Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is jártatok úgy, hogy...

Ti is jártatok úgy, hogy nagyon régen szeretnétek adni egy nevet a gyermeketeknek, és most hogy nemsoká megszületik a baba, elbizonytalanodtok, hogy biztos ez a legmegfelelöbb név?

Figyelt kérdés
Nem tudom mitől bizonytalanodtam el. Lehet attól hogy valósságá válik, és tényleg ezt a nevet fogja viselni a gyermekem, és félek nem fogja szeretni. Nincs másik név amit szívesebben adnék. Csak ez a valóságosság kicsit megrémít.

2014. júl. 9. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így volt. Nem is azt a nevet kapta. Én nem hiszem, hogy azért van ez, mert féltem, hogy valósággá válik, vagy nem fogja szeretni. Egyszerűen, amikor ott volt bennem, tudtam, éreztem, hogy ő nem az, akire ez a név illik. Van, aki hisz ebben, van, aki nem. De én ez alapján döntöttem más mellett.
2014. júl. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én úgy jártam, h gyakorlatilag 20 évvel ezelőtt kitaláltam egy fiú és egy lánynevet (nem vagyok az a típusú lány, aki már pasi nélkül is a gyerekekről meg az esküvőjéről álmodott és ez az életcélja. a szavak viszont nagyon fontosak, ez a munkám is, a névadás maga viszont nagyon fontos nekem, már kutyanevem is előbb volt, mint kutyám :D)


egyszóval az a két név, amit nagyon szerettem volna, olyan divatos lett, h már nem adhattam, mert pl a tesómék is azt a nevet adták és így anyumnak két azonos nevű unokája lett volna :)


amúgy hallgass a megérzéseidre, ha elbizonytalanodtál, akkor talán tényleg nem az a megfelelő név

2014. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
mert a legtökéletesebbet akarod neki adni és mindegyikben hibát fogsz találni mert mégjobbat,mégszebbet szeretnél mert Ő megérdemli :) amugy mi lenne az a név?
2014. júl. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, kitaláltam egy lánynevet,amikor terhes lettem, nagyon tetszett, de fiam lett,így nyilván ezt a nevet kapta meg, de megbeszéltük férjemmel,hogy ha lányunk lesz ezt a nevet kapja,mert mindig nagyon tetszik, terhes lettem, kiderült,hogy lány, és jött egy másik név, de megbeszéltük,hogy lehet hogy megkapja másodiknak amit kitaláltunk, mert ugyis azon a néven fogjuk szólítani, végl nem ugy hívjuk és második névnek sem kapta meg, éreztem,hogy nem illik hozzá.
2014. júl. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, annyi különbséggel, hogy a férjemnek is konkrét elképzelése volt. Végül összeültünk és egy harmadik névben állapodtunk meg, ami mindkettőnknek tetszett.

Egy percig nem bántam meg! Teljesen ráillik a neve!

2014. júl. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló eset volt. Két lánynév abszolút a kedvencem volt évek óta.

Amikor terhes lettem és megtudtuk, hogy kislány, ez a két név már nem is volt annyira kedvenc. Úgy érztem, hogy nem fog rá illeni és "nem ő neve" egyik sem.

A férjem javasot egy nevet, az nagyon megtetszett és végül az is lett a neve.

2014. júl. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a történeteiteket.

A választott név a Bíbor.

Kb. 15 éve ez a kedvenc. Sikerült minden fontos személlyel is megszerettetni, elfogadtatni.

Még van elvileg 2,5 hónap gondolkodni.

Azt hiszem tényleg csak az lehet hogy most az álom valósággá válik. Tegnap tudtuk meg 4d uh-n biztosra hogy kislány lesz. Mindig is erre vágytam, hogy legyen egy Bíbor lányom. Most lehet, lesz!

2014. júl. 9. 21:36
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én Lilit szerettem volna kb 7 éves koromtól. Hát most pár éven belül érkezhetne, de annyi Lili van már, hogy valószínű eltántorítanak tőle... másik a Jázmin, de mindenhol azt mondják, cigány név :(

Tetszik még a Fanni, de unokahúgom Fanni lett...


Fiúban a Márk, Dávid és a Dániel a favorit, férjem Dániel, és nem akarja a saját nevét, Dávid a legjobb barátom, azt azért nem szeretnénk, Márk meg egy exem, így szintén ki van lőve...


Nem hiszem, hogy van még egy ilyen 'mázlis' ember... :D

2014. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, számít-e plusz egy vélemény, de szerintem gyönyörű nevet választottál, én nagyon örülnék, ha így hívnának. :)
2014. júl. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves 9 válaszoló!

Köszönöm szépen a bíztató hozzászólást.

Érdekes hogy mióta már pocakban a baba és úgy mondom hogy Bíbor lesz/lehet, azóta mindenki dícséri a nevet. Az elmúlt 15 évben míg csak mondtam, hogy majd ezt a nevet szeretném adni rengeteg bántó, sértő kritika ért érte.

Kedves 8 válaszoló. Én a Levente névvel jártam úgy, hogy már 20 éve tetszik, akkor ritka volt, ma meg már tömeg név, így nem adnám, meg párom is leszavazta.

2014. júl. 11. 06:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!