyébként egy úszómedencés, szaunás 20 szobás házból Audi A6-tal viszi iskolába...)


Szóval beosztás, kis összeg...

2014. júl. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy minél előbb. Ahogy ismeri a számokat, már legyen valamennyije, gazdálkodjon belőle és igen, engedjük rossz döntéseket hozni, engedjük, hogy egy hétig ne legyen utána semmire sem, stb. Csak így lehet tanulni. Szövegeléssel nem, csak gyakorlattal.
2014. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Babeli Zurzavar ***** válasza:

en nagyon fontosnak tartom, nalam kimaradt ez a resze a nevelesnek, meg is latszik az eredmenye, sok helyzetben a mai napig hadilabon allok a kotelezo jellegu kiadasokkal!

en a fiamnak mar most,2 evesen tanitgatom a penz kezelest, leginkabb arra kihegyezve, hogy minden amink van az penzbol lesz, amit Apa es Anya keres. van egy perselye, apropenzt gyujt benne, es abbol veszunk dolgokat, de nem csak nasit, hanem neha olyat ami kozos, pl egy liter tej, neha a huginak szukseges aprosagot pl cumit, neha Apanak meglepit, mondjuk egy csokit, ezzel egyelore azt ertem el, hpgy soha nem musorozik a kasszaig, es nagy szeretettel ad akar a tesojanak,akar nekem vagy az apjanak!

ha suliba megy nyitunk Neki egy szamlat, olvastam hogy a takarekszovetkezet elinditotta ujra a takarekbelyeg rendszert.

2014. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Osztom az előzőek véleményét. Mihelyst tud valamennyire számolni, legyen saját pénze, amivel gazdálkodhat. Mi 5 évesen kezdtük a fiunkkal, az egyikünk fizetésének az 1%-át kapta meg havonta (de heti bontásban, tehát hetente negyed %). Ebből egy részt kötelező eltenni (takarékoskodás céljából, és más perselybe) de ő dönthet, hogy épp mennyit szeretne félretenni. Van, hogy csak 50 Ft-ot tett félre, van hogy többszázat. A többivel szabadon rendelkezhet. Mindig jól gazdálkodott, bőven van költhető pénze. Sokszor csinálunk olyat, hogy ha szeretne vmit, pl új könyv, matricás füzet, lego, akkor a felét neki kell fizetni.

Amit gyűjt, ahhoz nem nyúlhat, azt egy év után használhatja fel, de abba beleszólhatunk, hogy mire. Most lassan letelik az 1 év, és két hete már mondja, hogy amit még kap, azt az egészet félre szeretné tenni, meg a költhetőből is áttenne, mert nem lesz elég a focicipőre. :-)

Így azt mondhatom, hogy eddig bevált.

Ja, és azért ajánlják, hogy a fizetéshez kötött % legyen, hogy a gyerek is érezze, hogyha kevesebb van. A %-ok pedig életkorhoz kötöttek, igényekhez képest emelhetők. Az iskola megkezdésével sztem emelünk rajta, de max 2%-ot kap akkor is.

Ja, az ajándékba kapott pénzzel (húsvét, névnap, születésnap) is hasonlóan tettünk, egy részét kötelezően félre kell tenni.


A többi pedig egyértelmű, igyekszünk jó példát mutatni, nem szórjuk a pénzt, tudja, hogy mindenért fizetni kell, stb.

2014. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Babeli Zurzavar ***** válasza:
huuu ez a negyedeles nagyon jo otlet:-) lopom:-)
2014. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!