Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy járok jobban, ha szülési...

Hogy járok jobban, ha szülési szabadságot 4 héttel szülés előtt kiveszem, vagy ha megszülök és onnantól?

Figyelt kérdés

Második babámat várom (május 6-ra), visszamentem dolgozni és a munkáltatóm erölteti, hogy szülés előtt 4 héttel már szülési szabadságomat kezdjem meg. Úgy tudom, hogy nem muszály kivenni, elmehetnék táppénzre, úgy jobban járok mert akkor kapom a cafeteriát is (ami nálunk 30000Ft értékű egy hónapban).

Szerintetek, hogy járok jobban?

Köszi a válaszokat!


22h kismama


2010. jan. 7. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én végig táppénzen voltam, csak szülés után vettem ki a szülési szabadságot, de cafeteriát csak az első táppénzes hónapban kaptam. :(

Te döntöd el, hogy szülés előtt, vagy után veszed ki.

2010. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy a cafeteria 30 táppénzes napig jár. Így is szeretném csinálni, csak 1 hónap táppénzre menni, mivel olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy úgy dolgozom, hogy nem kell bemennem dolgozni. :)

De mivel ilyen rendes velem a cégem, nem tudom, hogy érdemes-e ezen variálnom.

2010. jan. 7. 17:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt te döntöd el, illetve a dokid, nem a munkáltató. Nincs sehol leírva, hogy kötelező lenne a szülési szabit előbb kivenni valami miatt.

Nem tudom, hogy most a táppénz hogy alakult ezzel a 60% de max. X összeg naponta, de ha így több pénzt kapsz, mint a Gyed, akkor érdemes táppénzre menni, mert akkor nyersz egy hónapot.

A tgyás 180 napig jár, így ha előbb veszed ki, előbb jár le, és előbb fogod kapni a kevesebb gyed-et. (Ha úgy alakult a fizud, hogy magas lenne a táppénz és a tgyás.)

2010. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha megszülsz és onnantól veszed ki.

Akkor onnan 168 nap a tgyás ,később kezdődik a gyed és tgyás több mint gyed.

2010. jan. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És a tgyás-ra nálunk végig járt minden (ruhapénz, étkezési utalvány), a gyed alatt már nem jár.

előző

2010. jan. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!