Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hol dolgoztok jelenleg?

Anyukák, hol dolgoztok jelenleg?

Figyelt kérdés
Akiknek legalább 3-4éves gyereke van. Hol dolgoztok? Mennyi időtök van a gyerkőcre? Mennyire "gyerekbarát" a munkahely? Heti hány napot dolgoztok? Hétvége szabad?
2014. júl. 10. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerekem van, 5,5 és 1,5 évesek, tehát nem pont a 3-4 éves korosztály. De már lassan 10 éve ugyanaz a munkahelyem. Bíróságon dolgozom, fix időben, hétfőtől csütörtökig 1/2 8- 16ig, pénteken 14-ig. A hétvége mindig szabad. Szerintem elég gyerekbarát, mivel ha bármi történik, pl. lebetegszik a gyerkőc, szinte azonnal el tudok jönni a munkahelyről, vagy reggel nem megyek be, stb., tehát elég rugalmas ilyen szempontból. Nem kellett attól félnem, hogy gyed alatt megszűnik, vagy elküldenek, sőt, karácsonykor képeslapot küldtek, hogy boldog babázós időszakot kívánnak és várnak vissza szeretettel. (Na, akkor még meg is könnyeztem, úgy meghatódtam! :)). Általában fél 5-re értem haza, így estére nem sok idő jut a gyerekre, de ez szerintem a legtöbb munkahelyre igaz. Azt sajnálom csak, hogy részmunkaidőt nem lehet vállalni, mert akkor több időm lenne. Jelenleg még gyeden vagyok a kicsivel, ősszel megyek vissza és szeretettel várnak ismét! :)
2014. júl. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

5 éves a fiam.

Vasárnaptól péntekig dolgozom 3 műszakban.

Délelőttösbe hajnal 4kor indulok, fél 4re érek az oviba, onnantól együtt vagyunk ketten lefekvésig (persze közben kell főzni, mosni, takarítani is, de együtt csinálunk mindent).


Délutánosba reggel 7kor kelünk, 8kor indulunk az oviba. Délelőttöm szabad, így akkor is főzök, takarítok. Délben indulok dolgozni, éjjel 3/4 12re érek haza.


Éjszakásba este 8kor indulok, reggel 1/4 8ra érek haza, elviszem oviba, hazajövök, lefekszek, 2kor kelek, megyek érte az oviba, este 8ig együtt vagyunk 3man, mert akkor itthon van az apja is.


Ha beteg, általában nem tudunk itthon maradni vele, de mivel váltva járunk az apjával, és a nagyszülőkkel lakunk, így segítenek.

2014. júl. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egy nagykerben dolgozok, nagyon gyerekbarát hely. mivel mindenkinek nagy a gyereke, csak nekem kicsi, így látom, mekkora különbséget tesznek. mondjuk az is igaz, hogy így kevesebbet keresek, de belefér.

bármikor eljöhetek, ha beteg akkor ideadják a munkát és otthon megcsinálom, 9-3-ig vagy 4-ig dolgozom, sokszor hétvégén is, de akkor itthonról és azért, hogy korábban végezzek a többi nap :) így be tudok sűríteni egy nagy bevásárlást vagy egy gyors takarítást.


most 5 hét szünet van az oviban, nem tudom megoldani a felügyeletet, a főnököm szó nélkül elengedett 5 hétre! igaz arra nem kapok majd pénzt, fizetés nélkülin leszek, de nem rúg ki, ez a lényeg.

gyerek előtt egyébként f8-f5-ig dolgoztam, szóval nagyon nagy segítség, hogy reggel nem kell rohanni és délután is nyugisan megyek el a gyerkőcért az oviba :)

2014. júl. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Családi napköziben dolgozom, van három gyermekem. Heti öt napot dolgozom. Minden hétvégém szabad. 4 után már itthon vagyok minden nap.
2014. júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!